قرص فمی لاکت برای چیست؟
زمان مطالعه: ۹ دقیقه

این روزها نام مکمل‌ها و محصولات پروبیوتیک را زیاد می‌شنویم. دلیل آن هم خواص بی‌نظیر مواد پروبیوتیک برای بدن است که طبق تحقیقات و مطالعات فراوان به اثبات رسیده‌اند. یکی از بهترین مکمل‌های پروبیوتیک که توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌شود، کپسول فمی لاکت توپلاس زیست تخمیر است. این محصول که یک فرآورده سین بیوتیک محسوب می‌شود کاربردهای بسیاری دارد. در این مقاله با هم بررسی خواهیم کرد که قرص فمی لاکت برای چیست و چرا تا این اندازه محبوبیت پیدا کرده است.

توجه داشته باشید که فمی لاکت، یک محصول سین بیوتیک از شرکت زیست تخمیر است. “سین بیوتیک” به محصولاتی گفته می‌شود که هم محتوی پروبیوتیک‌ها (باکتری‌های مفید) و هم محتوی پره‌بیوتیک‌ها (مواد مغذی برای باکتری‌های مفید) می‌باشند.

شرکت زیست تخمیر همچنین محصولی با نام کپسول فمی لاکت توپلاس تولید می‌کند که تفاوت اصلی آن با فمی لاکت در این است که مقاوم به اسید معده می‌باشد. در نتیجه فمی لاکت توپلاس می‌تواند درصد بیشتری از ترکیبات خود را به روده برساند و در نتیجه اثرگذاری بهتری دارد. همچنین فمی لاکت توپلاس، بر خلاف فمی لاکت، نیازی به نگهداری در یخچال ندارد.

با توجه به این برتری‌ها، کپسول فمی لاکت توپلاس را در داروخانه آنلاین مفید طب در دسترس شما عزیزان برای خرید قرار داده‌ایم و در این مقاله هم به بررسی ویژگی‌ها و تاثیرات فمی لاکت توپلاس پرداخته‌ایم. کلیه مطالب گفته شده در این مطلب اعم از ترکیبات، موارد مصرف، نحوه مصرف و… مربوط به “کپسول فمی لاکت توپلاس زیست تخمیر” می‌باشد.

فمی لاکت چیست؟

کپسول فمی لاکت توپلاس محصولی از شرکت داروسازی زیست تخمیر است که یک فرآورده سین بیوتیک (پروبیوتیک + پری بیوتیک) با اثربخشی بالا برای نوجوانان و بزرگسالان می‌باشد. منظور از پروبیوتیک باکتری‌های مفیدی هستند که فلور میکروبی دستگاه گوارش را تشکیل می‌دهند. در واقع پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که در صورت مصرف به مقدار کافی اثرات مفیدی بر سلامت میزبان دارند. رایج‌ترین نمونه‌های پروبیوتیکی از دو جنس لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم هستند که در کپسول فمی لاکت نیز وجود دارند.

پری بیوتیک‌ها غذای پروبیوتیک‌ها هستند و به عنوان ماده غذایی در دسترس باکتری‌های فلور روده بزرگ قرار می‌گیرند. این ترکیبات به صورت انتخابی رشد و فعالیت تعدادی از گونه‌های باکتریایی فلور گوارشی را تحریک می‌کنند و در نتیجه اثرات مفیدی بر سلامت میزبان دارند. فروکتوالیگوساکارید که در مکمل فمی لاکت نیز وجود دارند، رایج‌ترین نوع پری‌بیوتیک‌ها می‌باشد.

کپسول فمی لاکت زیست تخمیر یک فرآورده سین بیوتیک است که هم شامل پروبیوتیک‌ها (لاکتوباسیلوس‌ها و بیفیدوباکترویم) بوده و هم حاوی پری بیوتیک (فروکتوالیگوساکارید) می‌باشد. مکمل پروبیوتیک فمی لاکت با فرمولاسیون جدید و بهره‌گیری از مقادیر بالایی از سویه باکتری مفید، بهترین گزینه برای تامین پروبیوتیک روزانه برای اعضای خانواده است. در ادامه به طور مفصل بیان خواهیم کرد که قرص فمی لاکت برای چیست و چه فوایدی دارد.

خرید قرص فمی لاکت

قرص فمی لاکت برای چیست؟

مکمل پروبیوتیک فمی لاکت توپلاس با با بازسازی فلور نرمال گوارشی باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش و تعدیل سیستم ایمنی می‌گردد، قرص فمی لاکت توپلاس در پیشگیری و کاهش دوره اسهال ناشی از مصرف آنتی‌بیوتیک، اسهال مسافرتی و اسهال‌های ویروسی، بهبود علائم سندروم روده تحریک پذیر، بیماری‌های التهابی روده و عدم تحمل لاکتوز نقش دارد.

مصرف کپسول فمی لاکت توپلاس زیست تخمیر به عنوان یک مکمل پروبیوتیک در هر شرایطی مفید است اما اثرات مثبت آن در موارد زیر وضوح بیشتری دارد:

 • پیشگیری و یا کاهش طول دوره و شدت انواع اسهال شامل اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک، اسهال ناشی از کلستریدیوم دیفیسل، اسهال مسافرتی و اسهال ناشی از روتاویروس
 • بهبود علائم سندروم روده تحریک پذیر (IBS) مانند کاهش دردهای شکمی، نفخ، یبوست، دفعات اجابت مزاج و بهبود قوام مدفوع
 • کاهش علائم بیماری‌های التهابی روده (IBD) مانند کولیت اولسراتیو، جلوگیری از عود بیماری و کمک به درمان التهاب مزمن رکتوم مصنوعی (Chronic Pouchitis)
 • افزایش سنتز اسید فولیک و ویتامین‌های B6 ،B3 ،B2 و B12
 • بهبود هضم و جذب مواد مغذی مانند پروتئین‌ها و چربی‌ها
 • بهبود بیماری‌های قلبی- عروقی شامل بالا بودن کلسترول خون و پرفشاری خون.
 • کمک به هضم لاکتوز (قند شیر) و تامین کلسیم در افراد مبتلا به عارضه عدم تحمل لاکتوز
 • پیشگیری و کنترل افزایش قند خون در افراد مبتلا به دیابت (کمک به کاهش قند خون ناشتا و کاهش مقاومت به انسولین)
 • کمک به کاهش آنزیم‌های آمینوترانسفراز کبدی، کلسترول تام و مقاومت به انسولین در بیماران مبتلا به کبد چرب غیرالکلی
 • کمک به کنترل سلیاک با هضم پلی پپتیدهای گلوتن و اعمال اثر محافظتی روی سلول‌های اپیتلیال

کپسول فمی لاکت برای اسهال

یکی از عوامل ایجاد اختلالات گوارشی مانند اسهال، یبوست و سوءهاضمه، بر هم خوردن تعادل میکروبی روده است. در این اتفاق تعداد باکتری‌های دارای پتانسیل بیماری‌زا افزایش یافته و سلامت میزبان به خطر می‌افتد. در چنین شرایطی احتمال ابتلا به اسهال زیاد می‌شود.

مصرف مکمل‌های پروبیوتیک می‌تواند باکتری‌های سودمند دستگاه گوارش را افزایش داده و درنتیجه با بازسازی فلور میکروبی دستگاه گوارش، اثرات محافظتی متعددی را در بدن اعمال کند. در نتیجه سبب پیشگیری و بهبود مشکلات گوارشی گفته شده می‌شود.

قرص فمی لاکت توپلاس در پیشگیری و کاهش طول دوره انواع اسهال موثر عمل می‌کند. این فرآورده به واسطه باکتری‌های سودمند موجود در آن می‌تواند از انواع اسهال شامل اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک، اسهال ناشی از کلستریدیوم دیفیسل، اسهال مسافرتی و اسهال ناشی از روتاویروس پیشگیری کرده و طول ابتلا به آن‌ها را کاهش دهد.

