معجزه قرص ویتاگنوس برای خانم‌ها

معجزه قرص ویتاگنوس برای خانم‌ها
زمان مطالعه: ۷ دقیقه

پریود نامنظم یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که خانم‌ها از سنین بلوغ تا نزدیک به یائسگی ممکن است با آن درگیر باشند. قرص ویتاگنوس یک داروی گیاهی است که امروزه پزشکان زیادی آن را به عنوان جایگزین داروهای شیمیایی برای رفع بی نظمی قاعدگی خانم‌ها تجویز می‌کنند.

ویتاگنوس تاکنون برای بسیاری از خانم‌ها پس از یک دوره مصرف همراه با سایر درمان‌ها، به درمان اختلالات قاعدگی کمک کرده است. اما بسیاری از خانم‌ها هنوز با این معجزه گیاهی و تاثیرات آن آشنا نیستند یا به دلیل گیاهی بودن، به آن اعتماد ندارند.

ما در این مطلب از مجله سلامت مفیدطب قصد داریم بیشتر از معجزه ویتاگنوس بگوییم و شما را با تاثیرات این قرص آشنا کنیم. در نهایت هم با مشورت دکتر داروساز به سؤالات و ابهاماتی که در مورد این محصول وجود دارد پاسخ می‌دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

قرص ویتاگنوس چیست و از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟

قرص گیاهی ویتاگنوس محصولی از شرکت پورسینا است که با هدف رفع اختلالات قاعدگی و کاهش مشکلات تخمدان تهیه شده است. علاوه بر این‌ها، تحقیقات و تجربه مصرف ویتاگنوس نشان داده است که این قرص در بهبود کیست فیبروئیدی، کاهش عوارض یائسگی و تنظیم اختلالات هورمونی نیز مؤثر است.

ترکیبات قرص ویتاگنوس چیست؟
قرص ویتاگنوس چیست و چه ترکیباتی دارد؟

تنها ماده مؤثر موجود در داروی ویتاگنوس، عصاره گیاه پنج انگشت (Vitex agnus castus) است. این گیاه در رفع مشکلات زنان شهرتی مشابه رازیانه دارد و به گیاه زنان مشهور است. در واقع وقتی صحبت از معجزه ویتاگنوس می‌شود، منظور اصلی معجزه گیاه پنج انگشت است.

در ادامه بیشتر از تاثیرات قرص پنج انگشت ویتاگنوس برایتان می گوییم تا شما هم به تاثیرات جادویی این دارو پی ببرید.

قرص ویتاگنوس برای چیست و چه تاثیراتی در بدن دارد؟

گیاه پنج انگشت موجود در این دارو، برای هر کدام از مشکلات زنانه راه حلی دارد. اگر قبل از پریود دچارسردرد، کمر درد، پا درد یا درد سینه‌ می شوید یا به سندروم پیش از قاعدگی (PMS) مبتلا هستید، اگر دچار اندومتریوز شده‌اید، اگر کیست فیبروئیدی دارید، یا از عوارض یائسگی رنج می برید، اصلاً نگران نباشید زیرا این مشکلات و بسیاری از مشکلات دیگر با کمک گیاه پنج انگشت قابل درمان است.

اگر می‌خواهید بدانید چگونه ممکن است یک گیاه انقدر تأثیر مثبت در بدن داشته باشد، ادامه مطلب را بخوانید.

معجزه ویتاگنوس برای تنبلی تخمدان و اختلالات قاعدگی

بی نظمی پریود به دلایل مختلفی می تواند ایجاد شود که تنبلی تخمدان یکی از آنهاست. وقتی یک تخمدان نتواند تخمک آزاد کند، وارد چرخه قاعدگی هم نمی‌شود. بنابراین پریود عقب می افتد. در برخی خانم‌ها پریود هر ۶۰ روز یکبار رخ می‌دهد.

عصاره گیاه پنج انگشت حاوی ترکیباتی است که فاز لوتئال چرخه قاعدگی را طولانی‌تر می‌کنند. به این صورت هورمون LH بیشتری از جسم زرد ترشح می گردد و تخمدان به طور طبیعی وارد چرخه تخمک گذاری می‌شود. در نتیجه در ادامه آن قاعدگی اتفاق می افتد.

تأثیر دیگر قرص ویتاگنوس و گیاه پنج انگشت، درمان آمنوره و دردهای شدید پریودی است. ترشح بیش از حد هورمون پرولاکتین از غده هیپوفیز در بدن باعث کاهش استروژن و بروز این مشکلات می‌شود. عصاره گیاه زنان با تعدیل میزان ترشح پرولاکتین و افزایش سطح پروژسترون در بدن این مشکلات را درمان می کند.

تاثیر قرص ویتاگنوس برای بارداری
معجزه قرص ویتاگنوس برای باردار شدن

قرص گیاه پنج انگشت (ویتاگنوس) برای باردار شدن

برای باردار شدن زنان، تخمدان‌ها باید تخمک گذاری کنند؛ اما مشکلاتی از قبیل تنبلی تخمدان و اختلالات هورمونی نمی‌گذارد این فرایند در بدن به طور طبیعی شکل گیرد. عصاره گیاه پنج انگشت حاوی ترکیبات شبه هورمونی است که می‌تواند هورمون‌های زنان (استروژن و پروژسترون) را تعدیل کند و سطح هورمون تستوسترون را در بدن زنان کاهش دهد. این فرایند علاوه بر رفع بی نظمی قاعدگی به چرخه طبیعی تخمک گذاری نیز کمک می‌کند.

ویتاگنوس برای یائسگی و عوارض آن

همانند قاعدگی، در یائسگی نیز بیشتر عوارض از جمله گرگرفتگی، سردردهای شدید، افزایش دمای بدن، خشکی واژن، کاهش میل جنسی و… بخاطر ترشح زیاد هورمون پرولاکتین و از بین رفتن تعادل بین هورمون‌های جنسی به وجود می‌آید. عصاره پنج انگشت در قرص ویتاگنوس، با ترکیبات موثر خود ترشح هورمون پرولاکتین و LH را در زمان یائسگی، کاهش داده و پروژسترون را افزایش می‌دهد.

در نتیجه این اقدام عامل اصلی گرگرفتگی ( LH) کم می‌شود و افزایش سطح پروژسترون باعث تنظیم عملکرد هیپوفیز و کبد و تنظیم هورمون‌های جنسی زنانه می‌شود.

گیاه پنج انگشت برخلاف سایر عصاره‌های گیاهی که برای درمان اختلالات هورمونی استفاده می‌شود، ترکیبات استروژنی و فیتواستروژنی ندارد. در نتیجه عوارض و خطرهای ناشی از افزایش استروژن در بدن (مانند سرطان پستان) را ایجاد نمی‌کند.

قرص ویتاگنوس و عرق رازیانه؛ معجزه‌ای قوی‌تر برای خانم‌ها

در بین درمان‌های طبیعی برای رفع مشکلات تخمدان، به ویژه تخمدان پلی کیستیک و تنبلی تخمدان، مصرف قرص ویتاگنوس همراه با عرق رازیانه بسیار توصیه می‌شود. رازیانه حاوی ترکیبات فیتواستروژنی است که باعث تنظیم میزان استروژن در بدن شده و گیاه پنج انگشت نیز باعث تعدیل هورمون‌های پرولاکتین، پروژسترون و LH می‌شود.

در نتیجه، این چند مکانیسم در کنار هم سبب از بین رفتن عوامل مؤثر در بروز کیست و تنبلی تخمدان می‌شود. البته باید به این نکته اشاره کنیم که ترکیب رازیانه و پنج انگشت درمان کامل و قطعی کیست تخمدان نیستند. اما همراه با سایر راهکارهای درمانی مؤثر واقع می‌شوند.

سوالات و نظرات در مورد ویتاگنوس
سوالات و نظرات درباره قرص ویتاگنوس

سؤالات و نظرات در مورد قرص ویتاگنوس

مانند همه محصولات گیاهی، قبل از خرید قرص ویتاگنوس پورسینا هم ممکن است سوالاتی برایتان ایجاد شود که نشان دهنده نگرانی از تاثیرات دارو در بدن است. ما در ادامه قصد داریم پرتکرارترین سؤالات درمورد این قرص گیاهی را با نظر دکتر داروساز پاسخ دهیم تا به شما کمک کنیم با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید.

خرید قرص ویتاگنوس

آیا قرص ویتاگنوس باعث چاقی می‌شود؟

اولین نگرانی همه خانم‌ها در مورد داروهای مؤثر بر هورمون‌های جنسی، این است که آیا چاق کننده هستند؟

در مورد قرص ویتاگنوس پورسینا باید بگوییم خیر. این قرص با تنظیم هورمون‌های مهمی همچون پرولاکتین، به عملکرد بهتر تخمدان‌ها و دستگاه تناسلی زنان کمک می‌کند و تاثیری بر افزایش وزن ندارد.

قرص ویتاگنوس بهتر است یا قطره ویتاگنوس؟

شرکت داروسازی پورسینا برای راحتی مصرف کنندگان در کنار قرص ویتاگنوس، قطره آن را نیز تهیه کرده است. این دو محصول از نظر عملکرد هیچ تفاوتی باهم ندارد. خانم‌هایی که با مصرف قرص گیاه پنج انگشت دچار عوارض گوارشی می‌شوند، می‌توانند از قطره آن برای بهره بردن از خواص این گیاه استفاده کنند.

ارتباط ویتاگنوس و ریزش مو چیست؟

برخی از داروهای شیمیایی که برای درمان مشکلات هورمونی زنان استفاده می‌شوند، ریزش موی سر و افزایش موهای زائد را به دنبال دارند اما قرص ویتاگنوس این عوارض را ندارد و به راحتی می‌توان تا سه ماه بدون نگرانی از ریزش مو از آن استفاده کرد.

قرص گیاهی ویتاگنوس برای لاغری خوب است؟

ترشح بیش از حد هورمون پرولاکتین در بدن یکی از دلایل چاقی کاذب در زنان است. از آنجا که ویتاگنوس باعث کاهش ترشح این هورمون می‌شود، ممکن است در افرادی که به دلیل سطح زیاد پرولاکتین دچار چاقی شده‌اند، سبب کاهش وزن شود. اما در حالت عادی تأثیر چندانی در روند لاغری ندارد.

طریقه مصرف قرص ویتاگنوس برای بارداری چگونه است؟

برای رفع مشکل تنبلی تخمدان و باروری، روزی دو بار (صبح و شب) و هر بار یک عدد از این قرص مصرف کنید. اگر پس از ده روز تاثیرات دارو نمایان نشد، می‌توانید دوز مصرف را دو برابر کنید. البته بهترین روش مصرف ویتاگنوس برای بارداری باید توسط پزشک و با توجه به شرایط بدنی فرد معین شود.

تأثیر ویتاگنوس بر تخمدان پلی کیستیک چیست؟

عصاره گیاه پنج انگشت با کنترل میزان ترشح هورمون‌های پرولاکتین، LH و پروژسترون می‌تواند سبب از بین رفتن یا کاهش کیست‌ تخمدان شود. البته تأثیر این گیاه به شدت مشکل تخمدان پلی کیستیک نیز بستگی دارد.

قرص ویتاگنوس؛ معجزه گیاه پنج انگشت برای خانم‌ها

ما در این مطلب سعی کردیم تمام تا حد ممکن تاثیرات مثبت گیاه پنج انگشت و قرص ویتاگنوس را برای شما بازگو کنیم. از آنجا که بسیاری از خانم‌ها با اختلالات هورمونی و قاعدگی درگیر هستند؛ چنین داروهایی می‌تواند درمان کم عارضه تر را برای آن‌ها فراهم کند. اگر شما هم جزو این گروه از خانم‌ها هستید، می‌توانید با مشورت پزشک خود قرص ویتاگنوس را تهیه و مصرف کنید.

برای خرید سریع قرص ویتاگنوس یا سایر عصاره‌های گیاهی مؤثر مانند رازیانه، می‌توانید به داروخانه آنلاین دکتر اصیلی(مفیدطب) بروید و از بین بهترین برندهای محصولات گیاهی، محصول مناسب خود را انتخاب کنید.

در نهایت می‌توانید سؤالات یا تجربیات خود درباره مصرف قرص ویتاگنوس را با ما درمیان بگذارید تا با مشورت پزشک داروساز به آن‌ها پاسخ دهیم.

خرید قرص ویتاگنوس پورسینا
خرید از مفیدطب

به اشتراک گذاری این مقاله :

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

136 دیدگاه دربارهٔ «معجزه قرص ویتاگنوس برای خانم‌ها»

 1. سلام خسته نباشیدمن چندماهه اندومتریوزکیست شکلاتی دارم ۳سانتی قرص ویتاگنوس بخورم مشکلی نیست ممنون

 2. با سلام ۳۴ ساله هستم و تنبلی تخمدان دارم دکتر زنان برای تنظیم قاعدگی قرص مدروکسی پروژسترون از شب ۱۴ پریودی به مدت ده شب تجویز کردن و دکتر غدد هم قرص ویتاگنوس برام نوشته. حالا میخوام بدونم خوردن این دوتا دارو با هم تداخل نداره؟ یعنی اون ده شبی که مدروکسی پروژسترون میخورم ویتاگنوس هم بخورم مشکلی نداره؟ و اگه با خوردن ویتاگنوس خونریزی پریود زیاد شد ویتاگنوس رو قط کنم؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام قرص ویتاگنوس نباید همراه با داروهای پروژسترونی مثل مدروکسی پروژسترون استفاده شود، به این دلیل که گیاه پنج انگشت خود اثرات پروژستینی دارد و در مصرف همزمان ممکن است میزان پروژسترون بالا برود. پیشنهاد میکنم ابتدا دوره درمان با مدروکسی پروژسترون را کامل کنید و سپس مجدد به پزشک مراجعه نمایید، ممکن است نیازی به مصرف ویتاگنوس نباشد.
   معمولا ویتاگنوس سبب افزایش شدید خونریزی پریودی نمی شود، با این حال، اگر این مورد پیش آمد، با مشورت پزشک دارو را قطع کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 3. سلام.۳۲ سالمه.ذخیره تخمدان ۲.۹ و fhs ۱۲.۲.با امپول پرورسترون پریود میشم و در دو سه دوره آخر رورهای پریودی به سه روز کاهش یافته با حجم خونریزی کم.میتونم ویتاگنوس ایتفاده کنم؟دکتر گفت در استانه یائسگی زود رس هستی.

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام دوست عزیز بهتر است با نظر پزشک از ویتاگنوس استفاده کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 4. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار
  جسارتن سئوالم اینکه
  من پریودهام بیشتر از ۳ روز نیست
  اگه این قرص رو مصرف کنم خوبه؟
  و سئوال بعدی اینکه
  میل جنسی من خیلی کمه آیامصرف این دارو به من میتونه کمکی بکنه یا خیر؟
  ایام به کام
  ممنون میشم جوابمو بدین

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام ویتاگنوس برای تنظیم پریودهای خیلی کوتاه موثر است.
   اگر علت پایین بودن میل جنسی در شما، مشکلات هورمونی باشد، وویتاگنوس می تواند به بهبود میل جنسی کمک کند.
   با احترام دکتر داروساز

 5. سلام
  من تقریبا دوماه از قرص ویتاگنوس استفاده میکنم وحالا بعداز سه ماه دوباره پریود شدم میخواستم ببینم در دوره پریودی دارو قطع کنم یا همچنان مصرف کنم؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام مصرف یا عدم مصرف ویتاگنوس در روزهای پریود مورد بحث است. فعلا مطالعات نشان می دهند کسانی که در روزهای پریود این گیاه را مصرف نمی کنند نتایج بهتری می گیرند. بر همین اساس پیشنهاد میکنم بعد از ۲۱ روز مصرف، ۷ روز دارو را قطع کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 6. وقت بخیر
  من ده روزه که ویتاگنوس مصرف میکنم و ریزش مو پیدا کردم علتش این دارو هست؟
  ویتامین ای و دی هم مصرف میکنم.با تشکر

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام در برخی منابع ریزش مو جزو عوارض گیاه پنج انگشت ذکر شده است. بهتر است مصرف ویتاگنوس را متوقف کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 7. راحله ربیعی

  سلام تو رو خدا جواب من و بدین …من اندومترم نازک هست یعنی ضخامتم در ۱۲ سیکل روی ۴ هست آیا قطره ویتاگنوس باعث میشه که رحمم ضخیمتر بشه یا نازک‌تر ..سه ماهه استفاده کردم

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام گیاه پنج انگشت موجود در ویتاگنوس استروژن را کاهش و پروژسترون را افزایش می دهد و در نتیجه باعث افزایش ضخامت اندومتر می شود.
   با احترام دکتر داروساز

 8. سلام من دیر به دیر پریود میشم حتی شده دو ماه یک بعد پریودم خیلی کمه دو روز اول معمولی و روز سوم که روز اخرمه خیلی کم .
  از این قرص استفاده کنم ب نظرتون خوبه.خوب میشم

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام بله قرص ویتاگنوس می تواند به تنظیم سیکل قاعدگی شما کمک کند.
   با احترام دکتر داروساز

 9. سلام
  من ۴۴ سالمه و از سن ۲۰ سالگی کیست سینه داشتم و مرتب مامو و سونو میدم .الان هم کیست سینه خیلی بزرگ دارم که از زیر بغل تا نزدیک نوک سینم هست و دکتر گفت کیست پیچیده داری و یه دکتر دیگه گفت کیست اندومتری ،چیه؟ اینو داری..خونریزی عادت ماهیانم هم به شدت زیاده و کمخونی فقر آهن دارم.آیا میتونم از ویتاگنوس استفاده کنم برای درد شدید قاعدگی و کیست سینم؟؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام دوست عزیز ویتاگنوس در افرادی که کیست حساس به هورمون دارند نباید استفاده شود. بنابراین بهتر است از مصرف این دارو خودداری کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 10. من کیست کوچکی توی تخمدانم هست و اینبار پریودم خیلی شدید و‌طولانی شده . ۴۹ ساله هستم و دکتر ویتاگنوس تجویز کردن ، اما بعد از ۳ روز خیلی شدیدتر شده . حدودا چند روز بعد استفاده ویتاگنوس خونریزی قطع میشه ؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام در برخی افراد در ماه اول یا دوم مصرف، ویتاگنوس ممکن است باعث تشدید خونریزی ماهیانه گردد که در این صورت می توان آنرا قطع نموده و پس از دو هفته با مقدار کمتری مصرف دارو را ادامه داد. البته بهتر است قبل از قطع موقت دارو با پزشک درمانگر خود مشورت فرمایید.
   با احترام دکتر داروساز

 11. سلام ـمن ۴۲ سالمه ، چند ماهی هست پریود نمیشم ،آزمایش دادم fsh بالا بود دکتر گفت یائسگی زودهنگام شدی، آیا با مصرف این قطره احتمال پریود شدنم هست یا نه؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام ویتاگنوس نمی تواند باعث پریود شدن خانمها بعد از یائسگی شود.
   با احترام دکتر داروساز

 12. باسلام من ازدوم اردیبهشت پریود شدم ۴روزخوب بود ولی تا۲۸فقط لکه بینی داشتم رفتم دکتر بهم ویتاگنوس داد۳روز خوب شدم بعد دوروز بازم پریود شدم میشه چیکارکنم لطفا راهنمایم کنید

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام دوست عزیز سوال شما تا حدی گنگ است و دقیق مشخص نیست که مشکل چیست. به هر حال، ویتاگنوس با سه روز مصرف اثر نمیکند و باید سه تا چهار ماه خورده شود تا بتواند پریود را تنظیم و لکه بینی را برطرف کند.
   با احترام دکتر داروساز

 13. باسلام ببخشید من الان یک ماه است بعد پریود لکه بینی دارم ویتاگنوس دکتر بهم داد ۲روز بود هیچی نبوداما امروز بازم پریود شدم ایا بامصرف این قرص میشه پریود شد لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام دوست عزیز سوال شما تا حدی گنگ است و دقیق مشخص نیست که مشکل چیست. به هر حال، ویتاگنوس با سه روز مصرف اثر نمیکند و باید سه تا چهار ماه خورده شود تا بتواند پریود را تنظیم و لکه بینی را برطرف کند.
   با احترام دکتر داروساز

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام برخی مطالعات نشان داده اند گیاه پنج انگشت (ویتکس) می تواند به درمان اندومتریوز کمک کند.
   با این حال، بهتر است استفاده از ویتکس برای درمان اندومتریوز زیر نظر پزشک باشد.
   با احترام دکتر داروساز

 14. سلام من پارسال پولیپ داشتم عمل کردم.الیگو منوره بودم.الان دوباره خونریزی هام کم شده دو سه رو لکه ببنی و یک روز خونریزی..میتونم‌ ویتاگنوس بخورم در ضمن چند سال پیش تو سینه ام هم کیست داشتم‌.والانم هم برای تپش قلبم قرص متا زیرو مصرف میکنم.

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام ویتاگنوس در بارداری، شیردهی، سرطان سینه و تومور هیپوفیز منع مصرف دارد. اگر این موارد شامل حال شما نمی شود می توانید از ویتاگنوس استفاده کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 15. سلام من ۸ سال پیش عمل هیسترکومی داشتم و رحم و تخمدانهام تخلیه شد و از یک هفته بعد از عمل گر گرفتگی ام شروع شد و هنوزم ادامه داره .واقعأ زندگی ام مختل شده.هر روز دوش ولی فایده ای نداره.طوری گوشم و سرم داغ میشه و سرم و صورتم عرق میکنه انگار سر و صورتمو شستم.هیچ قرصی هم مصرف نمی کنم.هفته قبل قرص گل مغربی ۱گرمی ایرانی شو گرفتم احساس میکنم تو هفته کمتر گر گرفتم ولی معذرت میخوام اسهال و دل پیچه میگیرم شدید.سوالم این بود ویتاگنوس مصرف کنم یا اگنول؟واقعأ با این گر گرفتگی از زندگی افتادم.خودمو زود بازنشست کردم بخاطر گر و عرق کردنم.لطفأ راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام
   ویتاگنوس و آگنوگل هر دو محتوی گیاه ویتکس و بر گرگرفتگی موثر هستند. آگنوگل از این جهت که دستور مصرف آن روزی یک عدد است انتخاب بهتری است.
   با احترام دکتر داروساز

 16. سلام وقت بخیر
  من باکره ام اول قروردین عفونت قارچی داشتم پماد موضعی و فلوکونازول و میترونیدازول استفاده کزدم.
  الان با این که دوهفته میگذره خشکی واژن پیدا کردم و هیچ ترشحی موقع تحریک جنسی ندارم ایا ویتاگنوس میتونه تاثیر مثبتی رو‌درمان‌خشکی واژن داشته باشه؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام
   ویتاگنوس در خشکی واژن ناشی از یائسگی موثر است اما در خشکی واژن خارج از سنین یائسگی تاثیر اثبات شده ای ندارد.
   میتوانید برای رطوبت واژن از ژل واژیهیل باریج به صورت موضعی استفاده کنید.

   با احترام دکتر داروساز

 17. حدودا دوماهی هست پریود خیلی سبک درحد دو روز دارم‌
  گفتن علائم پی سی او دارم و هایپو تیروئیدی . کمکاری تیروییدم دارم. میتونم این قرص و مصرف کنم بابت تنظیم شدن پریودیم و باردار شدن؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام
   قرص ویتاگنوس برای تنظیم پریودی و باردار شدن موثر است و در هایپوتیروئیدی هم منعی ندارد. با این حال، بهتر است با نظر پزشک درمان شوید.
   با احترام دکتر داروساز

 18. سلام خسته نباشید مرسی از مطالب خوبتون
  دو ماهی هست که پریود نشدم و پریودیام نامنظم شده و کلی جوش هورمونی زدم و هر کاری میکنم از بین نمیرن
  میخواستم این قرصومصرف کنم که هم پریودیم درست شه هم جوشا از بین برن
  ولی میخواستم بدونم جوشا بیشتر نشن یه موقع؟چه مدت زمانی باید ازش استفاده کنم؟چنبار؟
  ممنون میشم جواب بدید^^

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام و سپاس
   قرص ویتاگنوس باید صبح و شب یک عدد نیم ساعت قبل از غذا همراه یک لیوان آب میل شود. دوره مصرف این قرص حداقل ۳ ماه است.
   قرص ویتاگنوس تاثیر اثبات شده ای در رفع جوش ندارد. همچنین در ۱ تا ۳ در صد موارد باعث ایجاد آکنه می شود.
   پیشنهاد میکنم برای بررسی وضعیت هورمون ها و تجویز بهترین دارو به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید.
   با احترام دکتر داروساز

 19. با سلام و وقت بخیر.
  دو ماهی است قرص ویتاگنوس رو استفاده میکنم. قبلش همیشه سوزش و درد برای چند سال در سینه داشتم ولی بعد از یک هفته استفاده از ویتاگنوس درد هام کامل از بین رفته. نمی دونم واقعا اگر قطع کنم دوباره دردها برمیگرده یا نه. بنطرتون من ادامه بدم؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام برای تاثیر گذاری کامل معمولا لازم است ویتاگنوس را حداقل تا ۳ ماه استفاده کنید. با این وجود بهتر است در این باره با پزشکتان مشورت کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 20. من حتی تو دوران پریود یا قبلشم درد سینه نداشتم ولی این قطررو۱۲روز خوردم بشدت درد میکنه از اونموقع…میترسم باعث سرطان یا کیست سینه شده باشه…خواهش میکنم جواب بدید

 21. سلام وقت بخیر،عذرمیخوام من۲۳سالمه پریودم دوماهی بود نامنظم شدع بود سرخود قطره ویتاگنوس تهیه کردم وروزی چهل قطره ناشتا خوردم…بشدت سینه هام درد میکرد مخصوصا سینه‌ی سمت چپم،بعد قطره دوم رو که اومدم باز کنم بخورم دیدم توبروشور نوشته تنظیم هورمون پستان..قطعش کردم ودرد دیگه نداشتم ولی بعد سه چهارروز شروع شد..یعنی تاثیر منفی گذاشته روسینم؟خیلی نگرانم

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام
   ویتاگنوس خود تاثیر درمانی روی درد هورمونی پستان ها دارد. به هر حال برای ارزیابی شرایط باید معاینه شوید لذا به پزشک مراجعه فرمایید.
   با احترام دکتر داروساز

 22. سلام من همیشه در تاریخ پریودم چند پنج روز اول لکه بینی قهوه ای دارم و بعد از پنج روز خونریزی شدید شروع میشه و تا روز دهم تموم میشه
  میخواستم بدونم طبیعی
  و اینکه ویتاگنوس می‌تونه تاثیر بذاره که پریودم از همون روز اول نرمال بشه ؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام
   این موضوع طبیعی است و خطری ندارد.
   بله ویتاگنوس با تنظیم هورمون ها و نگه داشتن آنها در سطح مناسب می تواند به رفع لکه بینی قبل از پریود کمک کند.
   با احترام، دکتر داروساز

 23. سلام من اندومتریوز داشتم عمل کردم یک بار حامله شدم ولی ۱۹ هفته بخاطر مشکل قلبی مجبور شدم سقط کنم یکسال قرص ld مصرف کردم الان میخوام اقدام کنم میتونم قرص ویتاگنوس بخورم ذخیره تخمدانم ۲ هستش .فقط اگه مشکلی نداره کی باید بخورم ؟

  1. سلام
   با توجه به سابقه شما بهتر است بدون مشورت پزشک هیچ دارویی با اثر هورمونی از جمله ویتاگنوس، مصرف نکنید.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 24. سلام
  من دکترم این هفته نیست.
  میخوام بدونم من یه هفته قبل پریود لکه بینی داشتم بعد هفت روز پریود شدم سه روز بعد تموم شدن دوباره به مدت چهار روز خونریزی داشتم و مجبور شدم فعلا ویتا گنوس بخورم تا خونریزی قطع بشه هفته بعد برم دکتر
  اشکالی نداره از این قرص استفاده کردم؟

  1. با سلام
   ویتاگنوس اوایل مصرف ممکنه قاعدگی رو سنگینتر بکنه
   با این حال فعلا به مصرفش ادامه بدید و دوباره قطع نکنید چون تاثیر بدتر می‌تونه بذاره
   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 25. سلام من سیزده سال قرص الذی استفاده کردم دو سال لکه بینی شدم دکترگفت قرص رو قطع کن برج یک نخوردم دو ماه استفاده نکردم بعد قرص خوردم باز قرص نخوردم بعدازانکه پریود شدم پاک شدم بعد از هفت روز باز لکه بینی و سهراب هست خونریزی دارم الان سیزده روز است پاک نشدم قرص ویتاگنوس مصرف کنم

  1. سلام
   خیر ویتاگنوس یا ال دی یا هر قرص دیگری مصرف نکنید و فقط با مشورت پزشک درمان شوید. احتمالا لازم است آزمایش خون یا سونوگرافی بدهید.
   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 26. سلام خدا قوت ،ببخشید من پریودی هام با خونریزی های زیاده و۱۲ ،۱۴وگاهی هم لخته دفع میشه ودکتر خیلی رفتم وچیزی متوجه نشدن اخر گفتند شاید اختلال هورمونی باشه وکاری نمیشه کرد البته با خونریزی زیاد دچار کم خونی شدید شدم ،ممکنه باخوردن ویتاگنوس خوب بشم وخونریزی کم بشه ؟

  1. با سلام
   برای سه دوره میتونید استفاده کنید از ویتاگنوس. البته دقت کنید که خود ویتاگنوس ممکنه مخصوصا در اوایل مصرف باعث تشدید خون ریزی بشه
   همچنین اگر نتایج سونو و آزمایش شما طبیعی بوده، جای نگرانی نیست
   تنها ضرورت، مصرف مداوم مکمل آهن در این دورانه

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 27. سلام من چند ماه هست ازدواج کردم قاعدگی هام نامنظم هستش دکترهم رفتم گفتن هیچ مشکلی نداری فقط عفونت و کمی تخمدان هات ضعیف هستن و هیچ قرصی بهم نداد جز یک پماد واژینال و قرص خشک کن دسترسی زیادی هم دکتر ندارم میتونم از قرس ویتاگنوس استفاده کنم جهت بارداری میخوام باردار بشم لطفاطریقه ی مصرفشم بفرمایید ممنون

  1. با سلام
   میتوانید چند دوره مصرف کنید. در کنار آن مصرف مکمل‌های تقویت تخمک گذاری هم توصیه می‌شود مثل پرگناکر کانسپشن.
   درصورتی که بعد ۳ دوره قاعدگی منظم نشد به پزشک متخصص مراجعه کنید.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  1. با سلام
   بله ممکن است با اثرات هورمونی اسپیرونولاکتون تداخل ایجاد کند. با پزشک معالجتان مشورت کنید.
   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 28. سلام من تنبلی تخمدان دارم و مدت ۵ سال که دوفاستون مصرف میکنم اما با خوردن قرص شمیایی کیست ریز ابکی در سینه ایجاد شده میخام ویتاگنوس رو از ماه بعد شروع کنم و دوفاستون نخورم ایا برای کیست سینه ضرر داره ؟؟؟

  1. با سلام
   ویتاگنوس نمیتواند جایگزین دوفاستون شود؛ خودسرانه درمان خود را تغییر ندهید. قرص شیمیایی باعث بروز کیست نمیشود بلکه بروز کیستهای آبکی سینه ممکن است اتفاقی یا بسته به فاکتورهای مختلف باشد.
   ویتاگنوس هم بهرحال درست است که گیاهیست اما دارویی هورمونی است و باید قبل مصرف آن از پزشک معالجش که در جریان روند درمانتان است، مشورت بگیرید.
   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 29. سلام

  ایا ویتاگنوس استروژن را کاهش میده ‌و پروستروژن را افزایش میده؟
  یا اینکه هر هورمونی کم‌ یا زیاد باشه در بدن متعادلش میکنه؟

  1. با سلام.
   بیشتر اثر تعدیل دارد، البته نه در هر شرایطی. قابل ملاحظه ترین اثر، روی استروژن و پرولاکتین است که در شرایط مختلف میتواند اثرش متفاوت باشد.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

    1. با سلام

     قرص و قطره در صورت مصرف دوره‌ای توصیه شده از هرکدام تفاوتی ندارند. منتها اگر به صورت قابل توجهی سطح پرولاکتین شما بالاست، نمیتونید به ویتاگنوس به عنوان درمان اصلی اتکا کنید. با مشورت پزشک داروهای لازم برای کاهش سطح پرولاکتین رو دریافت کنید.

     با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 30. سلام
  من ۵۱ سال سن دارم و یکسالی هست که یائسه شدم ، از قطره ویتاگنوس استفاده میکنم ، و دیگه علائم یائسگی ندارم
  آیا میشه برای همیشه از این قطره استفاده کرد
  مثلا ۳ ماه استفاده کنیم یه مدت نخوریم بعد دوباره مصرف کنیم
  البته برای همیشه

  1. با سلام
   بله مشکلی ندارد. دوزهای بالاتر هم تا سه ماه استفاده شده و عارضه ای ایجاد نکرده است.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 31. من ۳ ماهه یائسه شدم و برای عوارض یائسگی قرص ویتاگنوس میخورم که موثر هم بوده
  سوال من اینه : من پولیپ دهانه رحم داشتم قبلا . آیا مصرف قرص ویتاگنوس باعث تشدید اون نمیشه و کلا با داشتن پولیپ یا فیبروم مصرف ویتاگنوس مانعی نداره ؟

  1. با سلام
   اگر در حال حاضر پولیپ با فیبروم فعال داشته باشید، باید با پزشک مشورت کنید.
   اگر در گذشته پولیپ داشتید و الان ندارید، مصرف ویتاگنوس ایرادی ندارد.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  1. با سلام
   معمولا در مطالعات بعد از هشت هفته مصرف پنج انگشت به کنترل برخی علائم یائسگی کمک کرده است.
   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  2. سلام من این دارو را برای عوارض یائسگی زودرس مصرف کردم بعد چهل روز تمام حالات یائسگی برطرف شد تا شش ماه خیلی حالم خوب بود ولی الان نمیدونم چرا بازم علائم برگشته وقرص تاثیرش از دست داده

   1. با سلام
    طبیعیست، با تغییر سطح استروژن علائم ممکن است برگردند. میتوانید دوباره ویتاگنوس را طبق دستور مصرف کنید.
    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 32. سلام ممنون از سایت خوبتون
  یک ساله اقدام به بارداری کردم هر نوع داروی مصرف کردم نتیجه نگرفتم
  این ماه پزشکم بهم ویتاگنوس داد گفت شاید تنبلی تخمدان داری روز ۱۴پریودی فولیکول ۲۰داشتم و استرادیولم ۲۰۳بود
  امکانش هست نتیجه بگیرم

  1. با سلام
   ویتاگنوس برای اثرگذاری احتیاج به زمان دارد و ممکن است لازم باشد چند دوره از آن استفاده کنید تا با تعدیل سطح هورمون‌ها مختلف مخصوصا استروژن و پرولاکتین، به رفع تنبلی تخمدان کمک کند. طبق دستوری که پزشک برای شما تجویز کرده است، ویتاگنوس را مصرف کرده و سپس به ارزیابی مجدد شرایط اقدام کنید

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  1. با سلام
   ویتاگنوس با آسنترا تداخلی ندارد (اما با برخی داروهای اعصاب دیگر تداخل دارد؛ درصورت مصرف داروهای مثل ریسپریدون یا هالوپریدول با پزشک مشورت کنید)

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  1. با سلام
   منعی ندارد و می‌تواند مفید باشد؛ اما در سنین پایین بهتر است با مشورت پزشک دارو بعد از انجام بررسی‌های کامل مصرف شود.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 33. با سلام. بنده دچار تنبلی تخمدان هستم و خیلی وقت هست که دکتر میرم ولی هنوز مشکلم حل نشده و هیچ قرصی تاثیری نداشته. من ممکن هست برخی ماه ها زود یا دیر پریود بشم یا اصلا یک ماه نشم یا خونریزی شدید دارم یا اصلا خونریزی ندارم. این قرص برای من مناسب هست؟ من تیروئید کم کار هم دارم و دارو لووکسین مصرف میکنم این دو قرص میشه با هم مصرف شود؟

  1. با سلام
   میتوانید یک یا دو دوره ویتاگنوس استفاده بکنید و اثرش را ارزیابی بکنید. البته دقت کنید که ویتاگنوس ممکن است اوایل مصرف خونریزی را تشدید بکند. با لووتیروکسین تداخلی ندارد.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 34. سلام
  من ۲۴ سالمه و مشکل سندروم تخمدان پلی کیستیک دارم، روی پیشونی و چونه جوش زیاد میزنم و قاعدگی نامنظمی دارم، میخواستم بدونم مصرف قرص ویتکس مشکلمو حل میکنه؟

  1. با سلام

   بستگی به شرایط کیست‌ها و سطح هورمونی دارد. بدون مشورت پزشک مصرف نکنید.
   به اضافه، سندروم پلی کیستیک بیماری چندعاملی است و معمولا فقط با یک دارو درمان نمیشود، مخصوصا که ویتکس گیاهی هم هست و قدرت اثر ملایم‌تری نسبت به شیمیایی‌ها دارد
   در درمان سندروم پلی کیستیک تعلل نکنید و طبق دستور پزشک متخصص درمانتان را کامل کنید

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 35. سلام
  مصرف ویتاگنوس در بارداری باعث سقط میشه؟
  و آیا منع مصرف برای همه خانوم های باردار داره؟

  1. با سلام

   القا کننده‌ی مستقیم سقط نیست و بیشتر اثر نامطلوبش بخاطر تاثیر روی سطح هورمون‌هاست.
   در هیچ خانم بارداری مصرفش توصیه نمیشود مگر به دستور مستقیم پزشک متخصص.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 36. با سلام

  تداخل ندارند اما به طور کلی گاهی بسته به شرایط بیمار ممکن است پزشک دستور به قطع داروهای مصرفی قبل از اقدام به بارداری بکند، بنابراین با پزشکتان در ارتباط باشید.
  به اضافه در استفاده از فرآورده‌های سنتی عطاری و … احتیاط کنید که آلودگی‌های ذره‌ای ممکن است داشته باشند. بهتر است از محصولات کارخانه‌ای و مورد تایید وزارت بهداشت استفاده کنید.

  با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 37. سلام برای کوچک کردن سایز سینه به من قرص ویتاگنوس رو پیشنهاد دادن .آیا تاثیری در کوچک کردن سایز سینه داره؟

 38. سلام وقتتون بخیر
  من خیلی ساله لکه بینی شدید قبل از پریود دارم، هم پیش دکتر زنان رفتم هم غدد، چند بار آزمایش خون دادم و سونوگرافی شدم ولی همشون گفتن که هیچ مشکلی ندارم و متاسفانه به هیچ دارویی هم جواب نمیدم. از اول خرداد به تجویز پزشک ویتاگنوس استفاده می کنم. با توجه به اینکه با اینکه بیشتر از سه ماهه دارم استفاده می کنم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم بازم به مصرف ادامه بدم یا از این دارو هم قطع امید کنم؟

  1. با سلام
   به همون تعدادی که پزشک تجویز کرده مصرف کنید و بعد از اتمام اون تعداد، دوباره توسط پزشک ویزیت بشید.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

   1. سلام
    من تازه مصرف ویتاگنوس رو شروع کردم، همزمان با ویتاگنوس از گرده گل، ژل رویال همراه عسل، متفورمین، ال آرژنین و کیوتن مصرف و سایر ویتامین ها استفاده میکنم برای بارداری و تنظیم هورمونها و ساخت تخمک
    هرچی سرچ کردم ببینم اینا با هم تداخل دارویی دارن یا نه، چیزی پیدا نکردم
    میشه راهنمایی کنید که اینا با هم‌مشکلی بدام پیش نمیارن؟

   1. با سلام.
    ویتاگنوس می‌تواند اثر داروهای دسته کابرگولین را تشدید بکند بنابراین بهتر است تحت نظر پزشک مصرف شود.
    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  2. سلام
   من کیست تخمدان دارم و پلی کیستیک هم دارم قرص ضد بارداری نمیتونم بخورم چون باعث تهوع شدید میشه
   آیا مصرف قرص ویتاگنوس به همراه عرق رازیانه میتونه در بهبودیش تاثیر بذاره؟؟

   1. با سلام
    ویتاگنوس هم ممکن است مشکل گوارشی ایجاد کند پس نمیشود صرفا به خاطر تهوع قرص شیمیایی، گیاهی‌ها را جایگزینش کرد. با این حال بسته به تعداد کیست و سایز و شرایط کیست‌ها ممکن است پزشک ویتاگنوس یا ترکیبات مشابه تجویز کند. بدون دستور پزشک دارو عوض نکنید

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

   2. سلام
    من علاوه بر تنبلی تخمدان و سندروم پیش از قاعدگی میل جنسی کمی دارم میخوام ببینم اگر مصرف کنم اثر ویتاگنوس روی میل جنسی به چه صورت هست؟ میل جنسی رو بیشتر میکنه یا کمتر؟ یا اصلا تاثیری نداره؟ این برای ما خانمهای متاهل قطعا مهمه و تاثیر مستقیمی روی زندگی زناشوییمون داره
    هیچ توضیحی در این مورد در هیچ سایتی نیست

    1. با سلام
     خود تنبلی تخمدان و PMS و مواردی مثل سطح بالای پرولاکتین، باعث کاهش میل جنسی در خانمها میشه.
     ویتاگنوس می‌تونه با کمک به کنترل این موارد و اثر تعدیل هورمونی، به بهبود میل جنسی هم کمک کنه. اما به صورت مستقیم مکانیسمی برای افزایش میل جنسی نداره

     با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 39. سلام وقتتون بخیر.
  من دچار تنبلی تخمدان هستم و سالها از پروژسترون استفاده کردم. ولی به دلیل عوارض شدیدی که ماه به ماه بهش اضافه میشه تصمیم گرفتم از ویتاگنوس رو هم امتحان کنم.
  فقط سوالی که از خدمتتون دارم اینه:
  دوره مصرفش به چه صورت هست برای من؟ چون قصد بارداری نیز دارم ان شاالله، ولی از دکترهای مختلفی که رفتم و صحبتای استرس زاشون فراری شدم.
  از این قرص تا زمانی که مطلع شدم از بارداری، میتونم استفاده کنم؟ یا باید یه زمان خاص وقفه بندازم بین ش بعد دوباره مصرف کنم؟
  از پاسخگوییتون کمال تشکر را دارم.

  1. با سلام

   ویتاگنوس هم با اینکه گیاهی است اما روی هورمونهای جنسی تاثیر می‌گذارد و به این معنی نیست که هیچ عارضه‌ای نخواهد داشت.
   بستگی به علت تنبلی تخمدان دارد، در برخی از موارد تنبلی تخمدان ویتاگنوس می‌تواند مفید باشد اما در برخی موارد می‌تواند آسیب زا باشد بنابراین مخصوصا شما که قصد بارداری دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
   اگر تمایل به استفاده از داروهای طب سنتی دارید تخت نظر پزشک متخصص طب سنتی باشید.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

 40. با سلام و احترام
  یه سوال داشتم دکتر برای من لتروزول نوشته برای بارداری میخواستم ببینم همزمان با لتروزول میشه ویتاگنوس هم مصرف کرد