معجزه قرص ویتاگنوس برای خانم‌ها

معجزه قرص ویتاگنوس برای خانم‌ها
زمان مطالعه: ۸ دقیقه

پریود نامنظم یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که خانم‌ها از سنین بلوغ تا نزدیک به یائسگی ممکن است با آن درگیر باشند. قرص ویتاگنوس یک داروی گیاهی است که امروزه پزشکان زیادی آن را به عنوان جایگزین داروهای شیمیایی برای رفع بی نظمی قاعدگی خانم‌ها تجویز می‌کنند.

ویتاگنوس تاکنون برای بسیاری از خانم‌ها پس از یک دوره مصرف همراه با سایر درمان‌ها، به درمان اختلالات قاعدگی کمک کرده است. اما بسیاری از خانم‌ها هنوز با این معجزه گیاهی و تاثیرات آن آشنا نیستند یا به دلیل گیاهی بودن، به آن اعتماد ندارند.

ما در این مطلب از مجله سلامت مفیدطب قصد داریم بیشتر از معجزه ویتاگنوس بگوییم و شما را با تاثیرات این قرص آشنا کنیم. در نهایت هم با مشورت دکتر داروساز به سؤالات و ابهاماتی که در مورد این محصول وجود دارد پاسخ می‌دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

مقاله معجزه قرص ویتاگنوس را به صورت صوتی گوش کنید، قسمت ۱/۳:

قرص ویتاگنوس چیست و از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟

قرص گیاهی ویتاگنوس محصولی از شرکت پورسینا است که با هدف رفع اختلالات قاعدگی و کاهش مشکلات تخمدان تهیه شده است. علاوه بر این‌ها، تحقیقات و تجربه مصرف ویتاگنوس نشان داده است که این قرص در بهبود کیست فیبروئیدی، کاهش عوارض یائسگی و تنظیم اختلالات هورمونی نیز مؤثر است.

ترکیبات قرص ویتاگنوس چیست؟
قرص ویتاگنوس چیست و چه ترکیباتی دارد؟

تنها ماده مؤثر موجود در داروی ویتاگنوس، عصاره گیاه پنج انگشت (Vitex agnus castus) است. این گیاه در رفع مشکلات زنان شهرتی مشابه رازیانه دارد و به گیاه زنان مشهور است. در واقع وقتی صحبت از معجزه ویتاگنوس می‌شود، منظور اصلی معجزه گیاه پنج انگشت است.

در ادامه بیشتر از تاثیرات قرص پنج انگشت ویتاگنوس برایتان می گوییم تا شما هم به تاثیرات جادویی این دارو پی ببرید. ضمناً، اگر به دنبال یک مرکز معتبر برای خرید اینترنتی دارو از جمله قرص ویتاگنوس هستید، داروخانه آنلاین مفیدطب (دکتر اصیلی) بهترین گزینه برای شماست. برای تهیه ویتاگنوس و بقیه داروهای گیاهی مورد نظرتان، می‌توانید از طریق دکمه زیر به سایت مفیدطب بروید:

مشاهده و خرید قرص ویتاگنوس

قرص ویتاگنوس برای چیست و چه تاثیراتی در بدن دارد؟

گیاه پنج انگشت موجود در این دارو، برای هر کدام از مشکلات زنانه راه حلی دارد. اگر قبل از پریود دچارسردرد، کمر درد، پا درد یا درد سینه‌ می شوید یا به سندروم پیش از قاعدگی (PMS) مبتلا هستید، اگر دچار اندومتریوز شده‌اید، اگر کیست فیبروئیدی دارید، یا از عوارض یائسگی رنج می برید، اصلاً نگران نباشید زیرا این مشکلات و بسیاری از مشکلات دیگر با کمک گیاه پنج انگشت قابل درمان است.

اگر می‌خواهید بدانید چگونه ممکن است یک گیاه انقدر تأثیر مثبت در بدن داشته باشد، ادامه مطلب را بخوانید.

ادامه صوت مقاله معجزه قرص ویتاگنوس، قسمت ۲/۳:

معجزه ویتاگنوس برای تنبلی تخمدان و اختلالات قاعدگی

بی نظمی پریود به دلایل مختلفی می تواند ایجاد شود که تنبلی تخمدان یکی از آنهاست. وقتی یک تخمدان نتواند تخمک آزاد کند، وارد چرخه قاعدگی هم نمی‌شود. بنابراین پریود عقب می افتد. در برخی خانم‌ها پریود هر ۶۰ روز یکبار رخ می‌دهد.

عصاره گیاه پنج انگشت حاوی ترکیباتی است که فاز لوتئال چرخه قاعدگی را طولانی‌تر می‌کنند. به این صورت هورمون LH بیشتری از جسم زرد ترشح می گردد و تخمدان به طور طبیعی وارد چرخه تخمک گذاری می‌شود. در نتیجه در ادامه آن قاعدگی اتفاق می افتد.

تأثیر دیگر قرص ویتاگنوس و گیاه پنج انگشت، درمان آمنوره و دردهای شدید پریودی است. ترشح بیش از حد هورمون پرولاکتین از غده هیپوفیز در بدن باعث کاهش استروژن و بروز این مشکلات می‌شود. عصاره گیاه زنان با تعدیل میزان ترشح پرولاکتین و افزایش سطح پروژسترون در بدن این مشکلات را درمان می کند.

تاثیر قرص ویتاگنوس برای بارداری
معجزه قرص ویتاگنوس برای باردار شدن

قرص گیاه پنج انگشت (ویتاگنوس) برای باردار شدن

برای باردار شدن زنان، تخمدان‌ها باید تخمک گذاری کنند؛ اما مشکلاتی از قبیل تنبلی تخمدان و اختلالات هورمونی نمی‌گذارد این فرایند در بدن به طور طبیعی شکل گیرد. عصاره گیاه پنج انگشت حاوی ترکیبات شبه هورمونی است که می‌تواند هورمون‌های زنان (استروژن و پروژسترون) را تعدیل کند و سطح هورمون تستوسترون را در بدن زنان کاهش دهد. این فرایند علاوه بر رفع بی نظمی قاعدگی به چرخه طبیعی تخمک گذاری نیز کمک می‌کند.

قرص ویتاگنوس برای یائسگی و عوارض آن

همانند قاعدگی، در یائسگی نیز بیشتر عوارض از جمله گرگرفتگی، سردردهای شدید، افزایش دمای بدن، خشکی واژن، کاهش میل جنسی و… بخاطر ترشح زیاد هورمون پرولاکتین و از بین رفتن تعادل بین هورمون‌های جنسی به وجود می‌آید. عصاره پنج انگشت در قرص ویتاگنوس، با ترکیبات موثر خود ترشح هورمون پرولاکتین و LH را در زمان یائسگی، کاهش داده و پروژسترون را افزایش می‌دهد.

در نتیجه این اقدام عامل اصلی گرگرفتگی ( LH) کم می‌شود و افزایش سطح پروژسترون باعث تنظیم عملکرد هیپوفیز و کبد و تنظیم هورمون‌های جنسی زنانه می‌شود.

گیاه پنج انگشت برخلاف سایر عصاره‌های گیاهی که برای درمان اختلالات هورمونی استفاده می‌شود، ترکیبات استروژنی و فیتواستروژنی ندارد. در نتیجه عوارض و خطرهای ناشی از افزایش استروژن در بدن (مانند سرطان پستان) را ایجاد نمی‌کند.

قرص ویتاگنوس و عرق رازیانه؛ معجزه‌ای قوی‌تر برای خانم‌ها

در بین درمان‌های طبیعی برای رفع مشکلات تخمدان، به ویژه تخمدان پلی کیستیک و تنبلی تخمدان، مصرف قرص ویتاگنوس همراه با عرق رازیانه بسیار توصیه می‌شود. رازیانه حاوی ترکیبات فیتواستروژنی است که باعث تنظیم میزان استروژن در بدن شده و گیاه پنج انگشت نیز باعث تعدیل هورمون‌های پرولاکتین، پروژسترون و LH می‌شود.

در نتیجه، این چند مکانیسم در کنار هم سبب از بین رفتن عوامل مؤثر در بروز کیست و تنبلی تخمدان می‌شود. البته باید به این نکته اشاره کنیم که ترکیب رازیانه و پنج انگشت درمان کامل و قطعی کیست تخمدان نیستند. اما همراه با سایر راهکارهای درمانی مؤثر واقع می‌شوند.

سوالات و نظرات در مورد ویتاگنوس
سوالات و نظرات درباره قرص ویتاگنوس

ادامه فایل صوتی قسمت ۳/۳:

سؤالات و نظرات در مورد قرص ویتاگنوس

مانند همه محصولات گیاهی، قبل از خرید قرص ویتاگنوس پورسینا هم ممکن است سوالاتی برایتان ایجاد شود که نشان دهنده نگرانی از تاثیرات دارو در بدن است. ما در ادامه قصد داریم پرتکرارترین سؤالات درمورد این قرص گیاهی را با نظر دکتر داروساز پاسخ دهیم تا به شما کمک کنیم با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید.

خرید قرص ویتاگنوس

آیا قرص ویتاگنوس باعث چاقی می‌شود؟

اولین نگرانی همه خانم‌ها در مورد داروهای مؤثر بر هورمون‌های جنسی، این است که آیا چاق کننده هستند؟

در مورد قرص ویتاگنوس پورسینا باید بگوییم خیر. این قرص با تنظیم هورمون‌های مهمی همچون پرولاکتین، به عملکرد بهتر تخمدان‌ها و دستگاه تناسلی زنان کمک می‌کند و تاثیری بر افزایش وزن ندارد.

قرص ویتاگنوس بهتر است یا قطره ویتاگنوس؟

شرکت داروسازی پورسینا برای راحتی مصرف کنندگان در کنار قرص ویتاگنوس، قطره آن را نیز تهیه کرده است. این دو محصول از نظر عملکرد هیچ تفاوتی باهم ندارد. خانم‌هایی که با مصرف قرص گیاه پنج انگشت دچار عوارض گوارشی می‌شوند، می‌توانند از قطره آن برای بهره بردن از خواص این گیاه استفاده کنند.

ارتباط ویتاگنوس و ریزش مو چیست؟

برخی از داروهای شیمیایی که برای درمان مشکلات هورمونی زنان استفاده می‌شوند، ریزش موی سر و افزایش موهای زائد را به دنبال دارند اما قرص ویتاگنوس این عوارض را ندارد و به راحتی می‌توان تا سه ماه بدون نگرانی از ریزش مو از آن استفاده کرد.

ارتباط بین قرص ویتاگنوس و لاغری چیست؟

ترشح بیش از حد هورمون پرولاکتین در بدن یکی از دلایل چاقی کاذب در زنان است. از آنجا که ویتاگنوس باعث کاهش ترشح این هورمون می‌شود، ممکن است در افرادی که به دلیل سطح زیاد پرولاکتین دچار چاقی شده‌اند، سبب کاهش وزن شود. اما در حالت عادی تأثیر چندانی در روند لاغری ندارد.

نحوه مصرف قرص ویتاگنوس چیست؟

نحوه مصرف قرص ویتاگنوس دو بار در روز (صبح و شب) قبل از غذا به همراه کمی آب است. می‌توان در صورت نیاز دوز مصرفی را تا ۲ برابر افزایش داد. لازم به ذکر است که ویتاگنوس را باید در زمان عادت ماهیانه نیز مصرف کنید.

شروع مصرف قرص ویتاگنوس نیاز به زمان معینی ندارد.

طریقه مصرف قرص ویتاگنوس برای بارداری چگونه است؟

برای رفع مشکل تنبلی تخمدان و باروری، روزی دو بار (صبح و شب) و هر بار یک عدد از این قرص مصرف کنید. اگر پس از ده روز تاثیرات دارو نمایان نشد، می‌توانید دوز مصرف را دو برابر کنید. البته بهترین روش مصرف ویتاگنوس برای بارداری باید توسط پزشک و با توجه به شرایط بدنی فرد معین شود.

تأثیر ویتاگنوس بر تخمدان پلی کیستیک چیست؟

عصاره گیاه پنج انگشت با کنترل میزان ترشح هورمون‌های پرولاکتین، LH و پروژسترون می‌تواند سبب از بین رفتن یا کاهش کیست‌ تخمدان شود. البته تأثیر این گیاه به شدت مشکل تخمدان پلی کیستیک نیز بستگی دارد.

قرص ویتاگنوس؛ معجزه گیاه پنج انگشت برای خانم‌ها

ما در این مطلب از مجله سلامت مفیدطب سعی کردیم تمام تا حد ممکن تاثیرات مثبت گیاه پنج انگشت و قرص ویتاگنوس را برای شما بازگو کنیم. از آنجا که بسیاری از خانم‌ها با اختلالات هورمونی و قاعدگی درگیر هستند؛ چنین داروهایی می‌تواند درمان کم عارضه تر را برای آن‌ها فراهم کند. اگر شما هم جزو این گروه از خانم‌ها هستید، می‌توانید با مشورت پزشک خود قرص ویتاگنوس را تهیه و مصرف کنید.

برای خرید سریع قرص ویتاگنوس یا سایر عصاره‌های گیاهی مؤثر مانند رازیانه، می‌توانید به داروخانه آنلاین مفیدطب بروید و از بین بهترین برندهای محصولات گیاهی، محصول مناسب خود را انتخاب کنید.

در نهایت می‌توانید سؤالات خود یا تجربیات استفاده از قطره و قرص ویتاگنوس را با ما درمیان بگذارید تا با مشورت پزشک داروساز به آن‌ها پاسخ دهیم.

سوال پاسخ
آیا قرص ویتاگنوس باعث چاقی می‌شود؟ خیر. قرص ویتاگنوس با تنظیم هورمون‌های مهمی همچون پرولاکتین، به عملکرد بهتر تخمدان‌ها و دستگاه تناسلی زنان کمک می‌کند و تاثیری بر افزایش وزن ندارد.
قرص ویتاگنوس بهتر است یا قطره ویتاگنوس؟ هر دو محصول از نظر عملکرد هیچ تفاوتی باهم ندارند. قطره ویتاگنوس مناسب برای خانم‌هایی است که با مصرف قرص گیاه پنج انگشت دچار عوارض گوارشی می‌شوند.
ارتباط ویتاگنوس و ریزش مو چیست؟ قرص ویتاگنوس ریزش موی سر و افزایش موهای زائد را به دنبال ندارد و به راحتی می‌توان تا سه ماه بدون نگرانی از ریزش مو از آن استفاده کرد.
ارتباط بین قرص ویتاگنوس و لاغری چیست؟ ویتاگنوس در افرادی که به دلیل سطح زیاد پرولاکتین دچار چاقی شده‌اند، ممکن است به کاهش وزن کمک کند. اما در حالت عادی تأثیر چندانی در روند لاغری ندارد.
نحوه مصرف قرص ویتاگنوس چیست؟ قرص ویتاگنوس دو بار در روز (صبح و شب) قبل از غذا به همراه کمی آب مصرف می‌شود. می‌توان در صورت نیاز دوز مصرفی را تا ۲ برابر افزایش داد. همچنین، مصرف آن را باید در زمان عادت ماهیانه نیز ادامه داد.
طریقه مصرف قرص ویتاگنوس برای بارداری چگونه است؟ برای رفع مشکل تنبلی تخمدان و باروری، روزی دو بار (صبح و شب) و هر بار یک عدد از این قرص مصرف می‌شود. در صورت عدم تأثیر، می‌توان دوز مصرف را دو برابر کرد. مصرف ویتاگنوس برای بارداری باید توسط پزشک تعیین شود.
تأثیر ویتاگنوس بر تخمدان پلی کیستیک چیست؟ عصاره گیاه پنج انگشت با کنترل میزان ترشح هورمون‌های پرولاکتین، LH و پروژسترون می‌تواند سبب از بین رفتن یا کاهش کیست‌های تخمدان شود. تأثیر این گیاه بستگی به شدت مشکل تخمدان پلی کیستیک دارد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله :

Telegram
WhatsApp
LinkedIn

286 دیدگاه دربارهٔ «معجزه قرص ویتاگنوس برای خانم‌ها»

 1. سلام وقت بخیر ، من دختر ۲۹ ساله هستم که حدود ۴ سال پیش دکتر زنان برای تنظیم هورمون ها قرص روکین به من دادن .. من مدتی مصرف کردم و کاملا راضی بودم و حتی تناسب اندام خوبی به دست آوردم .. بعد از قطع قرص چند ماه بعد مجددا احساس کردم هورمون هام به هم ریخته و همون روکین و استفاده کردم … یعنی در این ۴ سال چند بار این قرص رو استفاده کردم و قطع کردم .. الان حدود ۴ ماهه مصرف نمیکنم و حدود ۸ کیلو چاق شدم و هورمون هم مجددا به هم ریخته… با توجه با این مساله و اینکه این دارو شیمیایی است ، میتونم برای جایگزین و تنظیم هورمون ها از ویگناتوس استفاده کنم ؟ البته تو نظرات خوندم ممکنه جوش بزنم چون من مستعد آکنه هستم و این مساله برام مهمه

  1. دکتر مهلا دهقانپور

   باسلام دوست گرامی، هرگز تنظیم هورمون های بدن را نمی توان به صورت خوددرمانی اقدام به تصحیح نمود.
   تنظیم هورمون های شما باید تحت نظر پزشک متخصص غدد و یا زنان و پس از انجام آزمایش خون و دانستن دقیق سطح هورمون ها و سایر مسائل وابسته درمان نمود.
   با احترام دکتر داروساز

 2. سلام و وقت بخیر
  آیا مصرف همزمان روزانه یک عدد قرص ویتاگنوس با یک عدد قرص ضد بارداری، اثر جلوگیری قرص ضد بارداری و از بین می‌برد و باعث بارداری ناخواسته می‌شود؟ چون من اصلا قصد بارداری ندارم. با تشکر

  1. دکتر مهلا دهقانپور

   باسلام دوست گرامی، استفاده هم زمان از قرص ویتاگنوس و قرص های هورمونی( مانند قرص های جلوگیری از بارداری) به علت امکان اثرات هم افزایی آن ها توصیه نمی شود. این امر به این معنا نیست که اثرات داروی ضد بارداری از بین می رود.
   بهتر است در طی درمان با ویتاگنوس روش جلوگیری از بارداری خود را تغییر دهید و هم زمان با یکدیگر استفاده نشوند.
   با احترام دکتر داروساز

 3. سلام ببخشید من تازه آزمایش هورمونی دادم و پرولاکتین و LHخونم بالا بود و من در زمان آزمایش دارو مصرف میکردم داروهای کاهش دهنده اسید معده اوزینیوم-دومپریدون_کلیندیوم سی آیا علتش میتونه مصرف این داروها باشه؟

  1. دکتر مهلا دهقانپور

   باسلام، بله دومپریدون می‌تواند موجب افزایش پرولاکتین گردد. بهتر است دارو را قطع و سپس آزمایشات تکرار گردد.
   با احترام دکتر داروساز

 4. باسلام
  مجردم و ۲۵سالمه، قاعدگیم همیشه چند روز جلو میفته و تقریبا نزدیک یکساله که خون‌ریزیم تو قاعدگی کم شده .
  آزمایش هورمون و سونوگرافی رفتم، تو آزمایشم مشکلی نبود
  البته تیروئید کم‌کار دارم که کنترل شده و لووتیروکسین مصرف میکنم
  تو جواب سونوگرافی یه کیست ساده داشتم و دیواره رحم نازک بود،
  دکتر زنان ۶۰تا قرص ویتاگنوس تجویز کردن که از روز پنجم قاعدگی تا ۲۰روز، شبی یدونه بخورم
  باتوجه به فوایدی که از این دارو خوندم ربطی به مشکلاتم نداشت
  به نظرتون مصرف قرص رو ادامه بدم یا به پزشک دیگه‌ای مراجعه کنم؟

  1. دکتر مهلا دهقانپور

   باسلام دوست گرامی، بهتر است به درمان ادامه دهید.گاهی اندیکاسیون های مصرف یک فراورده اف لیبل می باشد به این معنا که ذکر نشده است اما برحسب تجربه پزشک و سایر دانسته های ایشان تجویز میگردد.
   با احترام دکتر داروساز

    1. دکتر مهلا دهقانپور

     باسلام دوست گرامی، طول دوره درمان باید توسط پزشک متخصص و با توجه به شرایط شما مشخص شود.
     در نظر داشته باشید ویتاگنوس برای نشان دادن اثرات خود احتیاج به زمان دارد و اثرات آن عموماً پس از یک ماه مصرف ظاهر می گردد.
     با احترام دکتر داروساز

 5. با سلام، دکتر برای تنظیم پریود من قرص مدروکسی پروژسترون داده و اعتقادی به قرص های گیاهی نداره، میتونم قرص ویتاگنوس رو جایگزین مدروکسی پروژسترون کنم؟

  1. دکتر مهلا دهقانپور

   باسلام دوست گرامی، خیر هیچ وقت دوره درمان خود را خودسرانه قطع نکنید.و دارویی را به رژیم درمانی خود اضافه و یا کم نکنید.
   ضمن اینکه بسیاری از مشکلات توسط داروهای گیاهی قابل حل نیستند و داروهای گیاهی یک طب مکمل اند .
   با احترام دکتر داروساز

 6. سلام ببخشید من بعد از دوهفته مصرف قرص ویتاگنوس ۲تا شب ۲تا صبح مصرف کردم پریود نشدم و درد نوک سینه گرفتم می خواستم بدونم درد نوک سینه از مصرف ویتاگنوسه؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام ویتاگنوس در کاهش درد و حساسیت سینه موثر است و حتی برای این مورد استفاده دارد و تجویز می شود. بنابراین بعید است این حالت در شما ناشی از مصرف ویتاگنوس باشد.
   ضمنا محصولات حاوی گیاه پنج انگشت مانند ویتاگنوس باید حداقل یک تا سه ماه استفاده شود تا تاثیر بگذارد.
   با احترام دکتر داروساز 

 7. با سلام
  شما نوشتید اگر تخمدان پلی کیستیک دارید با تجویز پزشک ویتاگنوس مصرف کنید. من پلی کیستیک دارم و بدون تجویز مصرفش رو شروع کردم ممکنه چه مشکلاتی رو به وجود بیاره؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام تخمدان پلی کیستیک انواع مختلفی دارد در برخی موارد استفاده از محصول با خاصیت پروژستینی مانند ویتاگنوس می تواند به درمان کمک کند در سایر موارد مصرف این محصول کمکی نمی کند و ممکن است شرایط را بدتر کند پس افراد مبتلا به این بیماری بهتر است قبل از مصرف ویتاگنوس با پزشک مشورت داشته باشند.
   با احترام دکتر داروساز

 8. من لکه بینی قبل پریود داشتم و ویتاگنوس برا تنظیم استفاده میکردم، دقیقا روز اول بعد پریود یک رابطه محافظت نشده ، مشکوک داشتم بعد۴روز قرص اورژانسی خوردم، آیا احتمال حاملگی هست؟ و اینکه ۴روز ویتاگنوس نخوردم ک مثلا قرص اورژانسی تاثیر بذاره، الان ویتاگنوس رو ادامه بدم؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام بعد از رابطه جنسی پرخطر تا ۵ روز فرصت دارید قرص اورژانسی مصرف کنید. با توجه به اینکه شما در همین فاصله قرص اورژانسی را مصرف کرده اید، جای نگزانی ندارید. البته قرص های اورژانسی خطا دارند اما درصد خطای این قرصها آنقد کم است که می شود آن را صفر در نظر گرفت.
   بله می توانید مصرف ویتاگنوس را از سر بگیرید.
   ​​​​​​​با احترام دکتر داروساز 

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام برای درمان جوش صورت باید به پزشک مراجعه کنید و آزمایش بدهید تا مشخص شود چه عدم تعادل هورمونی دارید و بعد دارو برایتان تجویز گردد. با توجه به اینکه با مصرف ویتاگنوس جوش صورت شما بدتر شده، توصیه میکنم مصرف آن را قطع کنید.
   با احترام دکتر داروساز 

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام این موضوع ممکن است صرفا یک سوء تصادف باشد. به هر حال از این که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید سپاسگزاریم.
   با احترام دکتر داروساز

   1. سلام من ۳۸سالمه ۶ماه هست اقدام ب بارداری کردم پربودم خیلی کم شده هر ماه هم دو روز جلو میزنه دکتر برام قرص لتروزول وکلیومفن نوشت مصرف کردم ب نظرتون قرص ویگتانوس جواب میده دکترم گفت تخمدان هات ضعیف هستن ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. ادمین مجله سلامت مفیدطب

     با سلام
     با توجه به اینکه در زمان اقدام به باردری هستید و قرص های ذکر شده هم اثرات هورمونی را دارند توصیه میشود برای مصرف ویتاگنوس حتما با پزشک خود مشورت نمایید و سرخود همرمان با داروهای ذکر شده اصلا مصرف نکنید.
     با احترام دکتر داروساز

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام بین ویتاگنوس با سینال اف، HCG و لتروزول تداخلی گزارش نشده است. با این حال، با توجه به اینکه ویتاگنوس روی هورمون ها تاثیر دارد و شما در دوره حساس دارودرمانی برای رفع ناباروری هستید، مصرف ویتاگنوس را بدون تجویز پزشک درمانگرتان، توصیه نمی کنم.
   ​​​​​​​با احترام دکتر داروساز

 9. سلام من تنبلی تخمدان دارم دوسال پیش با این قطره بعد ۶ سال ماه دوم مصرف باردار شدم … تا چند وقت بعد زایمان خودم پریود میشدم ولی دوباره تنبلی تخمدانم برگشت. اسفند ۱۴۰۱ پریود شدم رفت تا خرداد ۱۴۰۲ از ۲۰ خرداد لکه بینی داشتم چند روز قط میشد دوباره لکه بینی آزمایش هورمونی وتست پاپ و سنوگرافی انجام دادم همه خوب بود دکتر برای قط شدن لکه بینی قهوه ای قرص جلوگیری نوشت یک هفته خوردم ولی از ۱۵ مرداد تبدیل شدبه خون ۱۶ مرداد هم بیشتر شد قرص قط کردم گفتم شاید دارم پریود میشم . از ۱۸ مرداد قطره ویتاگنوس شروع کردم گفتم شایددوره هامو تنظیم کرد . ۱۹ مرداد زیر دلم خیلی درد گرفت مثل زایمان دوساعت بعد یه لخته که داخلش سفیدی داره افتاد کیست دفع کردم . بعد اون زیر دلم احساس سبکی کردم ودرد طاقت فرسا تموم شد. ولی خونریزی خیلی زیاده آیا بخاطر قطره هست چیکار کنم شدت خونریزی کم بشه چه قرصی کنار قطره مصرف کنم شدت خونریزی کم بشه ممنون میشم کمکم کنید

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام لطفا برای تشخیص و درمان به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید. اگر در خصوص مسائل مرتبط با اطلاعات دارویی مانند عوارض جانبی، موارد منع مصرف و تداخلات دارویی سوالی داشتید در خدمت شما هستیم.
   با احترام دکتر داروساز

 10. با سلام
  من پلی کیستیک و همچنین کیست در دو سینه ام دارم می تونم قرص ویتاگنوس استفاده کنم؟ و آیا باعث از بین رفتن کیست سینه و پلی کیستیک می شود؟ و آیا به جای قرص شربت هم دارد؟ و می شود از داروخانه ها گرفت یا باید دکتر بنویسد؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام افرادی که سندرم تخمدان پلی کیستیک دارند باید قبل از مصرف قرص یا قطره ویتاگنوس با پزشک مشورت کنند.
   ویتاگنوس شربت ندارد اما قطره دارد.
   ویتاگنوس بصورت بدون نسخه قابل تهیه است.
   ​​​​​​​با احترام دکتر داروساز

 11. سلام ..من تعداد متعددی فیبروم دارم …و لکه بینی و دردهای لگنی هم دارم ..
  آیا قرص ویتاگنوس رو میتونم مصرف کنم ؟ یا نمیشه مصرف کرد

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام ویتاگنوس در فیبروم و درد های لگنی و لکه بینی منع مصرف ندارد. با این حال بهتر است قبل از مصرف این محصول با پزشک خود مشورت کنید.
   ​​​​​​​با احترام دکتر داروساز

 12. سلام‌من ۲۸سالمه پریودیم نامنظمه تنبلی تخمدان دارم دروسبلین مصرف میکنم میتونم همزمان ویتاگنوس هم بخورم؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام استفاده از ویتاگنوس در کنار دروسبلین منعی ندارد.
   ​​​​​​​​​​​​​​با احترام دکتر داروساز

 13. سلام من ۳۶ سالم هست و ذخیره تخمدانم پایین هست.. الان دو ماهه پریود نشدم.. آیا میتونم از ویتا گنوس استفاده کنم؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام ویتاگنوس تاثیر سوئی روی ذخیره تخمدان ندارد. این محصول می تواند با رفع بی نظمی هورمون ها، آمنوره (عدم خونریزی پریود) را برطرف کند. برای این منظور ویتاگنوس باید حداقل یک تا سه ماه استفاده شود.
   ​​​​​​​​​​​​​​با احترام دکتر داروساز

 14. سلام من کیست تخمدان دارم و دارم قرص ال دی مصرف میکنم و همزمان قرص آزیترومایسین هم بخاطر مشکل دیگم مصرف میکنم میخواستم بدونم آزیترومایسین اثر ال دی برای کیست هم از بین میبره یا ربطی نداره و فقط اثر ضد بارداریشو از بین میبره؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام آزیترومایسین تاثیر قرص ال دی در رفع کیست تخمدان را از بین نمی برد.
   درباره تاثیر ضد بارداری ال دی هم، اینکه آزیترومایسین بتواند این تاثیر را از بین ببرد شواهد بالینی ندارد. در واقع این تداخلی است که بصورت تئوری مطرح شده اما اهمیت بالینی ندارد.
   ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​با احترام دکتر داروساز

    1. دکتر نفیسه کیامنش

     با سلام کیست تخمدان انواع مختلفی دارد ویتاگنوس در بیشتر انواع کیست تخمدان تاثیر مثبت دارد اما بهتر است برای اطمینان قبل از مصرف با پزشک مشورت داشته باشید.
     با احترام دکتر داروساز

     1. سلام
      من دوسال است که یائسه شدم و قرص ویتاگنوس روزی دوعدد صبح و شب واقعا منو از گرگرفتکی های مکرر نجات داد بطوری که اصلا دیگه گرگرفتکی نداشتم ولی چند ماه پیش رحم و هر دو تخمدانم‌را در اوردم و الان مجددا روزی چند بار گرگرفتکی دارم و در همه جا نوشته شده که تعداد قرص را تا دوبرابر میشه افزایش داد فقط من نمیدونم متظور این هست که صبح و شب هر بار دوقرص باهم مصرف شود یا چهار قرص به فاصله از هم مصرف شود ممنون میشم هرچی سرچ میکنم حواب این سئوال رپ پیدا نمیکنم .. خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید 🙏🙏🙏

     2. ادمین مجله سلامت مفیدطب

      با سلام
      منظور از افزایش دو برابری، مصرف حداکثر ۴ قرص در روز است. یعنی شما میتوانید ۲ قرص صبح و ۲ قرص شب مصرف کنید تا به حداکثر دوز برسید.
      با احترام دکتر داروساز

 15. با سلام
  برای درمان قاعدگی های نامنظم و آکنه هم موثر هست این دارو بدون تجویز پزشک مصرف شه؟
  برای افراد زیر ۳۰ سال

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام اگر سابقه سندرم تخمدان پلی کیستیک دارید بهتر است قبل از مصرف ویتاگنوس با پزشک مشورت کنید. در غیر اینصورت، شما می توانید بدون تجویز پزشک از ویتاگنوس استفاده نمایید.
   با احترام دکتر داروساز

 16. سلام من جوش زیاد میزنم وتنبلی تخمدان دارم اما خیلی کم هست پریودم مرتبه دکتر غدد رفتم و همه آزمایش های مربوط به هورمون انجام دادم گفتن هورمون مردانه بالا داری برای من یک قرص متفورمین دادن میخواستم بدونم ایا قطره ویتاگنوس با این قرص تداخلی داره؟ و اینکه ویتاگنوس میتونه هرمون مردانه رو پایین بیاره

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام ویتاگنوس با متفورمین تداخلی ندارد.
   ویتاگنوس نمی تواند جایگزین متفورمین شود. همچنین بهتر است قبل از مصرف ویتاگنوس با پزشک خود مشورت کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 17. با عرض سلام ۴۹ سالمه فیبروم دارم و کیست سینه در حال یائسه شدنم مدتی پنچ انگشت می خورم درد سینه زیاد و فیبروم رحم کمی بزرگتر شد آیا پنچ انگشت را بخورم یا نه؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام بعید است بیشتر شدن درد سینه یا بزرگ شدن فیبروم ناشی از مصرف گیاه پنج انگشت باشد. با این حال، بهتر است درباره ادامه مصرف این گیاه با پزشک مشورت کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 18. با سلام خانمی ۲۸ ساله هستم ۷ سال پیش یه زایمان طبیعی داشتم تا دوسال پیش حتی ساعت پریودم دقیق بود .دوساله یا عقب میندازم یا زودتر از موعد پریود میشم .رفتم سونو گفتن هر دو تخمدان حاوی فولیکول متعدد نابالغ هست.خیلی جوش سرسفید میزنم میخواستم بپرسم بهتره قرص ویتاگنوس مصرف کنم یا روکین ؟؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام دوست عزیز برای نامنظمی هورمون ها و بی نظمی پریود، ویتاگنوس می تواند برای شما مفید باشد و عوارض کمتری هم دارد. با این حال، بهتر است برای اطمینان از مناسب بودن این دارو برای شما، با پزشک متخصص زنان مشورت کنید.
   با احترام دکتر داروساز

 19. سلام بیماری مادرزاد هایپرپلازی دارم cahمجرد هستم قرص سیپروترون کامپاند و پردنیزولون ۱چهارم و فیناید اسراید۵ ۱چهارم میخورم حکیم حسن ضیایی قرص ویتاگنوس برام نوشتند شبی ۱عدد ایا با داروهام تداخل ندارند پریود بسیار کم دارم و فقط در صورت خوردن سیپروترون کامپاند پریود میشم و بطور دائم استفاده میکنم

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام ویتاگنوس با سیپروترون کامپاند، پردنیزولون و فیناستراید تداخلی ندارد.
   با احترام دکتر داروساز

 20. سلام
  من۴۲ساله هستم و از اول با قرص استروژن پروژسترون پریود میشدم ولی دکتر به خاطر عوارض و مشکل عروقی قرصها رو قطع کردن ‌حالا دارم دوره یایسگی تجربه میکنم و گرگرفتگی خیلی خیلی اذیت کننده اس وامروز توسط شما با قرص ویتاگنوس آشنا شدم به نظرتون مشکلی نیست من استفاده کنم؟ آیا گرگرفتگی من رو کم میکنه؟قرصش رو بگیرم یا قطره؟؟؟

  1. ادمین مجله سلامت مفیدطب

   با سلام.
   بله ویتاگنوس عامل ایجاد گر گرفتگی را در خانم های یائسه کم میکند.ازطرفی این دو محصول قرص و قطره از نظر عملکرد هیچ تفاوتی باهم ندارد. خانم‌هایی که با مصرف قرص گیاه پنج انگشت دچار عوارض گوارشی می‌شوند، می‌توانند از قطره آن برای بهره بردن از خواص این گیاه استفاده کنند.
   با احترام دکتر داروساز

 21. سلام خانم دکتر اگه میشه جواب بدید من دو ماهه تو ماه دوبار پریود میشم کلا دو هفته پاکم دقیق باز پریود میشم ای یو دی هم دارم الان اگه ویتاکنوس بگیرم بخورم امروز روز اول قاعدگی مرتب میشه یا نه باز دوباره ممکنه اینطوری بشم تورا خدا کمکم کنید

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام خواص تنظیم کننده هورمون ویتاگنوس ممکن است در شما مفید باشد. با این حال، بهتر است برای تشخیص و درمان اصولی به پزشک مراجعه داشته باشید.
   با احترام دکتر داروساز

 22. سلام من مجردم ۱۹ سالمه ۲ پریود نشدم بعد وقتی پریود شدم ۱۱ روز خونریزی داشتم بعدش قطع شد بعد هر دو روز خونریزی خیلی کم دارم از قاعدگیم ۲۰ روز میگذره ولی هنوز در گیرم هر دوروز خونریزی دارم رفتم دکتر سنو دادم یکمی تخمدان سمت چپم ضعیفه قرص ویتاگنوس با دوفامد ۱۰ برام نوشت ولی نمیدونم چطور استفاده اش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام دستور مصرف ویتاگنوس صبح و شب یک عدد با معده خالی می باشد.
   دوفامد با دستور مصرف های مختلفی تجویز می شود که شما باید ببینید پزشک درمانگرتان کدام را توصیه کرده و مطابق همان استفاده نمایید.
   با احترام دکتر داروساز

 23. سلام وقت بخیر
  ببخشید من سنم ۳۸ سال هست برای بارداری اقدام کردم نزدیک ۲ سال هست باردار نمیشم دکتر رفتم میگن تنبلی تخمدان داری و تعداد تخمکهات کمه
  درصورتی که من پریودی منظمی هم دارم سیکلم ۲۵ روزه هست فقط زمان پریودیم خونریزیم کمه بعدش شدت پیدا میکنه آیا این علائم ربطی به تبلی تخمدان داره راهکارتون برای بالا بردن درصد بارداری چیه

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   برای افزایش احتمال باردار شدن، در کنار پیروی از دستورات پزشکتان، می توانید از مکمل های مخصوص بانوان مانند قرص ول ومن استفاده کنید. این مکمل ها با برطرف کردن نیاز بدن به ویتامین ها و مواد معدنی، به تقویت بدن کمک می کنند.
   با احترام دکتر داروساز

 24. سلام
  من دختر ۲۰ ساله ای هستم
  آزمایش هورمونی دادم dht بالایی داشتم آیا قطره ویتاگنوس می‌تواند درمان کند؟
  من بوی بددهان دارم آیا می‌تواند به dht بالا ربطی داسته باشد؟