قطره گیاهی پرسیکا
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

قطره پرسیکا محصولی کاملا گیاهی است که برای حفظ بهداشت دهان و دندان پیشنهاد می‌شود. این قطره برای بهبود زخم‌ها، التهابات و عفونت لثه یا دهان نیز کاربرد دارد. از آنجایی که بهداشت دهان و دندان، اهمیت زیادی در حفظ سلامت و زیبایی ظاهر داشته، کسب اطلاعات کافی در این زمینه، برای مراقبت بیشتر و محصولات مناسب‌تر مفید خواهد بود.

تصمیم گرفتیم مقاله‌ای از مجله سلامت مفید طب را به معرفی قطره پرسیکا اختصاص دهیم. محصول موثری که می‌تواند از بیماری‌های دهان و دندان جلوگیری کرده و هزینه‌های دندانپزشکی را برای شما کاهش دهد. همچنین خواص درمانی قطره پرسیکا نیز قابل توجه هستند که درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم. اگر می‌خواهید اطلاعات دقیق‌تری درباره این محصول به دست بیاورید، با ما همراه باشید.

قطره گیاهی پرسیکا

قطره گیاهی پرسیکا در شرکت داروسازی پورسینا تولید می‌گردد و برای جلوگیری از پوسیدگی یا جرم دندان و بیماری‌های لثه کاربرد دارد. همچنین می‌توانید از این قطره جهت رفع خونریزی لثه پس از کشیدن دندان، کمک بگیرید. کاربردها و خواص قطره گیاهی پرسیکا محدود به این موارد نیست و به واسطه ترکیبات موثر و مفید، به عنوان محصولی سودمند شناخته می‌شود.

قطره پرسیکا حاوی مواد موثره از گیاه مسواک، نعناع و بومادران است. ترکیبات مذکور به طریق مختلف در بهداشت دهان و دندان تاثیر مثبتی دارند. کافی است قطره پرسیکا را به شکل دهانشویه استفاده کنید تا از بسیاری بیماری‌های لثه و دندان جلوگیری نمایید. در بخش‌های بعدی، نگاه دقیق‌تری به کاربردها و خواص این محصول داریم. همچنین می‌توانید برای خرید اینترنتی قطره پرسیکا روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید قطره گیاهی پرسیکا

خواص گیاه مسواک در قطره پرسیکا

گیاه مسواک (Salvadora Persica) درختی همیشه سبز است که از شاخه رشته‌ای آن با نام چوب مسواک یاد می‌شود. مواد موثری در این گیاه وجود دارند که در ترکیبات قطره پرسیکا به کار رفته‌اند. این مواد عبارتند از: تانن، ترکیبات ایزوتیوسیاناید، سنجرین، کلر، کلراید، سیلیکا، تری متیل آمین، بی کربنات کلسیم، فلورین، فلوراید، سیلیس.

به طوری کلی می‌توان گفت ترکیبات گیاه مسواک در سفید کردن دندان‌ها، ضد عفونی کردن محیط دهان، جلوگیری از ایجاد پلاک دندان و لثه، جلوگیری از خونریزی لثه‌ها، افزایش استحکام دندان، بهبود جریان خون در لثه‌ها، خوشبو شدن دهان و … موثر هستند.

تمام مواد موثر و مفید گیاه چوب مسواک در قطره پرسیکا نیز به کار رفته‌اند. به واسطه همین ترکیبات می‌توان انتظار داشت که با مصرف قطره پرسیکا، بسیاری از عارضه‌های مربوط به دهان و دندان برطرف گردد. مصرف این محصول برای سفید کردن دندان‌ها و جلوگیری از جرم و پوسیدگی نیز موثر است. گیاه مسواک دارای خواص ضد باکتری و ضد التهاب بوده و زمینه رشد باکتری‌های مخرب را در دهان از بین می‌برد.

خواص نعناع در قطره پرسیکا

گیاه نعناع در بسیاری از محصولات بهداشتی مربوط به دهان و دندان به کار می‌رود. خواص نعناع مانند کاهش دردهای دندانی، پاکسازی زخم‌های لثه، کنترل خونریزی، ضد عفونی کنندگی زخم، درمان حساسیت و… باعث شده این گیاه در ترکیبات بسیاری از خمیردندان‌ها، دهانشویه‌ها و برخی انواع ژل دندان درد وجود داشته باشد.

نعناع در ترکیبات قطره پرسیکا نیز موجود است و برای حفظ بهداشت دهان و دندان مفید واقع می‌شود. رایحه این گیاه معطر، در مطبوع ساختن طعم دهان و خوشبو کردن تنفس نکته‌ای است که از دیرباز مورد توجه انسان‌ها قرار دارد.

خواص بومادران در قطره پرسیکا

بومادران گیاهی با گل‌های زرد و بومی امریکای شمالی و اروپا است. این گیاه دارای خواص ضد التهاب و ضد باکتری بوده و به این ترتیب عوامل پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه را از بین می‌برد. مواد موثره بومادران در قطره پرسیکا گنجانده شده تا این محصول بهترین تاثیر را در مراقبت از دهان و دندان داشته باشد.

چرا دهانشویه پرسیکا پیشنهاد می‌شود؟

در بخش‌های قبلی درباره خواص ترکیبات دهانشویه پرسیکا صحبت کردیم. این محصول با منشا صد در صد گیاهی، دارای عوارض جانبی خاصی نیست. همچنین با تکیه بر دانسته‌های طب اسلامی و علم پزشکی مدرن ساخته شده است. با مصرف دهانشویه پرسیکا می‌توانید از فواید زیر بهره‌مند شوید:

 • جلوگیری از خونریزی لثه ناشی از حساسیت یا کشیدن دندان (خواص آنتی بیوتیک)
استفاده از نخ دندان
قطره پرسیکا از خونریزی لثه پیشگیری کرده و در برخی موارد برای درمان این عارضه نیز مفید است.
 • پیشگیری از جرم و لکه دندان (به واسطه بی کربنات کلسیم و کلراید)
 • جلوگیری از پوسیدگی دندان (به علت وجود فلوراید و کلسیم گیاه مسواک )
 • ضد عفونی کردن دهان و از بین بردن باکتری‌های مضر (خواص ضد باکتری و ضد میکروبی)
 • کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های لثه
 • کاهش درد دندان و لثه
 • و…

خرید قطره گیاهی پرسیکا

دهانشویه پرسیکا را چطوری مصرف کنیم؟

طریقه مصرف دهانشویه پرسیکا به هدف شما و وضعیت دهان و دندان بستگی دارد. به طور کلی می‌توان نحوه مصرف قطره پرسیکا را به صورت زیر پیشنهاد کرد:

 • اگر بیماری دهان یا دندان خاصی ندارید و فقط جهت جلوگیری از پوسیدگی و جرم دندان، به قطره پرسیکا نیاز پیدا کرده‌اید، روزی ۲ نوبت هر بار ۱۰ تا ۱۵ قطره در ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری آب ریخته و ۲۰ ثانیه در دهان بچرخانید و سپس دور بریزید.
 • چنانچه لثه‌ها دچار خونریزی یا آفت هستند، روزی ۳ تا ۵ بار ۱۵ قطره در ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری آب ریخته و به مدت ۲۰ ثانیه در دهان گردش دهید و دور بریزید.
 • در صورتی که قطره پرسیکا را برای جلوگیری از خونریزی و عفونت بعد از کشیدن دندان یا جراحی استفاده می‌کنید، به مدت ۲ تا ۴ روز و روزانه ۴-۵ نوبت، هر بار ۳۰ تا ۴۰ قطره در ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آب ریخته و به مدت ۲۰ ثانیه در دهان بچرخانید سپس دور بریزید.

پس از مصرف قطره پرسیکا نیازی به شستشوی دهان نیست.

قطره پرسیکا تا چه میزان از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند؟

مصرف دهانشویه پرسیکا در جلوگیری از پوسیدگی دندان موثر است، با این حال فقط بخشی از روتین مراقبت دهان و دندان به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کنید باید روزانه ۲ بار مسواک بزنید و حداقل یک بار نخ دندان مصرف کنید. قطره پرسیکا یا سایر محصولاتی که به عنوان دهانشویه به کار می‌روند، بخشی از فرآیند پاکسازی دهان و بهداشت دندان هستند و هرگز به تنهایی در پیشگیری از پوسیدگی دندان موثر نخواهند بود.

مسواک و بهداشت دندان
اگر می‌خواهید از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کنید باید روزانه ۲ بار مسواک بزنید و حداقل یک بار نخ دندان مصرف نمایید.

نکاتی برای حفظ بهداشت دهان و دندان

علاوه بر مصرف قطره پرسیکا برای حفظ بهداشت دهان و دندان می‌توانید چند نکته مهم را نیز در نظر بگیرید. فراموش نکنید که مراقبت از دهان و دندان، فعالیتی همیشگی است و باید هر روز با دقت انجام شود. نکات سودمند در حفظ بهداشت دهان و دندان عبارتند از:

 • انتخاب مسواک مناسب و آموزش روش صحیح مسواک زدن
 • استفاده از نخ دندان
 • مسواک زدن و تمیز کردن سطح زبان
 • محدود کردن مصرف مواد قندی
 • انجام چکاپ ۶ ماهه دندانپزشکی
 • اگر دچار بیماری‌های دهان یا لثه شدید، در اسرع وقت جهت درمان اقدام نمایید. همچنین قطره میرتکس برای درمان آفت و تبخال دهانی پیشنهاد می‌گردد.
چکاپ دندانپزشکی
هر ۶ ماه یکبار، برای چکاپ به دندانپزشک مراجعه کنید تا پوسیدگی‌های دندان و بیماری‌های لثه در مراحل اولیه، شناسایی و درمان شوند.

جمع بندی

قطره پرسیکا برای حفظ بهداشت دهان و دندان به عنوان محصولی محبوب و مناسب معرفی شد. همان طور که ملاحظه کردید، ترکیبات مفید این محصول بدون عوارض جانبی به بهترین شکل از سلامت دندان‌ها و لثه‌ها مراقبت می‌کنند. توجه داشته باشید که لزوما انواع دهانشویه‌های گران قیمت از برندهای خارجی، دارای خواص شگفت انگیز نیستند.  با کمک طب سنتی ایرانی و اسلامی و تکیه بر دانش پزشکی مدرن، محصولات مجازی تولید شده‌اند که به راحتی با محصولات خارجی در زمینه بهداشت دهان و دندان رقابت می‌کنند.

برای تهیه انواع محصولات بهداشت دهان و دندان به داروخانه آنلاین مفید طب مراجعه کنید. خرید تمام محصولات مورد نیاز شما به سهولت چند کلیک ممکن است که با بهترین قیمت‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرند.


توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت داروخانه مفید طب از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است تا برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید.

به اشتراک گذاری این مقاله :

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

میگراگل قرص میگرن گیاهی

میگراگل قرص گیاهی میگرن

یکی از محصولات گیاهی موثر در پیشگیری و درمان سردردهای عصبی و میگرن، قرص میگراگل است. این قرص حاوی رازیانه، سنبل الطیب، بادرنجبویه و بید

شربت تیمکس برای گلو درد

شربت تیمکس برای گلو درد

یکی از بهترین و مؤثرترین ترکیبات ضدسرفه و خلط آور گیاهی، آویشن است که در نسخ مختلف طب سنتی به کرات به مصرف آن توصیه

قرص پاورفیت برای چیست

قرص پاورفیت برای چیست؟

اسم قارچ شیتاکه را ممکن است بسیاری از ما شنیده باشیم. قارچ شیتاکه به این معروف است که خواص و فواید بسیار زیادی را داراست.

معرفی کرم ویشگافید

کرم ویشگافید برای دردهای مفصلی

در دردهای مفصلی و استخوانی استفاده از تمام اشکال دارویی که موثر هستند می‌تواند کمک‌کننده باشد، به این دلیل که این دردها اغلب مزمن هستند