فمی لاکت و میکروب معده

هلیکوباکتری یا همان میکروب معده، نوعی باکتری است که وارد دستگاه گوارش شده و بعد از چندین سال زندگی در آنجا باعث زخم معده و زخم در قسمت روده می‌شود. عفونت‌هایی که ناشی از باکتری معده هستند، بسیار رایج بوده و در موارد حاد هلیکوباکتر پیلوری (H.pylori) ممکن است منجر به سرطان شود. همچنین ممکن است سبب هیچ زخم یا علائم دیگری نشوند. 

یکی از روش‌های درمان میکروب معده استفاده از آنتی بیوتیک‌ها است. بر اساس مطالعات مصرف پروبیوتیک‌ها قبل یا بعد از درمان استاندارد H.pylori ممکن است میزان ریشه‌کنی میکروب معده را بهبود ببخشد. در واقع آنتی‌بیوتیک‌ها، باعث از بین رفتن باکتری‌های خوب و بد معده می‌شوند و پروبیوتیک‌ها به تجدید باکتری‌های خوب کمک می‌کنند.

توجه داشته باشید که مصرف همزمان آنتی‌بیوتیک‌ها با پروبیوتیک‌ها می‌تواند باعث کاهش اثرات پروبیوتیک‌ها شود و لذا توصیه می‌شود که حداقل با فاصله زمانی ۲ ساعت از یکدیگر مصرف شوند.

قرص فمی لاکت برای یبوست

نتایج برخی مطالعات نشان می‌دهد که استفاده از مکمل‌های پروبیوتیک مانند قرص فمی لاکت توپلاس می‌تواند به بهبود یبوست، سندروم روده تحریک‌پذیر و سایر مشکلات مربوط به هضم و دستگاه گوارش کمک کند. 

خرید کپسول فمی لاکت زیست تخمیر
جهت خرید کپسول فمی لاکت زیست تخمیر مکمل پروبیوتیک و پری بیوتیک کلیک کنید.

پروبیوتیک‌ها باعث تقویت میکروبیوم روده می‌شوند در نتیجه به تعدیل التهابات، بهبود عملکرد سیستم ایمنی و گوارش کمک می‌کنند. طبق مطالعه انجام شده بر ۱۵۰ بیمار مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر، مصرف پروبیوتیک به مدت ۶۰ روز باعث تنظیم حرکات روده و بهبود قوام مدفوع می‌شود.

پروبیوتیک‌ها به رفع یبوست ناشی از مصرف مکمل‌های آهن نیز کمک می‌کنند. برای مثال یک مطالعه دو هفته‌ای بر روی ۳۲ زن نشان داد که استفاده روزانه از پروبیوتیک در کنار مصرف مکمل آهن، به بهبود عملکرد روده‌ها کمک می‌کند.

قرص فمی لاکت برای کرونا

همه ما با نقش تقویت سیستم ایمنی بر پیشگیری از بیماری کرونا واقف هستیم. مکمل‌های پروبیوتیک نیز نقش مهمی در تنظیم عملکرد پاسخ سیستم ایمنی دارند که از طریق میکروبیوم روده بر آن تاثیر می‌گذارند. تحقیقات نشان می‌دهد که پروبیوتیک‌ها بیماری آنفولانزا که جزو بیماری‌های عفونت دستگاه تنفسی است را بهبود می‌بخشد.

از همین رو کمیسیون بهداشت ملی و اداره ملی طب سنتی چین پیشنهاد کردند که از پروبیوتیک‌ها در بیماران حاد کووید-۱۹ برای جلوگیری از عفونت باکتریایی ثانویه استفاده شود.

قرص فمی لاکت برای لاغری

از جمله تاثیرات مثبت ترکیبات سین بیوتیک (پروبیوتیک + پری بیوتیک) می‌­توان به کمک به فرآیند بهبود بیماری‌های روده‌ای و دردهای شکمی اشاره کرد. قرص فمی لاکت نیز در این زمینه موثر عمل می‌کند.

هم چنین در کنار این ویژگی، کپسول فمی لاکت توپلاس توانسته در رابطه با کنترل و تنظیم قندخون و بهبود کارایی دستگاه گوارش تاثیری مثبت و تنظیم‌گر داشته باشد که این مسئله در میان مدت و بلندمدت به طور حتم بر فرآیند لاغری و کاهش وزن اثرگذار بوده و تسهیل‌گر این فرآیند خواهد بود.

قرص فمی لاکت برای کودکان

بروز مشکلات گوارشی مانند یبوست، اسهال، نفخ و… به عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی، سابقه خانوادگی، آلرژی به برخی مواد غذایی و مشکلات روانشناسی مرتبط است. مطالعات مختلف نشان می‌دهند که مصرف پروبیوتیک می‌تواند به رفع این مشکلات گوارشی در کودکان کمک کند.

برای مثال یک مطالعه مروری نشان می‌دهد مصرف پروبیوتیک به مدت ۳ الی ۱۲ هفته باعث افزایش دفعات اجابت مزاج در کودکان مبتلا به یبوست می‌شود. همچنین یک مطالعه به مدت ۴ هفته بر روی ۴۸ کودک نشان می‌دهد که مصرف مکمل پروبیوتیک باعث بهبود حرکات روده و کاهش علائم یبوست در آن‌ها شده است.

اما همانطور که قبلا اشاره کردیم، قرص فمی لاکت توپلاس برای مصرف نوجوانان و بزرگسالان تهیه شده است. در نتیجه برای کودکان بهتر است از فرآورده‌های پروبیوتیک استفاده کنید. پودر کیدی لاکت زیست تخمیر یک محصول سین بیوتیک است که برای کودکان ۲ تا ۱۰ سال قابل استفاده می‌باشد.

طریقه مصرف قرص فمی لاکت توپلاس

برای استفاده از قرص فمی لاکت توپلاس زیست تخمیر، مطابق با دستور پزشک عمل کنید. در صورتی که این محصول را بدون نسخه تهیه کرده‌اید می‌توانید از دستورالعمل پیشنهادی در بروشور آن به شرح زیر استفاده کنید:

روزانه ۱ تا ۲ کپسول را به همراه آب و با معده خالی (۱ ساعت قبل از غذا) مصرف نمایید.

در صورت داشتن شرایط خاصی مثل نقص سیستم ایمنی و ایدز، مصرف داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی و داروهای شیمی درمانی، استفاده از کاتتر وریدی، ابتلا به بیماری دریچه‌ای قلب، کولیت اولسراتیو فعال، سندروم روده کوتاه، وجود علائم عفونت (مانند تب، استفراغ، اسهال خونی و درد شکمی شدید) و هرگونه سابقه حساسیت دارویی یا غذایی، قبل از مصرف فرآورده با پزشک مشورت نمایید.

 • نکته: نحوه مصرف بیان شده مربوط به کپسول فمی لاکت توپلاس زیست تخمیر است که با طریقه مصرف قرص فمی لاکت زیست تخمیر متفاوت می‌باشد.

جمع بندی

قرص فمی لاکت توپلاس زیست تخمیر یک مکمل پروبیوتیک است که به طور معجزه‌آسایی در حفظ سلامتی نوجوانان و بزرگسالان موثر می‌باشد. مصرف کپسول فمی لاکت می‌تواند در پیشگیری از اسهال، بهبود سندروم روده تحریک پذیر، کاهش علائم بیماری‌های التهابی روده، رفع یبوست و بهبود هضم نقش بسزایی داشته باشد. در این مقاله به طور مفصل باهم بررسی کردیم که قرص فمی لاکت برای چیست و چه کاربردهایی دارد.

شما می‌توانید جهت خرید قرص فمی لاکت و سایر سایر انواع محصولات گیاهی مانند بهترین قرص برای تقویت روده به لینک دسته بندی زیر مراجعه نمایید.

