تقویت نیروی جنسی در طب سنتی

آشنایی با روشهای تقویت نیروی جنسی مردان و زنان
زمان مطالعه: ۹ دقیقه

در مقاله‌ قبل به توصیه‌های زناشویی و اثرات مزاج بر میل جنسی پرداخته شد. در این مقاله سعی داریم به روش‌های اشاره شده در طب سنتی جهت تقویت نیروی جنسی بپردازیم و تمامی مواد غذایی که برای این مورد موثر هستند و در طب سنتی به آن تاکید شده است را به شما معرفی کنیم. برای دانستن افزایش میل مردان در طب سنتی و تقویت جنسی زنان در طب سنتی، در این مقاله مجله سلامت مفیدطب با ما همراه باشید.

مواد غذایی مفید در تقویت نیروی جنسی و باروری

به قوای جنسی در طب سنتی باه گفته می‌شود. مواردی که در ضعف باه بایستی پرهیز شود:

انواع فست فود و نوشابه، غذاهای خمیری مثل ماکارونی، سالاد الویه، قارچ، موز، سیب ترش، ماست ترش، ترشی و سرکه

توجه: تمام مواردی که در ادامه می‌آید براساس کتب طب ایرانی ‌و منابع تایید شده پزشکی سنتی هستند. مصرف خودسرانه هیچ مورد و نسخه‌ای بدون مشورت با پزشک متخصص طب سنتی توصیه نمی‌شود.

میوه‌ها

انگور شیرین، انار شیرین، گلابی، خربزه شیرین رسیده، خرما، انجیر، نارگیل. برای مزاج‌های بسیار گرم هندوانه، خیار و شفتالو نیز مفید است.

سبزیجات

نعناع، تره، شلغم، ترب، شنبلیله، کلم، ترتیزک (شاهی)، هویج، کرفس، خارخاسک بالأخص که آب آن را همراه با عسل بپزد تا قوام بیاید. شبدر، مارچوبه، کنگر، برای مزاج‌های بسیار گرم همه سبزی‌های تر مانند کاهو، کدو، خرفه و تخم خرفه نیز مناسب است. خوردن سبزیجات تازه که با روغن بادام یا کنجد پخته باشند نیروی جنسی را زیاد می‌کند.

قرص روجینسینگ حاوی گیاه جینسینگ است که این گیاه به صورت خوراکی به عنوان یک تونیک و تقویت کننده عمومی در مواقع خستگی و ضعف از جمله ضعف جنسی استفاده می‌شود. این داروی کاملا گیاهی را می‌توانید به راحتی از داروخانه آنلاین مفیدطب تهیه کنید.

خرید قرص روجینسینگ

حبوبات

نخود، باقلی، لوبیا و هر دانه‌ای که نفاخ باشد و غذاییت آن زیاد باشد، در تقویت نیروی جنسی نخود از همه غذاها قوی‌تر و سودمندتر است، زیرا که گرمی آن معتدل و مغذی است. اگر آن را در آب بخیسانید و هر صبح یک مشت از آن بخورید بسیار مقوی است. اگر سردمزاجان آن را با کمی زنجبیل بخورند بهتر است.

افزایش نیروی جنسی با حبوبات
حبوبات مخصوصا نخود در افزایش نیروی جنسی و تقویت نعوظ نقش موثری دارند.

آبی که نخود را در شبانه‌روز در آن خیس کرده باشند، باعث نعوظ و تقویت آلات تناسلی می‌شود. به طور کلی خواص نخود برای نعوظ در طب سنتی ذکر شده است. می‌توانید نخود را شب در مقداری آب خیسانده، صبح آب آن را با عسل یا شکر مخلوط کرده بنوشید. پوست نخود را حسب تحمل هاضمه بخورید که در داروهای مفرد هیچ چیزی به اندازه نخود توصیه نشده است.

خشکبار

پسته، فندق، بادام درختی، گردو، مویز، چلغوزه.

مغز چلغوزه را یک شبانه‌روز در آب خیسانده با مویز سرخ یا شکر بخورید. مغز بادام و قند را با یکدیگر کوبیده و میل نمایید. یک قاشق غذاخوری از پودر مخلوط پسته، بادام، فندق و گردو را در یک لیوان شیر حل کرده و با دو عدد خرما میل کنید.

