۶ شایعه اشتباه در مورد آکنه

آیا فکر می کنید تنها شما درگیر آکنه هستید؟ برطبق اعلام آکادمی پوست آمریکا ، ۵۰ میلیون نفر در آمریکا درگیر مبارزه با آکنه هستند.
شاید به خاطر همین است که داروخانه ها مملو از کرمهای ضد جوش ، ژلها ، شستشو دهنده های صورت و این گونه مواد هستند. درمان آکنه بدون درگیر شدن با شایعات پیرامون آن ، بسیار گیج کننده است.
در اینجا ۶ شایعه که هر فرد بزرگسال درگیر مبارزه با آکنه باید بداند، آورده شده است.
با دانستن اینها یک قدم به داشتن صورت صاف نزدیکتر می شود.

  1. اگر به اضطرابتان خاتمه دهید ، صورتتان صاف خواهد شد

گرچه بر طبق اعلام آکادمی پوست آمریکا ، استرس در بدن باعث تولید هورمونهایی می شود که موجب تحریک تولید چربی می شوند ، ولی دلایل بالقوه دیگری نیز وجود دارند، مانند عوامل ژنتیکی و سایر نوسانات هورمونی. جولیا هانتر ، پزشک و موسس مرکز پوست هولیستیک در بورلی هیلز می گوید: ((آکنه یک غول عظیم چند فاکتوری است که رویکردی از درون به بیرون نیاز دارد ، شامل سبک زندگی سالم و رژیمی که به خوبی با آکنه مبارزه کند.))

  1. رژیم غذایی تان بر آکنه ها اثر ندارد

نظرات متعدد پیرامون تاثیر رژیم بر ظاهر وجود دارد . در حقیقت می تواند درست باشد . محققان مطالعه منتشر شده در مجله آکادمی پوست آمریکا در جولای ۲۰۱۶ یافتند که غذاهای سرشار از گلیسرین  – مقیاس مقدار کربوهیدرات هر غذا و چگونگی تاثیر آن بر قند خون – مرتبط با مشکلات جوش هستند . در حالیکه هر چه شاخص گلیسیرن غذا بیشتر باشد ، احتمال میخکوب شدن قنذد خون بیشتر است . غذاهایی با گلیسیرین پایین به کاهش تورم پوست کمک می کنند . رژیمی که حاوی دانه ها ، جو ، میوه و سبزیجات ، روغن های سالم و پروتدین کم چرب مانند ماهی است را امتحان کنید و از غذاهای فراوری شده و فست فودی پرهیز کنید

  1. شکلات باعث جوش نمی شود

موجود پلید تولیدکننده جوش مورد علاقه همه برگشته است . در ابتدا ، گفتیم شکلات باعث جوش میشود . سپس محققان ادعا کردند غذاهای حاوی قند بالا سبب جوش میشوند . اکنون شواهد بر ضد شکلات میباشد . در مطالعه منتشر شده در جولای ۲۰۱۶ در مجله آکادمی پوست آمریکا آمده است ، افرادی که ۱٫۵۵ اونس شکلات شیری خورده اند در مقایسه با افرادی که همان مقدار غذای شکری معادل ۱۵ پاستیل شکری خورده اند بیشتر جوش زده اند .شاید به سبب اینکه شکلات باعث تحریک آکنه های منجر به ورم پوست می شود. شکلات تلخ هم بهتر نبود. در مطالعه انجام گرفته توسط مجله بین المللی پوست در می۲۰۱۶ ، مردانیکه استعداد جوش زدن داشتند ، پس از چهار هفته افزودن یک اونس شکلات تلخ ۹۹ درصد به رژیم غذایی روزانه شان ، شاهد بدتر شدن جوشها بودند.

  1. برنزه کردن جوشها را خشک می کند.

متاسفانه ، تنها چیزی که برنزه کردن در آن استعداد دارد ، افزایش خطر سرطان پوست است. دکتر هانتر می گوید: ((برنزه کردن یا قرار گرفتن در معرض اشعه خطرناک فرابنفش ، یکی از بدترین کارهایی است که می توان با پوست کرد. علاوه بر آن ، اگر درحال مصرف داروهای ضد آکنه هستید ، برخی از آنها پوست شما را نسبت به آفتاب حساس تر می کند.))

  1. در آوردن جوش ، کار درستی است.

یک فرد معمولی خودش نباید جوشها را تخلیه کند. هانتر می گوید: (( این عمل باعث به جای ماندن رد جوش ها روی صورت شده و نیز سبب پخش باکتریهای چرکهای کمین کرده در دستها و انگشتان شما می شود. این کار سبب تورم بیشتر جوشها، ماندن طولانی تر آنها روی پوست و جریان جوش در اطراف محل دستکاری می شود.)) اگر شدیدا نیاز به خلاص شدن از جوش بزرگی دارید ، متخصص پوست کورتیزون تزریق می کند یا خودش تخلیه خواهد کرد.

  1. شما در رژیم مراقبت پوستتان به یک داروی آکنه نیاز دارید.

بر طبق اعلام آکادمی پوست آمریکا ، اگر به دنبال پاکسازی پوست خود هستید باید دو یا چند درمان را با هم ترکیب کنید. به عنوان مثال بعد از مراجعه به پزشک و با نظر او ، کرم آنتی بیوتیک موضعی را با محصولات بنزویل پروکساید ترکیب کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *