معرفی دو شامپوی ضد شپش قوی

شامپوی ضد شپش قوی
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

شپش سمج‌ترین و دردسرسازترین حشره‌ای است که ممکن است به جان موهایمان بیافتد. شاید فکر کنید نیش زنبور یا سایر حشرات دردناک‌تر و مشکل‌سازتر باشد؛ اما شپش با اینکه نیش نمی‌زند، بیشترین آسیب را به موها و پوست سر وارد می‌کند و حتی ممکن است سبب کچلی شود. به همین دلیل هم به محض اینکه اثری از رشک یا همان تخم شپش روی سر خود مشاهده کردید، باید خیلی زود به فکر از بین بردن آن باشید. در غیر این صورت تا مدت‌ها با آن درگیر خواهید بود و به افراد دیگر نیز این معضل بزرگ را منتقل می‌کنید.

از آنجا که درمان سریع شپش اهمیت بسیار زیادی دارد، در این مطلب از مجله سلامت مفیدطب می‌خواهیم شما را با دو شامپوی ضد شپش قوی آشنا کنیم تا اگر گرفتار این حشره‌ی سمج و بد قلق شدید، بتوانید خیلی زود از آن خلاص شوید.

شپش یا رشک چطور منتقل می‌شود؟

قدیم‌ترها که بهداشت مو و لباس زیاد جدی گرفته نمی‌شد، شپش‌ها بیشتر از داخل الیاف لباس‌ها و رخت خواب‌ها به موی سر و پوست سر افراد راه پیدا می‌کردند. اما امروزه که رعایت بهداشت مسئله‌ای حل شده در جامعه است، شپش تنها از فرد یا لوازم آلوده در مکان‌های پرتردد (هتل‌ها، خوابگاه‌ها، پادگان و…) انتقال پیدا می‌کند.

راه‌های انتقال شپش و رشک

اگر در شرایط زیر قرار بگیرید ممکن است گرفتار تخم شپش یا خود شپش شوید:

  • تماس نزدیک سر با فرد آلوده (به خصوص در دانش آموزان یا افراد یک خانواده)
  • استفاده مشترک از وسایل شخصی مربوط به مو و سر مانند شانه، برس، روسری و کلاه
  • قرار دادن وسایل شخصی خود در کنار وسایل فرد آلوده به رشک

چرا درمان سریع شپش و رشک اهمیت دارد؟

شپش‌ها به عنوان نوعی انگل خارجی بدن شناخته می‌شوند که برای تغذیه از پوست سر و ساقه‌ی موها استفاده می‌کنند. این حشرات با مکیدن خون از پوست سر و تخم گذاری روی ساقه‌ی موها، بنیان فولیکول‌ها و ساقه‌ی مو را به شدت ضعیف می‌کنند. تا جایی که فرد دچار ریزش موی شدید و حتی کچلی شود.

اهمیت درمان فوری شپش
درمان فوری شپش برای جلوگیری از انتقال آن اهمیت زیادی دارد.

شپش و رشک خیلی سریع و راحت از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. از طرفی از آنجا که خود فرد آلوده ممکن است تا مدت‌ها متوجه حضور تخم شپش در سر خود نشود، می‌تواند با حضور در مهمانی‌ها و ارتباط نزدیک با دوستان و افراد خانواده یا دادن لوازم شخصی خود به دیگران، تعداد زیادی از افراد را آلوده کند. به همین دلیل درمان سریع شپش سر اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع داروی شپش در داروخانه

خوشبختانه امروزه دیگر کسی با ابتلا به شپش دچار کچلی نمی‌شود؛ زیرا انواع شامپوی ضد شپش قوی در بازار موجود است و در این مواقع به کمک ما می‌آیند. در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی‌های شامپوی ضد شپش قوی و خوب را بررسی کنیم.

شامپوی ضد شپش قوی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

شامپوهای ضد شپش قدیمی، معمولاً برای یک بار استفاده مناسب بودند و مصرف بیش از یکبار آن‌ها ضرر و زیان زیادی به موها و پوست سر وارد می‌کرد. علاوه بر این، شامپوی ضد شپش رایجی مانند پرمترین برای خانم‌های باردار ایمن نیست؛ زیرا مواد موجود در آن از پوست سر جذب شده و اثرات بدی روی بدن مادر و جنین می‌گذارد.

ویژگی‌های شامپوی ضد شپش قوی
شامپوی ضد شپش خوب باید برای همه افراد، به خصوص زنان باردار، قابل استفاده باشد.

به همین دلیل در سال‌های اخیر شرکت‌های داروسازی به فکر تولید شامپوی ضد شپش ایمن و مؤثر با ترکیبات گیاهی افتادند تا عوارض شامپوی ضد شپش به حداقل برسد. بنابراین یک شامپوی ضد شپش قوی باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • برای همه، به خصوص خانم‌های باردار قابل استفاده باشد.
  • موها و پوست سر را بیش از اندازه خشک نکند.
  • خاصیت ضد التهاب و ضد خارش داشته باشد.
  • بتوان از آن بیش از یک بار استفاده کرد.
  • ترکیبات موجود در آن بی خطر باشد.
  • بیشترین تأثیر را روی نابودی تخم شپش داشته باشد و تکثیر آن‌ها را منحل کند.

دو شامپوی ضد شپش قوی برای درمان سریع تخم شپش

در بخش قبل گفتیم که شامپوی ضد شپش قوی چه ویژگی‌هایی باشد داشته باشد. حال می‌خواهیم دو محصول محبوب و مؤثر که برای درمان فوری شپش کاربرد دارد را به شما معرفی کنیم.

شامپو ضد شپش سریتا

شرکت آرایشی و بهداشتی سریتا تاکنون محصولات پوست و موی باکیفیت و خوبی وارد بازار کرده که تا حد زیادی هم رضایت مصرف کنندگان را جلب کرده است. شامپو لایس فری سریتا یکی از محصولات مؤثر و قوی این کمپانی است که برای درمان فوری شپش سر کاربرد دارد.

شامپو ضد شپش سریتا
شامپو لایس فری سریتا برای درمان فوری شپش موثر است.

در ترکیبات این محصول مواد موثری همچون روغن اسطوخودوس، آلوئه ورا، پپپرونیل بوتوکساید (۲%) و پیرتروم وجود دارد که در کنار ریشه کن کردن شپش و تخم آن، موها و پوست سر را خشک نمی‌کند و خاصیت ضد التهابی بسیار خوبی هم دارد.

خرید شامپو ضد شپش لایس فری سریتا

محلول ضد شپش نایلیس

محلول ضد شپش نایلیس یکی دیگر از محصولات گیاهی و غیر سمی است که برای درمان فوری تخم شپش روی سر به کار می‌آید. اسم این شامپو از ترکیبات موجود در آن الهام گرفته شده است. نایلیس ایزو پروپیل میریستات، سیکلومتیکون و روغن اکالیپتوس اصلی‌ترین ترکیب شامپو نایلیس را تشکیل می‌دهند. این ترکیبات با از بین بردن پوشش خارجی شپش‌ها، اجازه‌ی تکثیر و تخم ریزی به آن‌ها را نمی‌دهد.

شامپو ضد شپش نایلیس
شامپو ضدشپش نایلیس از تخم ریزی شپش‌ها جلوگیری می‌کند.

از آنجا که شپش‌ها هر ۶ الی ۷ روز تخم ریزی می‌کنند، باید حتماً ۷ روز پس از استفاده، دوباره موهای خود را با این شامپو بشویید تا تخم‌های جدید نیز از بین بروند.

خرید محلول ضد شپش نایلیس

مفیدطب؛ سریع‌ترین راه خرید شامپوی ضد شپش قوی

در این مطلب گفتیم که درمان فوری شپش سر چقدر اهمیت دارد و اینکه یک شامپوی ضد شپش قوی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. در ادامه دو محصول پرکاربرد و مؤثر برای از بین بردن این معضل و حشره‌ی سمج را نیز معرفی کردیم.

اگر می‌خواهید بهترین شامپوی ضد شپش قوی خیلی سریع به دستتان برسد، کافی است وارد وبسایت یا اپلیکیشن داروخانه آنلاین مفیدطب شوید و یکی از محصولات ضد شپش را سفارش دهید. شما در کمتر از یک دقیقه می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید و آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در منزل خود دریافت کنید.

در ادامه به سؤالات شما درباره‌ی شامپو ضد شپش پاسخ می‌دهیم.

سؤالات شما درباره شامپو ضد شپش

شامپو ضد شپش پرمترین چه عوارضی دارد؟

شامپو پرمترین ضد شپش، از پوست سر جذب بدن می‌شود. با توجه به اینکه پرمترین ماده‌ای نسبتاً سمی است و برای همه‌ی افراد مناسب نیست، ورود این ماده به بدن عوارض زیادی دارد. بنابراین ما استفاده از آن را خیلی پیشنهاد نمی‌کنیم.

درمان شپش با نوشابه ممکن است؟

خیر. درمان شپش با نوشابه ممکن نیست؛ زیرا تنها راه از بین رفتن تخم شپش‌ها و خود شپش‌ها از روی موها و پوست سر، از بین رفتن و جلوگیری از تکثر آن‌ها است. نوشابه ترکیباتی که بتواند پیوند قوی تخم شپش (رشک) با ساقه‌ی موها را از بین ببرد، ندارد.

درمان فوری شپش در یک شب عملی است؟

خیر. از آنجا که هر ۶ الی ۷ روز یکبار شپش‌ها تخم گذاری می‌کنند، برای درمان کامل شپش سر باید حداقل دو بار با فاصل یک هفته از شامپو ضد شپش قوی استفاده کنید.

قویترین شامپوی ضد شپش را از کجا بخریم؟

برای خرید قویترین شامپوی ضد شپش در کوتاه‌ترین زمان، کافی است وارد داروخانه آنلاین مفیدطب شوید و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

به اشتراک گذاری این مقاله :

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

کاهش اشتها

معرفی ۳ قرص کاهش اشتها

چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات فراگیر جامعه‌ی امروزی است. افراد زیادی به دلایل مختلف که حفظ سلامتی، تناسب اندام و زیبایی از مهم‌ترین

قرص بیوتی هلث برای چیست

قرص بیوتی هلث برای چیست؟

بیوتین یا ویتامین B7 یا ویتامین H، یکی از آشناترین اسامی برای افرادی است که به دنبال توقف ریزش موی خود هستند. در حقیقت ویتامین

پماد ام جی خوبه یا رکتول

پماد ام جی خوبه یا رکتول؟

شقاق و هموروئید، شایع‌ترین عارضه‌های مقعدی هستند که معمولا در اثر یبوست مزمن، فشار بیش از حد در حین زایمان، زور زدن زیاد در هنگام