خرید بهترین قرص تقویت روده

هر سوال دیگری در مورد مکمل‌ها و محصولات گیاهی ما داشتید می‌توانید پایین این مقاله و یا در صفحه محصول در سایت داروخانه آنلاین مفیدطب کامنت بگذارید، متخصصین داروساز ما به شما پاسخ خواهند داد.

سوالات متداول

مصرف قرص فمی لاکت برای عفونت واژن موثر است؟

مصرف مکمل‌های پروبیوتیک به صورت روزانه باعث کاهش خطر ابتلا به عفونت مخمر واژن یا BV می‌شود و با افزایش میزان باکتری سالم در واژن باعث کاهش سطح PH واژن می‌شود. یکی از بهترین مکمل‌های پروبیوتیک برای خانم‌ها قرص لاکتوفم زیست تخمیر است.

عوارض قرص فمی لاکت چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت پروبیوتیک‌ها فرآورده‌های کاملا ایمنی هستند و به خوبی تحمل می‌شوند. تنها در برخی موارد و افرادی که معده حساسی دارند، ممکن است مصرف قرص فمی لاکت باعت ایجاد نفخ شده که معمولا با ادامه مصرف بهبود می‌یابد.

خواص کپسول فمی لاکت چیست؟

کپسول فمی لاکت یک فرآورده پروبیوتیک است و مصرف آن در هر شرایطی به حفظ سلامت کلی بدن کمک می‌کند. مهم‌ترین خواص کپسول فمی لاکت شامل پیشگیری و کاهش دوره انواع اسهال، بهبود و درمان سندروم روده تحریک پذیر، یبوست، بیماری‌های التهابی روده، بیماری‌های قلبی می‌باشد. قرص فمی لاکت همچنین به بهبود هضم و کنترل قند خون نیز کمک می‌کند.


  توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت داروخانه مفید طب از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است تا برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید

بیشتر بخوانید:

به اشتراک گذاری این مقاله :

Telegram
WhatsApp
LinkedIn

16 دیدگاه دربارهٔ «قرص فمی لاکت برای چیست؟»

 1. سلام،بنده‌و۴فرزندم‌مبتلا‌به‌سندرم‌روده‌تحریک‌پذیرibsهستیم،یعنی‌همیشه‌اسهال‌ میشیم،میخواستم‌بپرسم‌آیا‌دارویی‌واسه‌کنترل‌این‌بیماری‌وجود‌دارد،درضمن‌چندین‌مرتبه‌اندوسکوپی‌وکولونوسکوپی‌انجام‌دادیم‌که‌هیچ‌منشا‌خاصی‌غیراز‌مشگلات‌عصبی‌نداشتیم،ممنون

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام. در صورتی که برای درمان این مشکل بخواهید داروهای گیاهی مصرف نمایید، کپسول کولمیگان و یا کپسول نرم گاسترولیت باریج گزینه های مناسبی هستند. پروبیوتیک هایی مانند کپسول بایو آی بی اس تک ژن فارما هم میتوانند در کنار یکی از موارد گیاهی فوق موثر واقع شوند.با احترام دکتر داروساز

 2. ربابه مشکانی

  سلام پسر من ۸ سالشه و چون تو بچگی بیومیل سوی استفاده میکرد مدام یبوست داشت و همراهش باید پیدرولاکس مصرف میکرد احتمالا چون طولانی مدت بوده الان تنبلی روده پیدا کرده و یبوسته همچنان باهاش هست میوه و سبزیجاتم نمیخوره چند روزه براش کیدی لاکت خریدم و دارم بهش میدم تا چند وقت میتونم از این محصول براش استفاده کنم؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام کیدی لاکت دوره مصرف محدود و مشخصی ندارد و شواهدی هم از عارضه داشتن مصرف طولانی آن گزارش نشده است پس شما می توانید به مدت دلخواه از آن استفاده کنید.
   ضمنا نخوردن میوه و سبزیجات یک عادت غذایی غلط است که به سلامت سیستم گوارش آسیب می زند پس هرچه زودتر اصلاح شود بهتر است. ممکن است با اصلاح این عادت، یبوست فرزند شما برطرف شود.
   ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​با احترام دکتر داروساز

 3. سلام وقت به خیر
  داخل بروشور جعبه قرص بهترین زمان مصرف پس از غذا نوشته شده است، درحالی که شما اینجا تو سایت نوشتین با معده خالی قبل از غذا مصرف شود، بالاخره کدوم درست هست؟

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   با سلام دوست عزیز شرکت زیست تخمیر دو محصول پروبیوتیک با ترکیبات مشابه تولید می کند که یکی فمی لاکت و دیگری فمی لاکت تو پلاس نام دارد. تفاوت این دو محصول در این است که فمی لاکت تو پلاس روکش روده ای دارد و به همین دلیل می تواند میزان بیشتری از پروبیوتیک ها را به محل اثرشان یعنی روده برساند. همچنین بر خلاف فمی لاکت، فمی لاکت تو پلاس نیازی به نگهداری در یخچال ندارد.
   فمی لاکت باید بعد از غذا استفاده شود اما فمی لاکت تو پلاس، به علت داشتن روکش روده ای، بهتر است با معده خالی مصرف گردد.
   با احترام دکتر داروساز

 4. سلام وقت بخیر این کپسول رو وقتی اسهال داشتم دکتر گفت بازش کن بریزش روی ماست یا کشک رقیق شده بخور. بنظرتون تاثیر داره یا همون کپسولی مصرف بشه بهتره؟ ممنون

  1. دکتر نفیسه کیامنش

   کپسول فمی لاکت چه درسته استفاده شود چه باز شود و روی لبنیات ریخته شود و بعد میل گردد، تاثیر یکسانی دارد.
   با احترام دکتر داروساز

  1. ادمین مجله سلامت مفیدطب

   با سلام.
   تا ۳ ماه میتوانید این کپسول را ادامه دهید و در صورتی که نیاز به مصرف طولانی تر دارید با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.
   با احترام دکتر داروساز

 5. سوالی هم داشتم – افرادی که دارو های ضدسرطان استفاده می کنند و بعد از تزریق حالت تهوع شدید دارند، آیا فمی لاکت می تونه در کاهش عوارض گوارشی موثر باشه؟ اگر جواب مثبته چه زمانی فبل از تزریق باید استفاده بشه؟ سپاسگزارم

  1. ادمین مجله سلامت مفیدطب

   با سلام
   فمی لاکت و سایر پروبیوتیک ها گرچه میتوانند در کاهش علایم گوارشی نقش خوبی داشته باشند، اما نقش خیلی پررنگی را به عنوان تک دارو برای کنترل تهوع های شدید بعد شیمی درمانی نمیتواند ایفا کند و به عنوان داروی همراه و کمکی کنار ضد تهوع های قوی میتواند بکار رود. ضمن اینکه حتی اگر به عنوان عامل کمکی هم بخواهد استفاده شود، حتما باید تحت نظر پزشک انکولوژی مورد استفاده قرار گیرد.
   با احترام دکتر داروساز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قرص فارماژلیتان کی بخورم؟

قرص فارماژلیتان کی بخورم؟

قکپسول فارماژلیتان یک مکمل تغذیه‌ای است که به دلیل دارا بودن ترکیبات و تاثیرگذاری مشابه با قرص فارماتون، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این کپسول

نحوه مصرف ال کارنیتین برای لاغری

نحوه مصرف ال کارنیتین برای لاغری

ال کارنیتین یک اسید آمینه مهم در بدن است که جزو اصلی‌ترین مکمل‌های مصرفی ورزشکاران و بدنسازان محسوب می‌شود. دلیل این مسئله افزایش بازدهی ورزشکاران

بهترین قرص خواب گیاهی

بهترین قرص خواب گیاهی بدون عوارض

عوامل زیادی وجود دارد که می‌تواند یک خواب راحت و منظم را از ما بگیرد. استرس، اضطراب، مسافرت، برخی بیماری‌ها، مصرف کافئین، افسردگی و اختلالات