انواع مکمل‌هابیماری‌ها و پیشگیریمعرفی محصولاتمولتی ویتامین مینرال

قرص day vit active برای چیست؟

0
قرص دی ویت اکتیو برای چیست؟
زمان مطالعه: ۸ دقیقه

تقریباً همه‌ی ما در دوران نوزادی و کودکی کمبود آهن و زینک را تجربه کرده‌ایم. با افزایش سن و نیاز بدن برای رشد بهتر، کمبودهای تغذیه‌ای بیشتری هم خود را نشان می‌دهند. بعداً در سنین بالاتر هم نوع دیگری از این کمبودها گریبان گیر سلامت ما می‌شوند. هرچند با داشتن تغذیه‌ی ایده آل می‌توان این کمبودها را جبران کرد؛ اما باید دائماً حواسمان به چیزهایی که می‌خوریم باشد و تا می‌توانیم از مواد غذایی ارگانیک استفاده کنیم. البته به نظر می‌رسد بسیاری از ما وقتی برای این کار نداریم. در غیر این صورت دیگر این حد از کمبودهای تغذیه‌ای در جامعه‌ی ما وجود نداشت! با این وضعیت بهترین راه جلوگیری از ضعیف شدن بدن استفاده از مولتی ویتامین‌ها و مکمل‌های تغذیه‌ای است. قرص دی ویت اکتیو هم یکی از همین مکمل‌های تغذیه‌ای است که به ما کمک می‌کند با وجود وقت کم و جا ماندن از مواد غذایی سالم، کمبودهای بدن خود را جبران کنیم.

قرص دی ویت اکتیو یکی از بهترین نمونه‌های مولتی ویتامین بزرگسالان در کشورمان است. به همین دلیل هم این مطلب از مجله سلامت مفیدطب را به معرفی بیشتر این قرص اختصاص داده‌ایم. در ادامه به شما می گوییم که قرص دی ویت اکتیو برای چیست و استفاده از آن چه اثرات مثبتی در بدن شما خواهد داشت. پس با ما همراه باشید.

ترکیبات قرص دی ویت اکتیو چیست؟

قدم اول برای اینکه ببینیم مکمل دی ویت اکتیو برای چی خوب است، این است که با ترکیبات آن آشنا شویم. ترکیبات این مولتی ویتامین بزرگسالان به ما نشان می‌دهد که برای چه مشکلاتی در بدنمان می‌توانیم روی آن حساب باز کنیم. در ادامه در سه بخش جداگانه مواد تشکیل دهنده‌ی قرص دی ویت را به شما معرفی می‌کنیم.

مینرال‌ها (مواد معدنی) در مکمل دی ویت اکتیو هلث اید

دی ویت به عنوان بهترین مولتی ویتامین بزرگسالان، تقریباً بیشتر مینرال ها یا همان مواد معدنی مغذی مورد نیاز بدن را، که کمبود آن‌ها در بیشتر جوامع هم شایع است، را درون خود دارد. این مینرال ها شامل آهن، زینک، ید، منگنز، کروم، مولیبدن، مس و سیلین می‌شود.

این مینرال ها علاوه بر نقش مهمی که در رفع کم خونی و تنظیم هورمون‌های مهم بدن دارند، به طور کلی باعث افزایش انرژی بدن، افزایش ایمنی بدن، کمک به عملکرد بهتر غده‌ی تیروئید نیز می‌شوند. اگر با کارایی مولیبدن خیلی آشنا نیستید، باید بگوییم که این عنصر وظیفه‌ی جابجایی آهن از کبد و متابولیسم آمینو اسیدها را به عهده دارد.

قرص دی ویت اکتیو برای چیست

ترکیبات قرص دی ویت اکتیو

ویتامین‌های قرص day vit active

کمپانی با سابقه‌ی هلث اید برای تولید یک مولتی ویتامین کامل، همه‌ی ویتامین‌های محلول در آب و محلول در چربی مورد نیاز بدن را کنار هم قرار داده است تا تمام نیازهای بدن را به خوبی پوشش دهد.

ویتامین‌های محلول در آب قرص دی ویت شامل ویتامین‌های B1، B2، B3، B5، B6، B7 (بیوتین)، B9 (فولیک اسید)، B12 و C می‌شود. این ویتامین‌ها در تقویت سیستم ایمنی، ساخت و تکمیل گلبول‌های قرمز و سفید خون، کاهش مشکلات گوارشی، کاهش ریزش مو، افزایش استحکام پوست، عملکرد بهتر قلب و مغز نقش حیاتی دارند.

ویتامین‌های E، K، A و D موجود در مکمل دی ویت، که ویتامین‌های محلول در چربی محسوب می‌شوند، در تغذیه‌ی سلول‌های مغز، افزایش سلامت پوست، تنظیم هورمون‌های جنسی در زنان و مردان، تقویت اسکلت و مفاصل بدن نقش دارند.

سایر ترکیبات موجود در قرص دی ویت

به جز ویتامین‌های ضروری مورد نیاز بدن، در این مولتی ویتامین بزرگسالان ریزمغذی‌های دیگری هم وجود دارد که اکثر شرکت‌های داروسازی از آن‌ها غافل شده‌اند. متیونین یکی از آمینو اسیدهای ضروری است که تنها از طریق تغذیه تأمین می‌شود. از آنجا که این آمینو اسید ضروری در مواد غذایی محدودی یافت می‌شود، تأمین آن از طریق مکمل‌های غذایی برای ما راحت‌تر است. این آمینو اسید به مقدار کافی در قرص دی ویت اکتیو می‌شود.

 کولین، لوتئین، کوآنزیم Q10، اینوزیتول، سیلیس و عصاره‌ی جینسینگ سایر ترکیبات مفید قرص دی ویت برای بدن هستند، که در ساخت پروتئین‌های حیاتی، افزایش انرژی بدن و از بین بردن رادیکال‌های آزاد بدن نقش موثری دارند.

قرص دی ویت اکتیو برای چیست

خواص و فواید مکمل دی ویت اکتیو

 • افزایش استحکام ناخن‌ها
 • تقویت پوست و مو
 • کاهش ریزش مو
 • افزایش انرژی بدن
 • بهبود عملکرد ورزشی و کاهش دردهای عضلانی
 • بهبود کم خونی
 • بهبود مشکلات گوارشی
 • رفع کمبودهای تغذیه‌ای بزرگسالان
 • مولتی ویتامین مناسب گیاهخواران

خرید سریع قرص دی ویت اکتیو

قرص دی ویت اکتیو برای چیست؟

حال که با ترکیبات این مکمل غذایی آشنا شدید، در این بخش به سراغ تاثیرات قرص دی ویت می‌رویم تا ببینیم این مکمل چطور به افزایش سلامت ما کمک می‌کند؟

دی ویت اکتیو برای چیست؟

مولتی ویتامین دی ویت برای تقویت پوست، مو و ناخن

قرص دی ویت برای مو، پوست و ناخن‌ها

برای اینکه موهای سالمی داشته باشیم، باید نیازهای فولیکول‌های موی خود را فراهم کنیم. این واحدهای سازنده‌ی مو برای اینکه تارهای مستحکم، ضخیم و در عین حال لطیف بسازند به آهن، ویتامین B6، B9، B1، B2 و زینک نیاز دارند. با مصرف قرص day-vit active هلث اید می‌توانیم این نیازها را تأمین کنیم و موهایی سالم داشته باشیم. وجود این ترکیبات در کنار هم برای کاهش ریز مو نیز معجزه می‌کند.

ریز مغذی‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم، همراه با ویتامین‌های A و E برای جوانسازی پوست و افزایش استحکام ناخن‌ها نیز موثرند. این ترکیبات در کاهش چین و چروک روی پوست، کاهش استرس اکسیداتیو در بدن، آبرسانی به سلول‌های پوست، ترمیم و افزایش ضخامت ناخن‌ها و جوانسازی پوست نقش موثری دارند.

دی ویت اکتیو؛ بهترین قرص مولتی ویتامین برای رفع کمبودهای تغذیه‌ای

کمبودهای تغذیه‌ای به طور کلی یکسری مشکلات عمومی در بدن ایجاد می‌کنند که بیشتر ما آن را تجربه کرده‌ایم. شایع‌ترین عوارض آن هم کاهش شدید انرژی بدن است. اگر مدتی است که احساس ضعف دارید و خیلی زود خسته می‌شوید، به احتمال زیاد دچار کمبودهای تغذیه‌ای شده‌اید. علاوه بر این، وجود مشکلات گوارشی، کم خونی، ریزش مو، ضعف عضلات بدن، شکنندگی ناخن‌ها و… می‌تواند نشانه‌ای از کمبود مواد مغذی باشد.

قرص دی ویت اکتیو هلث اید تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری بدن را در اختیار ما قرار می‌دهد. با استفاده از این مولتی ویتامین می‌توانیم کمبودهای تغذیه‌ای بدن خود را رفع کنیم و بدنی سالم‌تر و پر انرژی تر داشته باشیم.

