بارداریمعرفی محصولات

معجزه قرص ویتاگنوس برای خانم‌ها

35
معجزه قرص ویتاگنوس برای خانم‌ها
زمان مطالعه: ۷ دقیقه

پریود نامنظم یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که خانم‌ها از سنین بلوغ تا نزدیک به یائسگی ممکن است با آن درگیر باشند. این عارضه، که حاصل اختلالات هورمونی است، اگر درمان نشود در طولانی مدت مشکلات دیگری از جمله مشکلات باروری، کیست، دردهای شدید قاعدگی و… را بروز می‌دهد. به همین دلیل خانم‌ها باید به محض مواجهه با این مشکل، اقدام به درمان کنند. قرص ویتاگنوس یک داروی گیاهی است که امروزه پزشکان زیادی آن را به عنوان جایگزین داروهای شیمیایی برای رفع بی نظمی قاعدگی خانم‌ها تجویز می‌کنند.

ویتاگنوس تاکنون برای بسیاری از خانم‌ها مانند یک معجزه بوده و پس از یک دوره مصرف همراه با سایر درمان‌ها، به درمان اختلالات قاعدگی کمک کرده است. اما بسیاری از خانم‌ها هنوز با این معجزه گیاهی و تاثیرات آن آشنا نیستند یا به دلیل گیاهی بودن، به آن اعتماد ندارند.

ما در این مطلب از مجله سلامت مفیدطب قصد داریم بیشتر از معجزه ویتاگنوس بگوییم و شما را با تاثیرات این قرص آشنا کنیم. در نهایت هم با مشورت دکتر داروساز به سؤالات و ابهاماتی که در مورد این محصول وجود دارد پاسخ می‌دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

قرص ویتاگنوس چیست و از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟

قرص گیاهی ویتاگنوس محصولی از شرکت پورسینا است که با هدف رفع اختلالات قاعدگی و کاهش مشکلات تخمدان تهیه شده است. علاوه بر این‌ها، تحقیقات و تجربه مصرف ویتاگنوس نشان داده است که این قرص در بهبود کیست فیبروئیدی، کاهش عوارض یائسگی و تنظیم اختلالات هورمونی نیز مؤثر است.

ترکیبات قرص ویتاگنوس چیست؟

قرص ویتاگنوس چیست و چه ترکیباتی دارد؟

تنها ماده مؤثر موجود در داروی ویتاگنوس، عصاره گیاه پنج انگشت (Vitex agnus castus) است. این گیاه در رفع مشکلات زنان شهرتی مشابه رازیانه دارد و به گیاه زنان مشهور است. در واقع وقتی صحبت از معجزه ویتاگنوس می‌شود، منظور اصلی معجزه گیاه پنج انگشت است.

در ادامه بیشتر از تاثیرات قرص پنج انگشت ویتاگنوس برایتان می گوییم تا شما هم به تاثیرات جادویی این دارو پی ببرید.

قرص ویتاگنوس برای چیست و چه تاثیراتی در بدن دارد؟

گیاه پنج انگشت موجود در این دارو، برای هر کدام از مشکلات زنانه راه حلی دارد. اگر قبل از پریود دردهای موضعی شدید (سردرد، درد سینه‌ها، کمر درد، پا درد) دارید یا به سندروم پیش از قاعدگی (PMS) مبتلا هستید، اگر دچار  اندومتریوز شده‌اید، اگر کیست فیبروئیدی دارید، یا نزدیک به یائسگی هستید، اصلاً نگران نباشید زیرا این مشکلات و بسیاری از مشکلات دیگر با کمک گیاه پنج انگشت قابل درمان است.

اگر می‌خواهید بدانید چگونه ممکن است یک گیاه انقدر تأثیر مثبت در بدن داشته باشد، ادامه مطلب را بخوانید.

معجزه ویتاگنوس برای تنبلی تخمدان و اختلالات قاعدگی

بی نظمی پریود دلایل زیادی دارد که با تنبلی تخمدان رابطه مستقیم دارد. وقتی یک تخمدان نتواند تخمک آزاد کند، وارد چرخه قاعدگی هم نمی‌شود. بنابراین پریود عقب می افتد و در برخی خانم‌ها پریود هر ۶۰ روز (دو ماه) یکبار رخ می‌دهد.

عصاره گیاه پنج انگشت حاوی ترکیباتی است که فاز لوتئال چرخه قاعدگی را طولانی‌تر می‌کند. با این کار در واقع به طور غیر مستقیم باعث ترشح بیشتر هورمون LH از جسم زرد شده و تخمدان به طور طبیعی وارد چرخه تخمک گذاری می‌شود. در نتیجه در ادامه آن قاعدگی اتفاق می افتد.

دیگر تأثیر قرص ویتاگنوس و گیاه پنج انگشت، درمان آمنوره و دردهای شدید پریودی است. ترشح بیش از حد هورمون پرولاکتین از غده هیپوفیز در بدن باعث کاهش استروژن و بروز این مشکلات می‌شود. عصاره گیاه زنان با معتدل کردن میزان ترشح پرولاکتین و افزایش سطح پروژسترون در بدن آمنوره را نیز درمان می‌کند.

تاثیر قرص ویتاگنوس برای بارداری

معجزه قرص ویتاگنوس برای باردار شدن

قرص گیاه پنج انگشت (ویتاگنوس) برای باردار شدن

برای باروری و باردار شدن زنان، تخمدان‌ها باید تخمک گذاری کنند؛ اما مشکلاتی از قبیل تنبلی تخمدان، بی نظمی قاعدگی و اختلالات هورمونی نمی‌گذارد این فرایند در بدن به طور طبیعی شکل گیرد. عصاره گیاه پنج انگشت حاوی ترکیبات شبه هورمونی است که می‌تواند هورمون‌های زنان (استروژن و پروژسترون) را تعدیل کند و سطح هورمون تستوسترون را در بدن زنان کاهش دهد. این فرایند علاوه بر رفع بی نظمی قاعدگی به چرخه طبیعی تخمک گذاری تخمدان‌ها نیز کمک می‌کند.

ویتاگنوس برای یائسگی و عوارض آن

همانند قاعدگی، در یائسگی نیز بیشتر عوارض از جمله گرگرفتگی، سردردهای شدید، افزایش دمای بدن، خشکی واژن، کاهش میل جنسی و… بخاطر ترشح زیاد هورمون پرولاکتین و از بین رفتن تعادل بین هورمون‌های جنسی به وجود می‌آید. عصاره پنج انگشت در قرص ویتاگنوس، با ترکیبات موثر خود ترشح هورمون پرولاکتین و LH را، در زمان یائسگی، کاهش داده و پروژسترون را افزایش می‌دهد.

در نتیجه این اقدام عامل اصلی گرگرفتگی ( LH) کم می‌شود و افزایش سطح پروژسترون باعث تنظیم عملکرد هیپوفیز و کبد و در نهایت تنظیم هورمون‌های جنسی زنانه می‌شود.

گیاه پنج انگشت برخلاف سایر عصاره‌های گیاهی که برای درمان اختلالات هورمونی استفاده می‌شود، ترکیبات استروژنی و فیتواستروژنی ندارد. در نتیجه عوارض و خطرهای ناشی از افزایش استروژن در بدن (مانند سرطان پستان) را ایجاد نمی‌کند.

قرص ویتاگنوس و عرق رازیانه؛ معجزه‌ای قوی‌تر برای خانم‌ها

در بین درمان‌های طبیعی برای رفع مشکلات تخمدان، به ویژه تخمدان پلی کیستیک و تنبلی تخمدان، مصرف قرص ویتاگنوس همراه با عرق رازیانه بسیار توصیه می‌شود. رازیانه حاوی ترکیبات فیتواستروژنی است که باعث تنظیم میزان استروژن در بدن شده و گیاه پنج انگشت نیز باعث تعدیل هورمون‌های پرولاکتین، پروژسترون و LH می‌شود.

در نتیجه، این چند مکانیسم در کنار هم سبب از بین رفتن عوامل مؤثر در بروز کیست و تنبلی تخمدان می‌شود. البته باید به این نکته اشاره کنیم که ترکیب رازیانه و پنج انگشت درمان کامل و قطعی کیست تخمدان نیستند. اما همراه با سایر راهکارهای درمانی مؤثر واقع می‌شوند.

سوالات و نظرات در مورد ویتاگنوس

سوالات و نظرات درباره قرص ویتاگنوس

سؤالات و نظرات در مورد قرص ویتاگنوس

مانند همه محصولات گیاهی، قبل از خرید قرص ویتاگنوس پورسینا هم ممکن است سوالاتی برایتان ایجاد شود که نشان دهنده نگرانی از تاثیرات دارو در بدن است. ما در ادامه قصد داریم پرتکرارترین سؤالات درمورد این قرص گیاهی را با نظر دکتر داروساز پاسخ دهیم تا به شما کمک کنیم با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید.

خرید قرص ویتاگنوس

آیا قرص ویتاگنوس باعث چاقی می‌شود؟

اولین نگرانی همه خانم‌ها در مورد داروهای مؤثر بر هورمون‌های جنسی، این است که آیا چاق کننده هستند؟

در مورد قرص ویتاگنوس پورسینا باید بگوییم خیر. این قرص با تنظیم هورمون‌های مهمی همچون پرولاکتین، به عملکرد بهتر تخمدان‌ها و دستگاه تناسلی زنان کمک می‌کند و تاثیری بر افزایش وزن ندارد.

قرص ویتاگنوس بهتر است یا قطره ویتاگنوس؟

شرکت داروسازی پورسینا برای راحتی مصرف کنندگان در کنار قرص ویتاگنوس، قطره آن را نیز تهیه کرده است. این دو محصول از نظر عملکرد هیچ تفاوتی باهم ندارد. خانم‌هایی که با مصرف قرص گیاه پنج انگشت دچار عوارض گوارشی می‌شوند، می‌توانند از قطره آن برای بهره بردن از خواص این گیاه استفاده کنند.

ارتباط ویتاگنوس و ریزش مو چیست؟

داروهای شیمیایی که برای درمان مشکلات هورمونی زنان استفاده می‌شود، معمولاً ریزش موی سر و افزایش موهای زائد را به دنبال دارد. اما قرص ویتاگنوس این عوارض را ندارد و به راحتی می‌توان تا سه ماه بدون نگرانی از ریزش مو از آن استفاده کرد.

قرص گیاهی ویتاگنوس برای لاغری خوب است؟

ترشح بیش از حد هورمون پرولاکتین در بدن یکی از دلایل چاقی کاذب در زنان است. از آنجا که ویتاگنوس باعث کاهش ترشح این هورمون می‌شود، ممکن است در افرادی که به دلیل سطح زیاد پرولاکتین دچار چاقی شده‌اند، سبب کاهش وزن شود. اما در حالت عادی تأثیر چندانی در روند لاغری ندارد.

طریقه مصرف قرص ویتاگنوس برای بارداری چگونه است؟

برای رفع مشکل تنبلی تخمدان و باروری، روزی دو بار (صبح و شب) و هر بار یک عدد از این قرص مصرف کنید. اگر پس از ده روز تاثیرات دارو نمایان نشد، می‌توانید دوز مصرف را دو برابر کنید. البته بهترین روش مصرف ویتاگنوس برای بارداری این است که توسط پزشک و با توجه به شرایط بدنی فرد معین شود.

تأثیر ویتاگنوس بر تخمدان پلی کیستیک چیست؟

عصاره گیاه پنج انگشت با کنترل میزان ترشح هورمون‌های پرولاکتین، LH و پروژسترون می‌تواند سبب از بین رفتن، کاهش و یا توقف کیست‌های تخمدان شود. تأثیر این گیاه به شدت عارضه تخمدان پلی کیستیک نیز بستگی دارد.

قرص ویتاگنوس؛ معجزه گیاه پنج انگشت برای خانم‌ها

ما در این مطلب سعی کردیم تمام تا حد ممکن تاثیرات مثبت گیاه پنج انگشت و قرص ویتاگنوس را برای شما بازگو کنیم. از آنجا که بسیاری از خانم‌ها با اختلالات هورمونی و قاعدگی درگیر هستند؛ چنین داروهایی می‌تواند درمان کم عوارض تر را برای آن‌ها فراهم کند. اگر شما هم جزو این گروه از خانم‌ها هستید، می‌توانید با مشورت پزشک خود قرص ویتاگنوس را تهیه و مصرف کنید.

برای خرید سریع قرص ویتاگنوس یا سایر عصاره‌های گیاهی مؤثر مانند رازیانه، می‌توانید به داروخانه آنلاین دکتر اصیلی(مفیدطب) بروید و از بین بهترین برندهای محصولات گیاهی، محصول مناسب خود را انتخاب کنید.

در نهایت می‌توانید سؤالات یا تجربیات خود درباره مصرف قرص ویتاگنوس را با ما درمیان بگذارید تا با مشورت پزشک داروساز به آن‌ها پاسخ دهیم.

بهنوش احمدی
بهنوش احمدی هستم. حدود 4 ساله که کار محتوا نویسی انجام می‌دم. از این مدت دو سالی هست که رشته تحصیلیم (زیست شناسی) رو با علاقم به محتوا آمیختم و در حوزه پزشکی و سلامت فعالیت می‌کنم.

  شوید چیست و چه فواید و مضراتی دارد؟

  مقاله قبلی

  کاهش وزن با مصرف قرص اسلیم کوئیک گل دارو

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  35 نظرات

  1. سلام من باخوردن قرص ویتاگنوس سردردهای شدید دارم آیابه مصرف ادامه بدم یااینکه دیگه ازخوردن قرص ویتاگنوس خودداری کنم؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

   1. اگر مطمئنید سردردها از ویتاگنوس است، مصرف را قطع کنید و برای ادامه درمان با پزشکتان مشورت کنید.

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

    1. سلام من ویتاگنوس رو دکتر برای افزایش خونریزی پریودم داده و من مشکل کیست و تنبلی ندارم ولی خونریزی پریودم کمه دو روز اول ک خیلی معمولی از روز سومم ک دیگ نمی یاد و اینک من ۶ روز زودتر پریود می شم می خام ببینم این قرص خوبه ک دکتر بهم داده؟
     ولی ابن چن روز ک می خورم صورتم جوش می زنه عادیه؟

     1. جابجایی روز قاعدگی تا ۵ روز زودتر یا دیرتر طبیعی است همچنین طول سیکل قاعدگی بین ۲۴ تا ۳۵ روز نرمال تلقی می‌شود. شما می‌توانید طبق دستور پزشک از ویتاگنوس استفاده کنید، ویتاگنوس با تعدیل سطح هورمون‌های مرتبط می‌تواند به رفع برخی مشکلات قاعدگی کمک کند.
      جوش صورت یکی از عوارض ویتاگنوس است که معمولا با مرور زمان برطرف می‌شود. درصورتی که تحمل این عارضه برای ما دشوار است برای قطع مصرف ویتاگنوس با پزشک خود مشورت کنید.