هسته خرما را درآورده و مغز بادام درختی که پوست نازک قهوه‌ای آن برداشته شده باشد را در خرما گذاشته و باهم میل نمایید.

گوشت‌ها

گوشت گوسفند و بره، گوشت شتر، خروس خانگی، مرغابی، جوجه مرغ، مرغ پرگوشت، جوجه کبوتر، گنجشک، میگو، ماهی تازه برای گرم‌مزاجان، ماهی ریز تازه و هر ماهی دیگری که مایل به گرمی باشد.

مغز گنجشک، مغز کبوتر، مغز مرغابی، مغز بره با نمک، تخم ماهی خاویار، تخم پرندگان مخصوصا تخم کبک، کبوتر، گنجشک، تخم‌مرغ، تخم مرغابی و اردک. سردمزاجان، ماهی را با زنجبیل، فلفل، میخک و دارچین بخورند.

ماهی را باید با روغن زیتون یا کنجد بپزید و با پیاز خام میل کنید.

نکته: هر گوشتی که برای تقویت نیروی جنسی در غذا مصرف می‌شود، نباید در روغن سرخ شود.

لبنیات

شیر گاو و روغن آن، سرشیر گاوی با شکر، شیر شتر، شیر گوسفند، شیر بز. شیر شتر در تقویت نیروی جنسی بسیار مؤثر است. به مدت ۲۰ روز هر روز به مقداری که قابل هضم باشد و بر معده سنگینی نکند مصرف کنید.

ماست در گرم‌مزاجان می‌تواند مفید باشد. شیر تازه با میخک، دارچین و عسل یا شیر تازه گاو با ۲/۵ گرم خولنجان بسیار سودمندند، همچنین شیر گوسفند با تخم گزنه.

ادویه‌جات

فلفل، دارچین، زنجبیل، میخک، زعفران، سیر، پیاز خصوصا بریان شده، شکر سرخ، عسل، گلقند.

اگر به نمک مصرفی در غذاها زنجبیل پودر شده اضافه شود می‌تواند بسیار موثر باشد.

قرص آفرودیت تولید شده توسط شرکت گل دارو، یک داروی محبوب برای تقویت قوا و میل جنسی مردان و زنان است که حاوی مهمترین مواد مؤثره گیاهان دارویی خارخاسک، زنجبیل، زعفران و دارچین می‌باشد. شما می‌توانید این محصول را از داروخانه آنلاین مفیدطب به راحتی تهیه کنید.

خرید قرص آفرودیت

نوشیدنی‌ها

آب عسل، آب نخود.

غذاهای موثر در تقویت نیروی جنسی

شیربرنج، کله پاچه، آبگوشت قلم، خورشت کنگر، خورشت کرفس، آش هویج با گوشت، آش شلغم، انواع خاگینه‌ها، کوکوها و قلیه‌ها که از سبزیجات و گوشت‌های ذکر شده تهیه شود. کوکوی تره با زرده تخم‌مرغ، زرده تخم‌مرغ عسلی، سوپ جوجه. حلیم اگر از گندم، نخود، لوبیا و گوشت گوسفند جوان چاق یا گوشت مرغابی باشد و با روغن تازه و دارچین و عسل میل کنید.

 • مربای زنجبیل، مربای شقاقل و مربای هویج. مربای هویج برانگیزاننده نیروی جنسی است به خصوص اگر با شکر و عسل و زنجبیل درست شود.
 • زرده تخم‌مرغ عسلی با کندر، تخم هویج کوبیده، دارچین و فلفل.
 • آرد نخود را در شیر تازه بز یا گوسفند پخته با دارچین و شکر میل کنید. (فرنی با آرد نخود).
 • نخود را در آب برگ خارخاسک (یا عرق خارخاسک) خیسانده، خشک کرده سپس پودر نمایید. با هم وزنش شکر مخلوط کرده به اندازه یک کف دست با شیر گاو بخورید.
 • تخم ماهی را بریان کرده با زرده تخم‌مرغ مخلوط کرده و به هم بزنید. سپس کمی تره خرد شده، پودر دارچین و زنجبیل و نمک به آن افزوده در تابه‌ای که روغن در آن داغ شده بریزید تا بپزد، سپس میل کنید.
 • یک عدد پیاز را خرد کرده در روغن حیوانی بریان کنید، تخم‌مرغ را در آن بشکنید تا به شکل خاگینه شود. (اگر فقط زرده تخم‌مرغ باشد بهتر است).
 • گوشت قرمز را خوب بپزید تا از استخوان جدا شود. آب گوشت را صاف کرده و عصاره آن را بگیرید، پس از آن گندم را پخته شیره آن را کشیده، مقداری شیر، پیه مرغابی، پودر نارگیل به آن اضافه کنید تا سفت شود. عصاره گوشت را به ترکیبی که گفته شد اضافه کنید.
نقش انواع گوشت در تقویت نیروی جنسی
برای افزایش قوای جنسی مصرف گوشت‌های ذکر شده می‌تواند موثر واقع شود.
 • خاگینه‌ای که از زرده تخم‌مرغ، تخم گزنه، پیاز، مغز چلغوزه، زنجبیل و روغن گاو تهیه شود، بسیار مقوی است.
 • حریره‌ای که از آرد جو، مغز بادام پوست‌کنده، شیر و شکر تهیه شود مفید است.
 • خوراکی که از گوشت بزغاله یک ساله با پیاز، نخود، شلغم و یا پیاز، شلغم و تخم پرندگان با روغن گاو پخته شود.
 • یک عدد زرده تخم‌مرغ، روغن زرد، آب پیاز سرخ، عسل به اندازه زرده باهم مخلوط کرده، روی آتش گرم کرده میل کنید و تا چهل روز ادامه دهید. در این مدت دوغ و ترشیجات نخورید و غذای مقوی مصرف کنید. این عمل در تقویت نیروی جنسی و تولید منی بی‌نظیر است.
 • انجیر تازه یا خشک را با مغز گردو و تخم کرفس کوبیده، شکر و روغن گاو برابر آنها افزوده به شکل شکلات در آورده میل کنید.
 • نخود بریان و خارخاسک به اندازه مساوی کوبیده با هم وزنشان شکر مخلوط کرده، صبح و شب هر روز بخورید که در افزایش منی و تقویت کلیه و آلت تناسلی نفع عجیبی دارد. خوردن نخود بریان با مغز بادام نیز، هر صبح و شب بسیار مقوی است.
 • چهار عدد خرما را کوبیده با مقداری نخود خام در آب بخیسانید، صبح و شب نخود را بخورید و آب آن را بنوشید.
 • آب پیاز را با دو برابر عسل روی شعله ملایم بپزید تا سفت شود، هنگام خواب دو قاشق غذاخوری میل کنید. یا آب پیاز را با دو برابرش شیر گاو و هم وزنش قند بپزید تا سفت شود. هر روز ۴۰ گرم مصرف کنید. اگر مزاجتان گرم است همراه آن آب انار بخورید.
 • هویج، پیاز و شلغم را کوبیده یا رنده کرده با باقالی و نخود و عسل و گوشت نرم بپزید و با ادویه‌جات گرم بخورید.
 • قلیه نرگسی با گوشت، هویج، تره، نخود، باقالی و زرده تخم‌مرغ و نمک که با زنجبیل ترکیب شده باشد از غذاهای مفید برای نیروی جنسی است. اگر کمی عسل در قلیه بریزید قوی‌تر می‌شود.
 • آش شلغم که با گوشت بره، شلغم، هویج، لوبیا، روغن گاو، کنگر، پیاز و تره تهیه می‌شود، از غذاهای مفید برای نیروی جنسی است.
 • یک عدد جوجه خروس را در آب بپزید. وقتی گوشت آن کاملا پخت آب آن را صاف کرده و به اندازه یک سوم آن آب پیاز سفید و نصف آب پیاز، عسل در آب جوجه بجوشانید تا سفت شود. صبح ناشتا و شب هنگام خواب بخورید.
 • ۲۰۰ گرم ترنجبین را در نیم لیتر شیر تازه بپزید تا به قوام عسل دربیاید. هر روز ناشتا ۴۰ گرم از آن میل کنید. سردمزاجان همراه با دارچین، شکر، زنجبیل مصرف کنند. اگر ممکن باشد با شیر شتر درست کنید و بعد از غذا به جای آب بنوشید.
 • هویج و انجیر را باهم در آب زیاد بجوشانید سپس آن را صاف کرده، مویز دانه برداشته را در آن بپزید و مجددا صاف کنید با قند و شکر روی شعله قرار دهید تا باز بجوشد و به قوام بیاید.
 • اگر در خوردن گنجشک مداومت شود و به جای آب شیر نوشیده شود باعث تکثیر و نعوظ می‌شود.

تذکر: شما می‌توانید از غذاهای معرفی شده به صورت دوره‌ای و سلیقه‌ای استفاده نمایید. در زمان مصرف داروها و غذاهای مقوی نیروی باروری، از خوردن ترشیجات پرهیز کنید.

تضعیف‌کننده‌های نیروی جنسی

استعمال گلاب، بوییدن گل سرخ، بوییدن شکوفه بادام شیرین در زنان، حرکات سخت و شدید، در جای سخت و نمناک خوابیدن، ایستادن و راه رفتن زیاد، زیاد فکر کردن، ناشتا آب سرد نوشیدن، فصد و حجامت کردن زیاد، مسهل خوردن زیاد، استفاده از مخدرات، جماع با حائض و زنی که مدت طولانی جماع نکرده است.

استمنا با دست و لواط کردن، مصرف چیزهای بادشکن مثل زیره سبز و سیاه، اسفند، مرزنجوش، هر چیز خشک‌کننده مثل شاهدانه، ارزن، عدس و چیزهای سرد مثل نیلوفر، کافور، گشنیز، اسفرزه، ترشیجات (سر و….) به خصوص چیزهای ترش و قابض مثل سماق، ریواس، سیب ترش، به ترش و نار چیزهایی که آب زیادی دارند مثل کاهو، کدو، خیار و خرفه مگر در کسانی که مزاج بسیار گرم داشته باشند.

نسخ رایج استادان برای تقویت باه

 1. حدود ۷۵-۵۰ گرم نخود را بپزید تا کاملا پخته شود و میل کنید. کارایی آن کمتر از داروهای صاحب نام برای پیدایش نعوظ و موارد این چنینی نیست.
 2. پیاز را با روغن گاو سرخ کنید تا پیاز داغ درست شود. هویج را رنده کرده و با آن تفت دهید. تخم‌مرغ به آن اضافه کرده بپزید. این غذای خوشمزه پشتوانه روایی هم دارد و و اثرات آن برای کسانی که دچار ضعف باه هستند تجربه شده است.
 3. دم‌کرده کلپوره (مریم نخودی) در خانم‌ها موجب افزایش نیروی جنسی می‌شود. یک قاشق غذاخوری سر صاف از کلپوره را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. سپس صاف کنید و با خرما میل کنید. معمولا ۱ ساعت بعد از این میل جنسی برانگیخته می‌شود. خارخاسک هم این اثر را دارد.
نقش انواع مواد غذایی در تقویت نیروی جنسی
در طب سنتی روشهای بسیار گوناگونی برای تهیه غذاهای موثر در تقویت نیروی جنسی وجود دارد.

 

جمع بندی

بسیاری از مواد غذایی شامل میوه‌ها، حبوبات، خشکبار، سبزیجات، گوشت، لبنیات، ادویه‌جات و … وجود دارند که می‌توانند در تقویت نیروی جنسی آقایان و خانم‌ها و همچنین تقویت نعوظ آقایان موثر و مفید عمل کنند. کافی است با مطالعه این مقاله با نحوه استفاده از این مواد غذایی آشنا شوید.

همچنین می‌توانید انواع مکمل‌های افزایش نیروی جنسی و داروهای گیاهی برای تقویت میل جنسی را در داروخانه آنلاین دکتر اصیلی مشاهده کنید:

مکمل تقویت جنسی مردان

مکمل تقویت جنسی بانوان


توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت داروخانه مفید طب از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است تا برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید

به اشتراک گذاری این مقاله :

Telegram
WhatsApp
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط