محصولات شرکت داروسازی نیاک

سرمایه‌گذاری و پژوهش در تولید داروها و فرآورده‌های طبیعی در درمان به منظور ارتقای کیفیت سلامت جامعه، از مهم‌ترین اهداف مدیران شرکت نیاک است. در همین راستا شرکت داروسازی نیاک در چندین نوبت طرح‌های توسعه به منظور افزایش کیفیت داروهای تولیدی خود را انجام داده است. امروزه نیاک با تولید بیش از 50 قلم داروهای طبیعی در اشکال متنوعی چون قرص، کپسول، پودر، شربت، محلول، کرم و پماد در بازار دارویی ایران حضور دارد. تمامی عصاره‌ها (اعم از مایع و خشک) و اسانس‌های به‌کار رفته در تهیه این داروها، توسط شرکت نیاک در واحدهای مجهز و استاندارد فرآوری و عصاره‌گیری تهیه و تولید می‌شود.

تاریخچه شرکت نیاک

شرکت کشت و صنعت نیاک با سرمایه‌گذاری حدود 200 نفر از مدیران صاحب‌نام و متخصص کشور در زمینه‌های داروسازی، پزشکی، صنایع غذایی، علوم کشاوزی و اقتصاد در سال 1364 به منظور پژوهش در زمینه گیاهان دارویی و تولید و فرآوری داروهای طبیعی و سلامت محور تأسیس گردید.

بدین منظور در سال 1367 زمینی به مساحت 50 هکتار در منطقه شمال گرگان خریداری و پس از تسطیح و زهکشی زمین و حفر دو حلقه چاه عمیق و بدنبال آن اخذ مجوزهای لازم از وزارت‌خانه‌های جهاد کشاورزی، صنایع و بهداشت، کارخانه داروسازی احداث و در بهمن ماه 1373 به بهره‌برداری رسید و بدنبال آن، واحد تحقیق و توسعه در سال 1376 پروانه فعالیت خود را از وزارت صنایع اخذ نموده و شروع به کار کرد.

در سال 1394 بدنبال بازرسی‌ها و ممیزی‌های صورت گرفته، داروهای تولیدی شرکت به عنوان محصولات دانش‌بنیان پذیرفته شده و شرکت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش‌بنیان مورد تائید قرار گرفت.

در سال 1396 نیاک موفق به اخذ استاندارد ایزو 9001 (سیستم مدیریت کیفیت)، ایزو 14001(سیستم مدیریتی محیط زیست)، ایزو OHSAS 18001 (سیستم ایمنی و بهداشت شغلی)، ایزو 10002(رضایت‌مندی مشتری) و گواهی5S (گواهی نظام آراستگی محیط کار) از شرکت TUV INTER CERT آلمان شد.

اهداف شرکت داروسازی نیاک

  • صادرات حداقل 20٪ تولیدات شرکت به کشورهای همسایه
  • افزایش 50٪ ظرفیت تولید سالیانه
  • افزایش تنوع تولیدات به دو برابر تنوع فعلی
  • توسعه کارخانه و خطوط تولید به دو برابر ظرفیت فعلی
  • تأمین مواد اولیه با استفاده از ظرفیت‌های موجود داخلی و افزایش بازارهای هدف داخلی به دو برابر بازارهای فعلی

محبوب‌ترین محصولات شرکت نیاک

نیاک به عنوان یکی از برترین شرکت‌های داروسازی تولیدکننده انواع دارو گیاهی و طب سنتی، محبوبیت بسیاری در بین مردم دارد. محصولات زیر چند نمونه از پرطرفدارترین تولیدات شرکت نیاک است:

قرص بلغم نیاک

قرص بلغم که بسیاری از افراد آن را قویترین داروی ضد بلغم موجود در بازار می‌دانند، حاوی ترکیبات گیاهی است که اثرات ضد بلغم قوی دارند و عوارض ناشی از این عارضه مانند رفلاکس معده، چاقی، سستی معده، سردی مزاج و... را بهبود می‌بخشند.

ماءالجبن افتیمونی

پودر ماء الجبن افتیمونی نیاک که حاوی 8 آنزیم ضروری و مورد نیاز بدن است، یک محصول فوق العاده جهت تصفیه خون و کبد، رفع احساس خستگی، دفع سموم بدن و کاهش غلبه سودا بر بدن می‌باشد.

قرص آیرون پلاس

قرص آیرون پلاس نیاک یک قرص آهن با کمترین عوارض گوارشی است که کم خونی ناشی از فقر آهن و اسید فولیک را درمان می‌کند. این قرص حاوی ترکیبات گیاهی است که جذب آهن را بالا برده و عوارض جانبی قرص آهن مثل یبوست، نفخ و بثورات پوستی را کاهش می‌دهند.

قرص والی فلور

قرص والی فلور نیاک یک خواب‌آور و از آرام‌بخش گیاهی است که در آن از عصاره سنبل الطیب و گل ساعتی استفاده شده است. این محصول برای کاهش اسپاسم‌های گوارشی ناشی از استرس‌های عصبی نیز بسیار مفید است.

 

بیشتر