      با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  2. سلام، من کیست آندومتریوز دارم ولی پریودهام منظمه، چند وقتیه بعد از پریودی جوشهای چرکی در ناحیه چانه میزنم، میخواستم بدونم مصرف این دارو بهم کمکی میکنه؟ با تشکر

   1. جدای از جوش‌ها، شما بایستی حتما درمان آندومتریوز را از پزشک متخصص دریافت بکنید. درصورتی که در حال درمان آندومتریوز هستید بهتر است همراه آن درمان‌ها از پنج انگشت استفاده نکنید؛ مگر پزشک معالج مستقیماً اجازه دهد.

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  3. سلام پس از قطع قرص ویتاگنوس بازهم اثر میکند یا مشکل برمیگردد؟ تا چند ماه باید خورد؟

   1. ویتاگنوس برای مشکلات مختلفی ممکن است استفاده بشود و در هر کدام از این مشکلات دستور مصرف و طول مصرف خاصی دارد. در صورتی که علت اصلی بروز مشکل هورمونی برطرف نشده باشد مشکل شما ممکن است بعد از قطع مصرف ویتاگنوس مجدداً برگردد بهتر است جهت بررسی بیشتر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  4. سلام ، من دو سالی هست که درگیر ناباروری و اختلالات هورمونی هستن ، در پی این موضوع عوارضی چون جوش سردرد های پی در پی و دائم بی نظمی قاعدگی و کم شدن شدتش ، کاهش شدید میل جنسی و از همه بدتر گرگرفتگیهایی که با فاصله نیمساعت به نیمساعت از شدتش میسوختم و گاها میرفتم زیر دوش که روی زندگیم و اعصابم تاثیر بدی گذاشته بود ، با هر دکتری که مشورت کردم همه میگفتن هیییچ راهی نداری چون سینه ت توده چربی داری از داروی هورمونی نمیتونی استفاده کنی و باید تحمل کنی ، گاهی از شدت فشار گر گرفتگی گریه میکردم تا از طریقی با ویتاگنوس آشنا شدم و خود پنج انگشت ، و معجزه واقعی برام اتفاق افتاد ، سردردم از بین رفت ، حالتهای خلقی قبل قاعدگی بهتر ، نظم در قاعدگی ،از بین رفتن جوش صورت و بدن ، بهتر شدن میل جنسی ، و از همه مهمتر ازبین رفتن گر گرفتگی ، با مصرف ۱ ماه ، و الان ماه دوم رو دارم مصرف میکنم . اصلا دلم نمیخواد قطع بشه ، میخوام ببینم میشه یک ماه در مون خورد یا تا یکی دو سال ادامه داد ؟ چون قطع میکنم عوارضم بر میگرده . و اینکه میگید با پزشک مشورت کنید هیچ پزشکی این و نه میشناسه نه پیشنهاد داده میدونید من چند تا پزشک رفتم همشون فقط نا امیدترم کردن . این رو هم یک ماما که طب سنتی کار میکرد بهم معرفی کرد . خود دمکرده پنج انگشت هم محشره اما بشدت معده من رو اذیت کرد برای اون مشکل آیا راه حلی هست ؟

   1. ویتکس آگنوس اثرات ثابت شده‌ای در تنظیم و تعادل سطح هورمون‌های زنانه دارد و در مطالعات بسیاری از آن استفاده شده است و معمولا متخصصان زنان حاذق و به‌روز، همه محصولات حاوی ویتکس آگنوس مثل ویتاگنوس، آگنوگل، سیموگنوس و… را می‌شناسند. دقت بفرمایید که پنج انگشت نیز در واقع هورمونی هست و مصرف آن در افراد با شرایط حساس به هورمون (مثل توده‌ی سینه) باید با احتیاط باشد. همانطور که مصرف داروهای هورمونی هم در توده‌ی سینه ممنوع نیست و احتیاط مصرف دارد.

    مصرف روزانه تا ۴۰ میلی‌گرم عصاره پنج انگشت برای ۳ ماه بدون خطر بوده و عارضه‌ای نداشته است. شما می‌توانید بعد سه ماه مصرف ویتاگنوس مدتی وقفه بیندازید و درصورت نیاز دوباره استفاده کنید. همچنین مرتب سینه‌ی خود را معاینه کرده و درصورت بروز هرگونه تغییر به پزشک خود مراجعه کنید. قابل ذکر است که ترکیبات دیگری مثل کوهوش سیاه، گل مغربی و… نیز روی این علائم شما می‌توانند موثر باشند. برخی از این محصولات:
    کپسول دوناکر (حاوی پنج انگشت، کوهوش سیاه، شیرین بیان و گل صدتومانی)، قرص سیمی فوگل (حاوی عصاره کوهوش سیاه)، روغن گل مغربی+ویتامین E هلث اید

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

    1. سلام
     آیا قرص ویتاگنوس باعث تنگی نفس میشه؟

     1. با سلام
      ویتاگنوس ممکن است باعث تهوع یا اسهال شود اما تنگی نفس جزو عوارض شایع آن نیست. منتها درصورتی که به ویتاگنوس حساسیت داشته باشید ممکن است با مصرف آن دچار بثورات جلدی، ادم و ورم صورت و یا تنگی نفس شوید که در این صورت دچار حساسیت شدید شده اید و باید مصرف دارو را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.
      در صورتی که علائم شما حساسیتی و ناگهانی نیست، علت تنگی نفس شما مورد دیگری است.
      با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

   2. سلام خوردن قطره ویتاگنوس میتونه برای تیروئید کم کار خوب باشه با توجه به اینکه من هر روز قرص تیروکسن هم میخورم بخاطر تیروئیدم

    1. با سلام
     مصرف ویتاگنوس سودی برای بهبود تیروئید کم‌کار نداره و روی هورمون‌های جنسی و پرولاکتین و… موثر است.

     با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  5. سلام.تاثیری در بزرگ شدن سینه و باسن داره ؟

   1. با سلام

    هیچ ترکیبی اثر تایید شده و ثابت شده برای افزایش سایز سینه و باسن ندارد

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

    1. سلام میشه کنارش لتروزل هم خورد؟

     1. با سلام

      خیر، مصرف همزمان با لتروزول توصیه نمیشه مگر به دستور مستقیم پزشک

      با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

   2. با سلام
    خیر، تاثیری ندارد.

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  6. با سلام ، من ۵۲ سالمه و پریودهام طولانی میشه و گاهی خونریزی زیاد، آیا این دارو می‌تونه به من کمک کنه

   1. با سلام

    با توجه به اینکه بالای پنجاه سال هستید، خونریزی شدید ممکنه علل متفاوتی از سنین پایین‌تر داشته باشه. بنابراین بهتره حتما به پزشک مراجعه کنید و درصورت نیاز سونوگرافی و آزمایش انجام بدین.

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  7. با سلام و احترام
   یه سوال داشتم دکتر برای من لتروزول نوشته برای بارداری میخواستم ببینم همزمان با لتروزول میشه ویتاگنوس هم مصرف کرد

   1. با سلام

    خیر، مصرف همزمان با لتروزول توصیه نمیشه مگر به دستور مستقیم پزشک

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  8. سلام وقتتون بخیر.
   من دچار تنبلی تخمدان هستم و سالها از پروژسترون استفاده کردم. ولی به دلیل عوارض شدیدی که ماه به ماه بهش اضافه میشه تصمیم گرفتم از ویتاگنوس رو هم امتحان کنم.
   فقط سوالی که از خدمتتون دارم اینه:
   دوره مصرفش به چه صورت هست برای من؟ چون قصد بارداری نیز دارم ان شاالله، ولی از دکترهای مختلفی که رفتم و صحبتای استرس زاشون فراری شدم.
   از این قرص تا زمانی که مطلع شدم از بارداری، میتونم استفاده کنم؟ یا باید یه زمان خاص وقفه بندازم بین ش بعد دوباره مصرف کنم؟
   از پاسخگوییتون کمال تشکر را دارم.

   1. با سلام

    ویتاگنوس هم با اینکه گیاهی است اما روی هورمونهای جنسی تاثیر می‌گذارد و به این معنی نیست که هیچ عارضه‌ای نخواهد داشت.
    بستگی به علت تنبلی تخمدان دارد، در برخی از موارد تنبلی تخمدان ویتاگنوس می‌تواند مفید باشد اما در برخی موارد می‌تواند آسیب زا باشد بنابراین مخصوصا شما که قصد بارداری دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
    اگر تمایل به استفاده از داروهای طب سنتی دارید تخت نظر پزشک متخصص طب سنتی باشید.

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  9. سلام وقتتون بخیر
   من خیلی ساله لکه بینی شدید قبل از پریود دارم، هم پیش دکتر زنان رفتم هم غدد، چند بار آزمایش خون دادم و سونوگرافی شدم ولی همشون گفتن که هیچ مشکلی ندارم و متاسفانه به هیچ دارویی هم جواب نمیدم. از اول خرداد به تجویز پزشک ویتاگنوس استفاده می کنم. با توجه به اینکه با اینکه بیشتر از سه ماهه دارم استفاده می کنم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم بازم به مصرف ادامه بدم یا از این دارو هم قطع امید کنم؟

   1. با سلام
    به همون تعدادی که پزشک تجویز کرده مصرف کنید و بعد از اتمام اون تعداد، دوباره توسط پزشک ویزیت بشید.

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

    1. سلام
     من تازه مصرف ویتاگنوس رو شروع کردم، همزمان با ویتاگنوس از گرده گل، ژل رویال همراه عسل، متفورمین، ال آرژنین و کیوتن مصرف و سایر ویتامین ها استفاده میکنم برای بارداری و تنظیم هورمونها و ساخت تخمک
     هرچی سرچ کردم ببینم اینا با هم تداخل دارویی دارن یا نه، چیزی پیدا نکردم
     میشه راهنمایی کنید که اینا با هم‌مشکلی بدام پیش نمیارن؟

   2. با سلام و احترام. ایا ویتاگنوس و گابرلین با هم تداخل دارویی دارن؟

    1. با سلام.
     ویتاگنوس می‌تواند اثر داروهای دسته کابرگولین را تشدید بکند بنابراین بهتر است تحت نظر پزشک مصرف شود.
     با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  10. سلام برای کوچک کردن سایز سینه به من قرص ویتاگنوس رو پیشنهاد دادن .آیا تاثیری در کوچک کردن سایز سینه داره؟

  11. با سلام

   تداخل ندارند اما به طور کلی گاهی بسته به شرایط بیمار ممکن است پزشک دستور به قطع داروهای مصرفی قبل از اقدام به بارداری بکند، بنابراین با پزشکتان در ارتباط باشید.
   به اضافه در استفاده از فرآورده‌های سنتی عطاری و … احتیاط کنید که آلودگی‌های ذره‌ای ممکن است داشته باشند. بهتر است از محصولات کارخانه‌ای و مورد تایید وزارت بهداشت استفاده کنید.

   با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  12. ممنون از سایت خوبتون

  13. سلام
   مصرف ویتاگنوس در بارداری باعث سقط میشه؟
   و آیا منع مصرف برای همه خانوم های باردار داره؟

   1. با سلام

    القا کننده‌ی مستقیم سقط نیست و بیشتر اثر نامطلوبش بخاطر تاثیر روی سطح هورمون‌هاست.
    در هیچ خانم بارداری مصرفش توصیه نمیشود مگر به دستور مستقیم پزشک متخصص.

    با احترام، مسئول فنی داروخانه (دکتر داروساز)

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیشتر در بارداری