پماد ام جی خوبه یا رکتول
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

شقاق و هموروئید، شایع‌ترین عارضه‌های مقعدی هستند که معمولا در اثر یبوست مزمن، فشار بیش از حد در حین زایمان، زور زدن زیاد در هنگام اجابت مزاج، نسشتن‌های طولانی مدت و عدم فعالیت بدنی در گذشت سال‌ها ایجاد می‌شود. این بیماری‌ها سبب ملتهب شدن ناحیه مقعد و در مراحل پیشرفته‌تر، خروج زائده‌هایی از این ناحیه می‌شود. این حالت برای بیمار بسیار آزاردهنده خواهد بود. زیرا وجود حس درد، سوزش، خارش و سنگینی در ناحیه مقعد، اجاره نشستن و فعالیت‌های روزمره را نیز از فرد می‌گیرد. پس اگر به دنبال پماد مقعدی مناسب برای درمان بواسیر هستید و این سوال برایتان پیش آمده که پماد ام جی خوبه یا رکتول، در ادامه این مقاله از مجله سلامت مفید طب با ما همراه باشید. 

پماد مقعدی ام جی باریج

پماد ام جی باریج، یک داروی گیاهی برای درمان هموروئید و شقاق است. این پماد گیاهی تاثیر خوبی بر زخم‌های مقعدی داشته و عوارض بواسیر و شقاق از جمله التهاب، خارش و درد را کاهش می‌هد. عصاره گیاه مورد، ماده موثره پماد ام جی است که خاصیت ضد التهاب و آرامبخش داشته و به رفع علائم ناشی از هموروئید و شقاق کمک زیادی می‌کند. 

خرید پماد ام جی

مکانیسم اثر پماد ام جی

امروزه بسیاری از افراد ترجیح بر این دارند که برای درمان بیماری‌ها از گیاهان دارویی استفاده کنند. برای درمان بواسیر و یا هموروئید استفاده از گیاهان دارویی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. گیاه مورد یکی از گیاهانی است که در کشور خودمان رویش دارد و از برگ آن به عنوان یک ترکیب دارویی استفاده می‌کنند. اسانس برگ گیاه مورد موجود در پماد ام جی ضد باکتری و ضد قارچ بوده و قابض است.

همچنین این گیاه خاصیت ضد التهابی و ضد احتقان دارد و برای درمان بواسیر و شقاق مقعد می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. مونوترین‌ها و سس‌کویی ترین‌های موجود در اسانس مورد اثر ضدعفونی کننده دارد و همچنین اسانس مورد ضد احتقان و قابض می‌باشد. در یک مطالعه برای تعیین یون‌های وازواکتیو در گیاهانی که به طور موضعی و سیستمیک برای درمان بواسیر استفاده می‌شوند، پژوهشگران نتیجه گرفتند گیاه مورد که از جمله گیاهان استفاده شده برای درمان موضعی هموروئید می‌شود، دارای یون‌های وازواکتیو به ویژه یون‌های منقبض کننده عروق است و موجب اثرات درمانی در هموروئید می‌شود. 

ویژگی‌ها و خواص پماد مقعدی گیاهی ام جی باریج

 • کاهش تورم، قرمزی و التهاب ناحیه مقعد
 • کاهش درد ناشی از بیرون زدگی‌های مقعد
 • رفع علائم بواسیر (هموروئید)
 • کمک به درمان شقاق مقعد 
ویژگی‌ها و خواص پماد مقعدی ام جی باریج
گیاه مورد خاصیت ضد التهابی و ضد احتقان دارد و برای درمان بواسیر و شقاق مقعد می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

پماد گیاهی مقعدی رکتول

یکی از فرآورده‌های گیاهی که به شکل پماد سال‌هاست در بازار دارویی ایران به منظور درمان انواع هموروئید و شقاق وجود دارد، پماد رکتول می‌باشد. عصاره گیاه مورد موجود در پماد رکتول حاوی مواد موثری از جمله سینئول، میرتنول، پی نن، ژرانیول، لینالول و کامفن است. این ترکیبات خاصیت ضد التهابی و آنتی باکتریایی دارند. بنابراین مصرف کرم گیاهی رکتول می‌تواند سبب قطع خونریزی در ناحیه مقعد شده و با متوقف کردن فعالیت باکتری‌ها و قارچ‌ها، عفونت ناحیه مقعد را از بین ببرند. همچنین، کرم گیاهی رکتول حاوی مواد بی حس کننده است که سبب می‌شود احساس درد در ناحیه مقعد کاهش یابد تا فرد بتواند به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. 

خرید پماد رکتول

مکانیسم اثر پماد رکتول

ترکیبات تشکیل دهنده پماد رکتول از گیاهان دارویی به خصوص گیاه مورد گرفته شده و حاوی ۵ درصد از روغن این گیاه می‌باشد. این گیاه باعث کاهش التهاب بافت مقعدی، سوزش، خارش و زخم این ناحیه شده و هموروئید و علائم آن را درمان می‌کند. این پماد گیاهی اثرات ضد التهاب قوی دارد، در طب سنتی از گیاه مورد سبز همواره در جهت بهبود خارش و تحریکات ناشی از گزش حشرات استفاده می‌شده است. این گیاه همواره دارای اثرات ضد احتقان بوده که به شکل بخور برای رفع احتقان سیستم تنفسی کاربرد دارد. ترکیبات آسیل فلورو گلوسینول، ترکیبات جدیدی هستند که به تازگی در عصاره گیاه مورد کشف شده‌اند. این ترکیبات خاصیت ضد التهابی و آنتی باکتریال قوی دارند و از تجمع باکتری‌ها در ناحیه زخم مقعد جلوگیری می‌کند. 

