بهترین موبتی ویتامینها برای افزایش وزن
زمان مطالعه: ۱۱ دقیقه

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن چیست؟ آیا واقعا مولتی ویتامین‌ها می‌توانند در افزایش وزن تاثیر داشته باشند؟ در حالی که کاهش وزن در جوامع امروزی به هدف جدی و پرطرفداری تبدیل شده، برخی افراد با مشکل لاغری شدید و غیر سالم درگیر هستند. گاهی افزایش وزن در چنین شرایطی، مشکل و حتی غیر ممکن به نظر می‌رسد. خبر خوش اینکه در اغلب موارد می‌توانید با کمک متخصصان تغذیه مساله را حل کنید.

در صفحه پیش رو از مجله سلامت مفید طب می‌خواهیم درباره میزان اهمیت مولتی ویتامین‌ها در افزایش وزن صحبت کنیم. اگر زیر وزن سلامت هستید و حل این مشکل برایتان به آرزوی محال تبدیل شده، ادامه مطالب را از دست ندهید. شاید کلید حل مشکل شما در دست ویتامین‌ها باشد!

چرا چاق نمی‌شوم؟!

در حالی که بسیاری افراد با چاقی و اضافه وزن درگیر هستند، چرا برخی دیگر چاق نمی‌شوند؟ گاهی لاغری به شکل غیر سالم در آمده و با تضعیف تمام قوای بدن همراه است. حتی اگر لاغری شدید صرفا در زیبایی ظاهر تاثیر منفی داشته باشد، دلیل کافی برای حل این مشکل وجود خواهد داشت.

غالبا برای افزایش وزن باید معادله ساده‌ای را در نظر بگیریم:

میزان کالری دریافتی > میزان کالری مصرفی

عوامل ژنتیکی، بیماری‌ها، کمبود بعضی ویتامین‌ها یا مینرال‌ها، نقص جسمی، مشکلات دهان و دندان، مشکلات بلع، کاهش اشتها و… از جمله عواملی هستند که اجازه نمی‌دهند معادله بالا، برقرار شود. بنابراین کافی است به متخصص تغذیه مراجعه کنید تا عامل اصلی لاغری و عدم افزایش وزن را در شما بیابد.

همان طور که گفتیم، یکی از عوامل لاغری شدید می‌تواند با کمبود ریزمغذی‌ها مرتبط باشد. در ادامه راجع به این نکته بیشتر صحبت خواهیم کرد. در این اثنا به یاد داشته باشید که افزایش وزن در صورتی سالم است که ماهیچه‌ها حجم بگیرند و چربی زیادی در بدن انباشته نشود. بدیهی است که کنترل چنین فاکتور‌های حساسی، تحت نظر متخصص تعذیه ایمن‌تر است.

ویتامین‌ها در افزایش وزن چه نقشی دارند؟

هر لحظه از شبانه روز، اندام بدن در تلاش هستند تا ما را زنده نگه دارند. به بیان دیگر، میلیون‌های سلول در بدن ما برای بقا با یکدیگر همکاری می‌کنند. فرآیند متابولیسم، انرژی لازم بدن را از غذاها تامین می‌کند. برای نفس کشیدن، فکر کردن، انجام فعالیت‌های فیزیکی و هر کار دیگری به انرژی نیاز داریم.

ویتامین‌ها، مینرال‌ها و ریزمغذی‌های دیگر، نقش مهمی در فرآیند متابولیسم دارند. به این معنی که کمبود هر یک از ریزمغذی‌ها، ممکن است به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر متابولیسم تاثیر بگذارد. در بخش قبلی به معادله ساده‌ای اشاره کردیم که برای افزایش وزن به آن نیاز داریم. باید در شبانه روز، میزان کالری دریافتی از طریق مصرف غذا بیشتر از کالری باشد که در این مدت می‌سوزانیم. ویتامین‌ها و به طور کلی اغلب مینرال‌ها، تقریبا فاقد کالری هستند، پس چگونه می‌توانند در افزایش وزن نقشی داشته باشند؟!

پاسخ این است که ویتامین‌ها و مینرال‌ها از طریق بهبود اشتها، افزایش قدرت بویایی و چشایی، افزایش قدرت بدن برای ذخیره چربی و… به طور غیر مستقیم به افزایش وزن کمک می‌کنند. با رژیم غذایی سالم، ورزش و دریافت مولتی ویتامین مینرال مناسب، گام مهمی در تنظیم وزن و خلاص شدن از شر لاغری برمی‌دارید.

رژیم چاقی برای افزایش وزن
با رژیم غذایی سالم، ورزش و دریافت مولتی ویتامین مینرال مناسب، گام مهمی در تنظیم وزن و خلاص شدن از شر لاغری برمی‌دارید.

کدام مولتی ویتامین چاق کننده است؟

اجازه بدهید ابتدا به این مساله بپردازیم که آیا قرص مولتی ویتامین چاق کننده است یا نه؟ گفتیم بعضی ویتامین‌ها و مینرال‌ها به طور غیر مستقیم در افزایش وزن موثر هستند. اگر مصرف مولتی ویتامین بتواند منجر به افزایش اشتها، بهبود قدرت بویایی و چشایی و بعد، افزایش مقدار غذای مصرفی گردد می‌توانیم به افزایش وزن امیدوار باشیم. بنابراین اگر افزایش اشتها را تجربه کردید، رژیم غذایی مناسبی انتخاب کنید تا به وزن دلخواه برسید و در عین حال دچار چاقی‌های موضعی نشوید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم حتی الامکان در انتخاب رژیم غذایی و مکمل‌های غذایی از متخصص تغذیه راهنمایی بخواهید.

حال که نکات مهم را برشمردیم، می‌خواهیم بدانیم کدام مولتی ویتامین‌ها چاق کننده هستند یا بهتر بگوییم: اشتها را افزایش می‌دهند. بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن باید دارای ویتامین‌ها و مینرال‌هایی باشد که در ادامه نام می‌بریم.

مولتی ویتامین حاوی ویتامین‌های گروه ب

ویتامین‌های گروه ب از جمله ریزمغذی‌هایی هستند که در سلامت و بهبود عملکرد فرآیندها در بدن ما، نقش مهمی ایفا می‌کنند. خوشبختانه کمبود ویتامین‌های گروه ب در افراد، به ندرت گزارش می‌گردد چرا که بسیاری از غذاهای معمول، حاوی این گروه ویتامین‌ها هستند.

ویتامین‌های گروه ب در بهینه سازی متابولیسم موثر بوده و می‌توانند به این شکل، در کنترل وزن مفید واقع شوند. همچنین بهبود خلق و خو، کاهش ریسک افسردگی، بهبود عملکرد مغز و بهبود اشتها از جمله فواید ویتامین‌ها گروه ب هستند. بنابراین بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن بهتر است شامل ویتامین‌های گروه ب و مخصوصا موارد زیر باشد:

 • ویتامین B1
 • ویتامین B2
 • ویتامین B3
 • ویتامین B5
 • ویتامین B6
 • ویتامین B9
 • ویتامین B12

مولتی ویتامین حاوی زینک

زینک یا روی بعد از آهن، مهم‌ترین میکرو مینرالی است که بدن ما برای سلامتی به آن نیاز دارد. این ماده معدنی برای فعالیت حدود ۳۰۰ آنزیم که در متابولیسم، فرآیندهای عصبی، هضم و گوارش غذا و… نقش دارند، لازم است. همچنین روی برای عملکرد صحیح حواس چشایی و بویایی تاثیر دارد. تحقیقات نشان داده‌اند که سنتز DNA و تولید پروتئین در بدن انسان به زینک وابسته هستند.

شایان ذکر است که اهمیت زینک برای سلامت ما، محدود به مواردی که گفتیم نیست اما همین میزان نشان می‌دهد که چگونه زینک می‌تواند به افزایش وزن کمک کند. اگر حواس چشایی و بویایی به خوبی عمل نکنند، امکان کاهش اشتها وجود دارد. وقتی مزه و بوی غذاها را به خوبی درک نکنیم در اغلب موارد اشتیاقی به مصرف خوراکی نداریم.

از طرفی کمبود زینک در بدن، ممکن است منجر به کاهش حجم عضلات گردد. همچنین از آنجایی که زینک در بهبود بسیاری از فرآیند‌های عصبی موثر است، می‌توان با تامین منابع کافی از این مینرال برای بدن، از بیماری‌های نظیر بی اشتهایی عصبی جلوگیری کرد.

حال می‌دانید بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن، اگر حاوی زینک باشد علاوه بر ده‌ها خواص سودمند این ماده معدنی، شانس بیشتری برای درمان لاغری شدید خواهید داشت. علاوه بر مولتی ویتامین‌ها، محصولات تخصصی حاوی زینک مانند زینک پلاس یورویتال هم می‌توانند در افزایش اشتها مفید واقع شوند.

خرید زینک پلاس یوروویتال

مکمل‌های غذایی برای افزایش وزن

افزون بر مولتی ویتامین‌ها، مکمل های غذایی مختلفی در بازار عرضه می‌شوند که می‌توانند نقش موثری در افزایش حجم عضله، افزایش اشتها و… داشته باشند. البته لازم است این محصولات فقط از داروخانه‌های معتبر تهیه شوند. متاسفانه برخی افراد سودجو اقدام به فروش محصولات غیرمجازی می‌کنند که به شکل‌های مخرب، وزن شما را افزایش می‌دهند. بنابراین برای رسیدن به وزن مطلوب و حفظ سلامتی، مکمل های غذایی را از داروخانه‌های معتبر سراسر کشور تهیه کنید.

ریزمغذی‌های مفید برای افزایش وزن عموما شامل موارد زیر هستند:

 • پروتئین
 • کراتین
 • حجم دهنده‌های عضلات
 • آمینو اسیدهای افزایش دهنده حجم ماهیچه
 • کافئین
 • و…

معمولا ورزشکاران حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای از این محصولات برای افزایش حجم عضلات و افزایش وزن استفاده می‌کنند. بنابراین بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید.

معرفی چند مولتی ویتامین برای افزایش وزن

در بخش‌های قبلی درباره بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن صحبت کردیم. گفتیم ویتامین‌های گروه ب و زینک می‌توانند به طور غیر مستقیم در افزایش وزن تاثیر داشته باشند. حال می‌خواهیم چند محصول موثر و کارآمد را در این زمینه معرفی کنیم. شما با توجه به مطالبی که در بخش‌های قبلی ارائه کردیم، می‌توانید بهترین گزینه را از بین این محصولات انتخاب نمایید.

شایان ذکر است که متخصص تغذیه با معاینه دقیق و انجام آزمایش‌های لازم، علت لاغری و کمبود احتمالی ویتامین‌ها و مینرال‌ها را تشخیص داده و بهترین مولتی ویتامین و رژیم غذایی را برای افزایش وزن معرفی خواهد کرد.

غذاهایی برای افزایش وزن
متخصص تغذیه می‌تواند بهترین مولتی ویتامین را معرفی کرده و مناسب‌ترین رژیم برای افزایش وزن را تدوین کند.

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن – مخصوص خانم‌ها

مکمل مولتی فور هر ویتالی تون محصول شرکت ویتا فارمد سوئیس است. در ترکیبات این محصول ریزمغذی‌هایی مانند ویتامین‌های گروه ب و زینک وجود دارند. همان طور که در بخش‌های قبلی توضیح دادیم، این ترکیبات باعث افزایش اشتها می‌شوند. چنانچه افزایش اشتها را تجربه کرده و رژیم غذایی مناسبی انتخاب کنید، می‌توانید به وزن دلخواه خود برسید.

علاوه بر زینک و ویتامین‌های گروه ب، ترکیبات سودمند دیگری نیز در مکمل مولتی فور هر ویتالی تون وجود دارند که هر یک به نوعی در ارتقا سلامت خانم‌ها مفید واقع می‌شوند. آهن، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین D3، ویتامین K، منیزیم، سلنیوم و… از جمله ریزمغذی‌های موجود در این محصول هستند. همچنین روغن گل مغربی، در ترکیبات مکمل مولتی فور هر ویتالی تون گنجانده شده تا دردهای پیش از قاعدگی را تسکین دهد و به حفظ شادابی خانم‌ها کمک کند.

با مصرف مکمل مولتی فور هر ویتالی تون با یک تیر چند نشان می‌زنید. اگر در جستجوی اطلاعات بیشتری هستید یا می‌خواهید این محصول را بخرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید مکمل مولتی فور هر ویتالی تون

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن – مخصوص آقایان

قرص انرژکس مولتی ویتامین مینرال مخصوص آقایان است. تمام ریزمغذی‌هایی که برای ارتقا سلامت آقایان مورد نیاز است، در ترکیبات قرص انرژکس وجود دارد. از آنجایی که ویتامین‌های گروه ب و زینک در لیست مواد تشکیل دهنده این محصول مشاهده می‌شوند، می‌توان با مصرف آن به افزایش اشتها و در نتیجه افزایش وزن امیدوار بود.

علاوه بر ویتامین‌های گروه ب و زینک، ریزمغذی‌هایی دیگری مانند ویتامین C، ویتامین E، ویتامین D3، ویتامین K، منیزیم، سلنیوم، منگنز، کیوتن، جینسینگ کره‌ای، گیاه جینکوبیلوبا و… در ترکیبات قرص انرژکس وجود دارند. نظرات مصرف کنندگان این قرص در فضای مجازی، بسیار رضایت بخش به نظر می‌رسد.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر یا خرید این محصول روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید قرص انرژکس

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک

شربت ادونسیس محصولی است که بسیاری از ویتامین‌ها و مینرال‌های لازم برای رشد و سلامت کودکان را در برمی‌گیرد. اگر فرزند شما اشتها و اشتیاقی برای خوردن غذاها و نوشیدنی‌های سالم ندارد، می‌توانید با تهیه و مصرف شربت ادونسیس به واسطه زینک و ویتامین‌های گروه B باعث بهبود اشتها در کودک شوید.

شربت ادونسیس علاوه بر زینک و ویتامین‌های گروه B حاوی ویتامین C، ویتامین E، ویتامین D3، ویتامین K، منیزیم، سلنیوم، منگنز و تعدادی ریز مغذی دیگر است. همان طور که گفتیم شربت ادونسیس می‌تواند در افزایش اشتهای کودک موثر باشد. همچنین مصرف این شربت، با تامین ویتامین‌ها و مینرال‌های بدن، گامی مهم در ارتقا سلامت کودک است.

می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید شربت ادونسیس

مکمل جبلک اسپیرولینا (برای تمام سنین)

قرص جلبک اسپیرولینا مکمل غذایی سودمندی است که تاثیر شگفت انگیزی در تنظیم وزن نشان داده است. این قرص فقط حاوی جلبک اسپیرولینا بوده و فاقد هر گونه فرمول شیمیایی است. جلبک اسپیرولینا در دسته بندی مگا فودها قرار می‌گیرد، چرا که بخش مهمی از ریزمغذی‌های ضروری برای سلامت بدن انسان را در خود جای داده است.

مصرف قرص جلبک اسپیرولینا برای کودکان و بزرگسالان مجاز است. اگر به اطلاعات بیشتری درباره این محصول نیاز دارید، یا می‌خواهید قرص جلبک اسپیرولینا را بخرید، لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید.

خرید قرص جلبک اسپیرولینا

مکمل غذایی فارماژلیتان (مخصوص بزرگسالان و افراد مسن)

قرص فارماژلیتان مکمل غذایی دیگری است که برای کنترل وزن پیشنهاد می‌کنیم. فارماژلیتان به طور اختصاصی برای بزرگسالان و افراد مسن فرموله شده، به این معنی که حداکثر ریزمغذی‌های ضروری را برای بدن در بزرگسالی تامین کند. از آنجایی که افزایش  سن، کاهش قدرت چشایی و بویایی، مشغله‌های فکری، تغییرات هورمونی و ده‌ها دلیل دیگر می‌توانند در بزرگسالی باعث کاهش اشتها و ضعف بدن شوند، قرص فارماژلیتان با تامین ریزمغذی‌های ضروری به ارتقا سلامت بدن کمک می‌کند.

فراموش نکنید که فارماژلیتان هم حاوی زینک و ویتامین‌های گروه ب بوده و می‌تواند در بهبود اشتها و بهبود حواس چشایی و بویایی موثر واقع شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قرص فارماژلیتان یا خرید این مکمل غذایی، روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید فارماژلیتان

مولتی ویتامین برای چاقی صورت

متخصصان با تحقیقات مختلف ثابت کرده‌اند که اساسا هیچ دارو یا مکملی نمی‌تواند موجب چاقی موضعی گردد. به عبارتی تمام تبلیغات درباره چاقی صورت یا چاقی فقط بخشی از بدن، کذب بوده و توسط نهادهای معتبر، تایید نمی‌گردد. اگر در جستجوی مولتی ویتامین برای چاقی صورت هستید، می‌توانید با مصرف مکمل‌های غذایی که در بخش‌های قبلی نام بردیم، به بهبود اشتها و سپس اضافه وزن کمک کنید.

بسته به آناتومی صورت شما  و میزان وزنی که اضافه می‌کنید، امکان چاقی صورت وجود دارد. همچنین ریزمغذی‌های موجود در بعضی مکمل‌های غذایی، در طراوت و زیبایی پوست موثر بوده که ممکن است در نظر شما یا اطرافیانتان به چاقی صورت تعبیر گردد.

بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین برای چاق شدن

گفتیم مولتی ویتامین‌ها از طریق افزایش اشتها می‌توانند به طور غیر مستقیم در افزایش وزن تاثیر داشته باشند. زمان مصرف مکمل‌های غذایی برای افزایش وزن به عوامل مختلفی وابسته است. توصیه می‌کنیم برای اطمینان بیشتر و نتیجه‌گیری بهتر، در این زمینه با داروساز یا متخصص تغذیه مشورت کنید. نکات زیر را نیز به خاطر داشته باشید:

 • اگر دارو مصرف می‌کنید، مقدار و زمان مصرف هر یک را به پزشک یا داروساز اطلاع دهید تا تداخل دارویی با مکمل‌های غذایی را در نظر بگیرد.
 • اگر در دوران شیردهی یا بارداری هستید، حتما پزشک یا داروساز را مطلع کنید.
 • برای نتیجه گیری بهتر، پیگیری رژیم غذایی مناسب برای افزایش وزن سالم پیشنهاد می‌‌گردد. به جای تبعیت از رژیم‌های غیر استانداردی که در شبکه‌های اجتماعی، باشگاه‌های ورزشی و… تبلیغ می‌شوند، مستقیما از متخصص تغذیه راهنمایی بخواهید.
 • از مصرف الکل، سیگار و سایر دخانیات بپرهیزید.

سخن پایانی

مطالبی که از خاطر شما گذشت، در جهت معرفی بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن جمع آوری شده بود. نکته مهم درباره مکمل‌های غذایی این است که اساسا برای درمان یا پیشگیری از بیماری تجویز نمی‌شوند. اگر مکمل‌های غذایی را طبق نیاز بدن خود انتخاب و مصرف کنید، بی‌شک نتایج قابل توجهی مشاهده خواهید کرد. همان طور که از نام این محصولات مشخص است، می‌توان دریافت که مصرف مکمل غذایی در کنار رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی سالم ثمربخش است.

چنانچه سوالاتی پیرامون موضوع این مقاله برای شما پیش آمده است، می‌توانید در بخش نظرات ثبت کنید. داروسازان داروخانه اینترنتی مفیدطب در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

سوالات متداول

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن چیست؟

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن، بهتر است حاوی زینک و ویتامین‌های گروه ب باشد تا به افزایش اشتها کمک کند.

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک چیست؟

مولتی ویتامینی که علاوه بر تامین ریزمغذی‌های ضروری برای رشد و سلامت کودک، حاوی زینک و ویتامین‌های گروه ب باشد تا باعث افزایش اشتها شود.

کدام مولتی ویتامین برای چاقی صورت مناسب است؟

هیچ دارو یا مکملی نمی‌تواند باعث چاقی صورت یا چاقی موضعی بدن شود.

به اشتراک گذاری این مقاله :

Telegram
WhatsApp
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

عوارض قرص اسلیم مکس

عوارض قرص اسلیم مکس

چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات شایع روز در دنیاست. روش های بسیار متنوعی برای حل این مشکل توصیه میکنند که هر کدام میتواند

شربت مولتی سانستول برای چی خوبه

شربت مولتی سانستول برای چی خوبه؟

تامین مواد مغذی ضروری برای بدن کودکان، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از والدین و سرپرستان آن‌هاست. بهترین راه تامین این مواد، از طریق

قرص آوودین برای چیست

قرص آوودین برای چیست؟

آرتروز و التهاب مفاصل، یکی از بیماری‌ها و مشکلات شایع مفصلی در جامعه است. در واقع این مشکل با رواج بیشتر زندگی مدرن و کم

قرص meno avert برای چیست؟

قرص meno avert برای چیست؟

یائسگی دوره‌ای طبیعی از زندگی زنان است که به دلیل تاثیراتی که بر هورمون‌ها می‌گذارد، معمولا علائم و مشکلاتی را با خود به همراه دارد.

پودر ماءالجبن افتیمونی برای چاقی

پودر ماءالجبن افتیمونی برای چاقی

ماءالجبن یا آب پنیر ترکیبی است که از قدیم‌الایام برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شده است. این ماده فوق‌العاده ارزشمند در بهبود بیش از

سم زدایی بدن در طب سنتی

سم زدایی بدن در طب سنتی

یکی از مواردی که در طب سنتی بیشتر از طب مدرن به آن اهمیت داده می‌شود، سم زدایی بدن است. در مواردی مانند ورود آلاینده‌های