رهایی از اعتیاد
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

شربت ترک اعتیاد و سایر داروهای مجازی که برای رهایی از دام مواد مخدر تجویز می‌شوند، همچون نیروی کمکی بوده و می‌توانند نقش مهمی در این مسیر داشته باشند. البته همواره باید به این نکته توجه داشت که فرآیند ترک اعتیاد با استفاده از مشاوره متخصصان و کارشناسان بسیار آسان‌تر خواهد بود و عوارض جانبی احتمالی را کاهش می‌دهد.

از آنجایی که اعتیاد به مواد مخدر باید از جنبه‌های روحی، جسمی و اجتماعی بررسی شود، واضح است که ترک اعتیاد نیاز به همیاری اطرافیان فرد معتاد دارد. هر چند مهم‌ترین رکن ترک اعتیاد، اراده و خواسته قطعی فرد معتاد است.

مقاله‌ای از مجله سلامت مفیدطب به معرفی شربت ترک اعتیاد رها اختصاص دارد. قصد داریم علاوه بر معرفی این محصول، به اختصار درباره اعتیاد به مواد مخدر هم صحبت می‌کنیم. لطفا برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با ما همراه باشید.

چرا افراد معتاد می‌شوند؟

این پرسش اغلب توسط فرد معتاد با چند دلیل واقعی یا غیر واقعی پاسخ داده می‌شود. می‌خواهیم مهم‌ترین دلایل اعتیاد را نام ببریم تا اطرافیان فرد معتاد، در این زمینه اطلاعات مناسبی داشته باشند و با درک بهتر مساله و جستجوی عوامل اعتیاد، نقش سازنده‌تری ایفا کنند.

عوامل ژنتیکی

تحقیقات بر روی دو قلوهای همسان این نظریه را ثابت کرده است که عامل ژنتیکی نقش مهمی در اعتیاد افراد دارد. برخی ژن‌ها در بدن انسان، احتمال دچار شدن به مواد مخدر را تقویت می‌کنند. البته نمی‌توان به هیچ وجه فقط به عامل ژنتیکی اتکا کرد. در واقع می‌توان گفت ژن مقصر به همراه شرایط نامناسب زندگی، شرایطی به وجود می‌آورند که احتمال اعتیاد به مواد مخدر افزایش می‌یابد.

شرایط محیطی

همان طور که دربخش قبلی هم اشاره کردیم، شرایط زندگی عامل مهمی در اعتیاد افراد به مواد مخدر هستند. اتفاقات ناگوار مانند مرگ عزیزان، طلاق، بیماری صعب العلاج، تنش‌های روحی در خانواده و… در سوابق بسیاری از معتادان به مواد مخدر مشاهده می‌گردد. بدیهی است که زندگی در محیط ناسالم، افراد را به مصرف مواد مخدر بیشتر سوق می‌دهد.

عدم بینش

از جمله مهم‌ترین دلایلی که باعث اعتیاد به مواد مخدر می‌شود، عدم شناخت کافی فرد نسبت به خود و شرایط زندگی‌اش است. چنان که بسیاری از معتادان به مشکلات روحی و بینش شخصی واقف نیستند. سردرگمی‌های دائمی و عدم آگاهی از خواسته‌های فردی، مهم‌ترین عامل گرفتار شدن در منجلاب اعتیاد تلقی می‌گردد. به همین سبب، فرد معتاد نیاز قطعی به روان درمانی دارد.

اعتیاد و عدم بینش
بسیاری از معتادان به مشکلات روحی و بینش شخصی واقف نیستند.

ترک اعتیاد

برای قطع مصرف مواد مخدر، بهترین گزینه مراجعه به متخصص یا کارشناسان مجرب است. متخصصان با تجویز داروهایی نظیر شربت‌های ترک اعتیاد و سایر محصولات مجاز، می‌توانند به فرد معتاد در ترک مصرف مواد مخدر کمک کنند. هر چند فرآیند روانکاوی و همکاری خانواده یا اطرافیان نیز ارکان ضروری در مسیر ترک اعتیاد هستند.

معرفی شربت ترک اعتیاد رها

شربت ترک اعتیاد رها در شرکت داروسازی گل دارو تولید می‌شود. این محصول با تکیه بر دانسته‌های طب سنتی و علم پزشکی مدرن ساخته شده و گزینه مناسبی برای کمک به ترک اعتیاد است. نشانه‌های ترک اعتیاد مواد مخدر مانند تریاک و سایر مشتقات آن با مصرف شربت ترک اعتیاد کاهش می‌یابند.

شرکت داروسازی گل دارو از جمله مطرح‌ترین شرکت‌های سازنده داروهای گیاهی بوده و شربت ترک اعتیاد را به گونه ای فرموله کرده که دارای عوارض جانبی خاصی نباشد. همان طور که می‌دانید بعضی از محصولاتی که برای ترک اعتیاد پیشنهاد می‌شوند خود اعتیاد آور هستند، در حالی که شربت ترک اعتیاد رها به هیچ وجه چنین مضراتی به همراه نمی‌آورد.

ترکیبات شربت ترک اعتیاد رها شامل گیاهان سودمندی مانند سنبل الطیب، زرشک، اسفند، بید و بابونه بوده علاوه بر ترک اعتیاد به مواد مخدر، برای ترک سیگار نیز کاربرد دارد. شما می‌توانید برای تهیه این شربت ترک اعتیاد یا کسب اطلاعات دقیق تر درباره محصول، روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید شربت ترک اعتیاد رها

فواید و خواص شربت ترک اعتیاد رها

گفتیم شربت ترک اعتیاد رها می‌تواند به خوبی، عوارض و نشانه‌های ترک مواد مخدر را کاهش دهد. از جمله خواص شربت ترک اعتیاد در مسیر ترک اعتیاد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • کاهش استرس و اضطراب ناشی از ترک مصرف مواد مخدر
 • کاهش فعالیت سیستم دوپامینرژیک
 • کاهش تمایل به مصرف مورفین
 • و…

چرا مصرف شربت ترک اعتیاد رها پیشنهاد می‌شود؟

وابستگی به یک محرک مانند تریاک به گونه‌ای است که فرد با وجود آگاهی از عواقب آن، همچنین به مصرف تمایل دارد. اعتیاد با ایجاد اختلال در بسیاری از فرآیندهای مغز، عوارض فیزیولوژیک و روانی متعددی به همراه می‌‌آورد. عمومی‌ترین عوارض اعتیاد به مواد مخدر شامل تغییرات شدید وزن، بروز توهم‌های دیداری و شنیداری، مشکلات پوستی، کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن، عفونت و التهاب سیستم تنفسی و… هستند.

هر چقدر میزان مصرف مواد مخدر بیشتر و مدت زمان درگیری بیشتر باشد، رهایی از آن مشکل‌تر خواهد بود. ترک اعتیاد، فرآیند سختی است و نشانه‌های آزاردهنده‌ای در فرد معتاد ایجاد می‌کند. شربت ترک اعتیاد رها می‌تواند به واسطه ترکیبات گیاهی سودمند، نشانه‌های ترک مصرف مواد را کاهش دهد. این محصول، عوارض جانبی خاصی به همراه ندارد و گزینه مناسبی برای ترک اعتیاد محسوب می‌گردد.

فرآیند ترک اعتیاد
شربت ترک اعتیاد رها می‌تواند به واسطه ترکیبات گیاهی سودمند، نشانه‌های ترک مصرف مواد را کاهش دهد.

بهترین شربت ترک اعتیاد در داروخانه مفید طب

بهترین داروی ترک اعتیاد باید دارای تاثیرگذاری قابل توجه باشد، عوارض ناشی از ترک مصرف مواد را کاهش دهد و در عین حال خود، اعتیاد آور نباشد. در دسته بندی شربت ترک اعتیاد و سایر محصولات مرتبط اطلاعات مفیدی درباره بهترین داروی ترک اعتیاد در داروخانه مفید طب به دست می‌آورید.

خرید شربت ترک اعتیاد رها

توصیه‌هایی برای موفقیت در ترک اعتیاد

علاوه بر مصرف داروی ترک اعتیاد و مشاوره‌های تخصصی در زمینه قطع مصرف مواد مخدر، می‌توانید توصیه‌های زیر را نیز به کار ببرید تا امکان موفقیت خود را افزایش دهید.

 • ورزش کنید تا سیستم تنفسی خود را بهبود بخشید. درباره نوع و زمان ورزش از پزشک راهنمایی بخواهید.
 • جلسات روان درمانی را آغاز کرده و با دقت پیگیری کنید.
 • می‌توانید به گروه‌های ترک اعتیاد بپیوندید و با گروه درمانی به موفقیت بیشتر در ترک اعتیاد دست یابید.
 • روابط خود را با خانواده بهبود دهید.
 • از روش‌های مختلف مانند یوگا، نیایش، تفکر و… به خودشناسی برسید.
 • غیر از شربت اعتیاد رها می‌توانید محصولات دیگری را در این زمینه بررسی نمایید. برای مثال شربت کوکنار دارویی موثر برای ترک اعتیاد است.
ورزش برای ترک اعتیاد
ورزش کنید تا سیستم تنفسی خود را بهبود بخشید. درباره نوع و زمان ورزش از پزشک راهنمایی بخواهید.

سخن پایانی

بلای خانمان سوز اعتیاد، عواقب گسترده‌ای دارد به طوری که هرگز نمی‌توان در سایه این مشکل، به زندگی سالم ادامه داد. اگر درگیر اعتیاد هستید، ابتدا مساله را بپذیرید و سپس از متخصصان مجرب کمک بخواهید. چنانچه درباره شربت ترک اعتیاد رها یا سایر محصولات مرتبط نیاز به مشاوره دارید، در بخش نظرات، سوالات خود را مطرح کنید. داروسازان مفیدطب در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.


توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت داروخانه مفید طب از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است تا برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید.

به اشتراک گذاری این مقاله :

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

2 دیدگاه دربارهٔ «شربت ترک اعتیاد رها؛ گامی به سوی رهایی از اعتیاد»

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام بله شربت رها (یا کپسول رها) به کاهش علائم ناشی از ترک شیره کمک می کند. دقت کنید بهتر است در پروسه ترک تحت نظر پزشک باشید.
   با احترام، دکتر داروساز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

میگراگل قرص میگرن گیاهی

میگراگل قرص گیاهی میگرن

یکی از محصولات گیاهی موثر در پیشگیری و درمان سردردهای عصبی و میگرن، قرص میگراگل است. این قرص حاوی رازیانه، سنبل الطیب، بادرنجبویه و بید

شربت تیمکس برای گلو درد

شربت تیمکس برای گلو درد

یکی از بهترین و مؤثرترین ترکیبات ضدسرفه و خلط آور گیاهی، آویشن است که در نسخ مختلف طب سنتی به کرات به مصرف آن توصیه

قرص پاورفیت برای چیست

قرص پاورفیت برای چیست؟

اسم قارچ شیتاکه را ممکن است بسیاری از ما شنیده باشیم. قارچ شیتاکه به این معروف است که خواص و فواید بسیار زیادی را داراست.

معرفی کرم ویشگافید

کرم ویشگافید برای دردهای مفصلی

در دردهای مفصلی و استخوانی استفاده از تمام اشکال دارویی که موثر هستند می‌تواند کمک‌کننده باشد، به این دلیل که این دردها اغلب مزمن هستند