ویژگی‌ها و خواص پماد مقعدی رکتول

 • درمان شقاق، هموروئید و واریس
 • ضد التهاب و خارش
 • تسکین فوری درد و بی‌حس کننده
 • ضد عفونت
 • برطرف کردن عوارض بیماری (ضد التهاب و خونریزی)

پماد ام جی خوبه یا رکتول؟

تا این بخش از مقاله، درباره ویژگی‌ها و خواص، مکانیسم اثر و ترکیبات هر دو محصول صحبت کردیم، نهایتا انتخاب به عهده شما است که پماد ام جی خوبه یا رکتول. برای انتخاب بهتر، علاوه بر اطلاعاتی که ارائه کردیم، به نکات زیر هم توجه کنید:

 • بودجه شما برای خرید کدام محصول کافی است؟
 • پزشک یا داروساز، کدام محصول را با توجه به مشکل شما پیشنهاد داده‌اند؟ 

جمع بندی «پماد ام جی خوبه یا رکتول»

در نهایت، امیدواریم با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم، به پاسخ پماد ام جی خوبه یا رکتول رسیده باشید. اگر پرسش‌های دیگری در زمینه انتخاب بهترین پماد برای درمان بواسیر، برای شما به وجود آمد، در قسمت پایینی صفحه محصول، یعنی بخش نظرات ثبت کنید. دکتر داروساز داروخانه آنلاین مفید طب به شما پاسخ خواهد داد. 

خرید داروی بواسیر

سوالات متداول

آیا پماد ام جی برای بیرون زدگی‌های مقعد و درمان آن‌ها خوب است؟

در هموروئید (بواسیر) درجه ۱ که زائده‌ای هنوز بیرون نزده و در هموروئید درجه ۲ که زائده‌ها از مقعد خارج می‌شوند اما شدید نیستند، استفاده از پماد ام جی می‌تواند به کاهش التهاب ، درد، خارش و بازگشت آن‌ها به داخل مقعد کمک کند. اما در مورد هموروئید درجه ۳ به راه‌های درمان جدی‌تری نیاز است.

پماد گیاه ام جی برای درمان شقاق تاثیر دارد؟

بله، عصاره گیاه مورد موجود در پماد ام جی خاصیت قابض، ضد التهاب و آنتی باکتریال داشته و به درمان زخم شقاق کمک می‌کند.

استفاده از پماد رکتول سبب درمان شقاق و هموروئید می‌شود؟

بله، استفاده منظم از این پماد تا زمان تعیین شده اثرات خوبی روی علائم بیماری داشته و به مرور زمان شقاق و هموروئید را درمان می‌کند.

برای بهبود کامل تا چه مدت باید مصرف پماد رکتول را ادامه داد؟

مدت زمان استفاده از کرم گیاهی رکتول بسته به درجه، شدت و نوع بیماری متفاوت است. اما باید حداقل زمان تعیین شده برای مصرف (۴ روز) رعایت شود. بهتر است درمان طولانی‌تر زیر نظر پزشک باشد.

آیا می‌تواند از پماد رکتول برای کودکان استفاده کرد؟

با توجه به اینکه برای درمان فیشر و هموروئید در کودکان گاهی درمان‌های دیگری (مانند داروهای آنتی بیوتیک) تجویز می‌شود، مصرف پماد رکتول برای کودکان نیز نیاز به تجویز پزشک دارد.

توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت داروخانه مفید طب از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است تا برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید

به اشتراک گذاری این مقاله :

Telegram
WhatsApp
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قرص ویتاگنوس و لاغری

قرص ویتاگنوس و لاغری

قرص ویتاگنوس یک قرص گیاهی تنظیم‌کننده اختلالات هورمونی است. از این محصول برای رفع اختلالات قاعدگی، عوارض یائسگی و رفع تنبلی تخمدان استفاده می‌شود. اما

تجربه استفاده از قرص بلغم

تجربه استفاده از قرص بلغم

افرادی که دچار غلبه بلغم هستند و یا مزاج سردی دارند، به طور معمول دچار مشکلات گوارشی از قبیل نفخ، رفلاکس، ورم معده، سستی معده

شربت برون کلد برای چیست؟

شربت برون کلد برای چیست؟

شربت برون کلد شربت سرفه مشهوری است که این روزها مردم آن را با اصطلاح شربت سرفه خارجی می‌شناسند و تمایل به تهیه آن جهت

بهترین زمان مصرف قرص مگنیفورت

بهترین زمان مصرف قرص مگنیفورت

کپسول مگنیفورت که عموم مردم آن را با نام “قرص مگنیفورت” می‌شناسند، یکی از بهترین مکمل‌های منیزیم است. این محصول تاثیر فوق‌العاده‌ای بر سلامت بدن