قرص دی ویت اکتیو برای چیست؟

افزایش ایمنی بدن با قرص دی ویت اکتیو

تقویت سیستم ایمنی با قرص دی ویت اکتیو

برای تقویت سیستم ایمنی بدن، گلبول‌های قرمز و سفید خون در خط مقدم قرار دارند. فرآیند تولید این واحدهای خونی در بدن دو بخش دارد. بخش اول آن در دوران جنینی در سلول‌های مغز استخوان، طهال و گره‌های لنفاوی تکمیل می‌شود که گلبول‌های غیر فعال را تولید می‌کند. برای تکمیل شدن تولید گلبول‌های سفید و قرمز خون و فعال شدن آن‌ها ریزمغذی‌هایی از جمله آهن، ویتامین ب۱۲، فولیک اسید (B6)، ویتامین B1 و B2 نیاز است. همه‌ی این ترکیبات در مکمل دی ویت پیدا می‌شوند.

در کنار این ویتامین‌ها، ویتامین C، A، E، D، آمینو اسید متیونین و عصاره‌ی جینسینگ نیز با افزایش تولید آنزیم‌های کشنده، تحریک تولید انواع گلبول‌های سفید و اثر آنتی اکسیدان قوی خود به افزایش ایمنی در بدن ما کمک می‌کنند.

خرید سریع مولتی ویتامین دی ویت اکتیو

نحوه‌ی مصرف مولتی ویتامین دی ویت اکتیو هلث اید

بهترین زمان مصرف قرص دی ویت اکتیو یک ساعت پس از صبحانه یا یک ساعت پس از نهار است. اگر بالای ۱۲ سال دارید، مصرف روزی یک عدد از این مکمل برای تقویت بدن شما کافی است.

عوارض قرص دی ویت اکتیو

عوارض قرص دی ویت اکتیو

مضرات و عوارض قرص دی ویت اکتیو چیست؟

بیشتر ترکیبات مولتی ویتامین دی ویت اکتیو از منابع گیاهی استخراج شده است. به همین دلیل عوارض گوارشی ناشی از مصرف مکمل برای این قرص هم به حداقل رسیده است. به طور کلی این مکمل عوارض جدی برای بدن نخواهد داشت.

اگر به عصاره گیاه جینسینگ موجود در این قرص حساسیت دارید، برای رفع کمبودهای تغذیه‌ای خود می‌توانید از گزینه‌های جایگزین مانند قرص فارماژلیتان دانا استفاده کنید.

آیا قرص دی ویت اکتیو چاق کننده است؟

قرص دی ویت اکتیو کمبودهای مهم بدن از جمله آهن، زینک، فولیک اسید و ویتامین‌های B را برای بدن تأمین می‌کند. جبران این ریزمغذی‌ها که در برخی افراد باعث کاهش اشتها می‌شوند، ممکن است باعث افزایش میل به غذا خوردن در این افراد شود. اما مصرف این مکمل تاثیری در چاقی و افزایش وزن ندارد.

قرص دی ویت اکتیو؛ کامل‌ترین مکمل غذایی برای تقویت بدن

سالم نگهداشتن بدن در طول دوره‌های مختلف زندگی به خصوص با ورود به میانسالی، پس از زایمان یا پس از یائسگی کار دشواری است. زیرا بدن سالم نیاز به تغذیه‌ی سالم دارد. نکته‌ی مهمی که باید قبل از خرید بهترین قرص مولتی ویتامین بدانید، این است که مصرف قرص‌های مکمل به هیچ وجه جایگزینی برای تغذیه مناسب نیست. مکمل‌هایی مانند قرص دی ویت اکتیو برای این تولید شده‌اند که اگر دچار کمبودهای تغذیه‌ای شدیم، با مصرف دوره‌ای آن‌ها در کنار برنامه غذایی سالم، این کمبودها را برطرف کنیم.

خرید بهترین مولتی ویتامین بزرگسالان

برای خرید قرص دی ویت اکتیو یا انتخاب از بین بهترین محصولات مولتی ویتامین بزرگسالان، کافی است وارد اپلیکیشن یا وبسایت داروخانه آنلاین مفیدطب شوید. در مفیدطب می‌توانید در کمتر از یک دقیقه محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن آن را درب منزل تحویل بگیرید.

اگر نظر یا سوالی درباره قرص دی ویت اکتیو دارید که در این متن به آن پاسخ ندادیم، آن را با ما در میان بگذارید. ما سؤالات شما را با نظر دکتر داروساز پاسخ خواهیم داد.


توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت داروخانه مفید طب از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است تا برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید.

بهنوش احمدی
بهنوش احمدی هستم. حدود 4 ساله که کار محتوا نویسی انجام می‌دم. از این مدت دو سالی هست که رشته تحصیلیم (زیست شناسی) رو با علاقم به محتوا آمیختم و در حوزه پزشکی و سلامت فعالیت می‌کنم.

  معرفی چند مکمل فوق‌العاده برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا

  مقاله قبلی

  آیا قرص سیستین ب۶ چاق می‌کند؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *