قرص رد جینسینگ برای چیست؟
زمان مطالعه: ۷ دقیقه

قرص رد جینسینگ + مولتی ویتامین و مینرال ویتامین یکی از مکمل‌های فوق‌العاده مفید برای رفع کمبود ویتامین‌ها و مینرال‌های ضروری بدن است. در ترکیب این قرص، گیاه مقوی و معروف جینسینگ به کار رفته است که با داشتن خواص آنتی اکسیدانی، سبب افزایش مقاومت بدن در برابر عوامل استرس‌زا، تروما، اضطراب، ضعف و خستگی میشود. از بهترین ترکیبات این مکمل نیز ویتامین‌های گروه B هستند. ویتامینهای گروه B علاوه بر تامین بخشی از ویتامینهای ضروری برای بدن، تاثیر زیادی در کاهش استرس و اضطراب، افسردگی، کمخونی و جلوگیری از کاهش انرژی بدن دارد. در ادامه این مطلب از مجله آنلاین مفید طب با این قرص بیشتر آشنا خواهیم شد.

قرص رد جینسینگ برای چیست؟ 

قرص رد جینسینگ + مولتی ویتامین و مینرال در کاهش اثرات منفی ناشی از یائسگی مانند گر گرفتن، استرس، افسردگی، و بی‌خوابی در زنان بالای ۵۰ سال بسیار تاثیرگذار می‌باشد و همچنین موجب رفع کمبود میل جنسی در آقایان و بانوان (رفع سرد مزاجی جنسی) و بهبود مشکلات آمیزشی در هر دو جنس می‌شود. قرص رد جینسینگ + مولتی ویتامین و مینرال در افزایش قدرت بدن، افزایش استقامت و کارایی ماهیچه ها  در ورزشکاران نیز موثر می‌باشد. این محصول در مقابله با استرس و رفع خستگی ناشی از تنش‌های محیطی و عصبی بسیار مناسب می‌باشد و با بهبود عملکرد حافظه، افزایش فعالیت ذهنی، سرعت عمل محاسبات و تقویت سیستم ایمنی بدن موجب کاهش علائم افسردگی، تنظیم فشار خون و بهبود خلق و خو می‎شود. قرص رد جینسینگ با دارا بودن مواد معدنی و ویتامین‌ها موجب افزایش قدرت و توان سیستم قلبی و عروقی در هنگام پیری و کهولت سن می‌شود.

موارد مصرف قرص رد جینسینگ

 • بهبود خلق و خو
 • تقویت سیستم ایمنی
 • مقابله با پیری و کهولت سن
 • بهبود سرد مزاجی در آقایان و بانوان
 • افزایش تعداد اسپرم و بهبود کیفیت مایع منی و قدرت باروری  آقایان
 • تنظیم سیکل بانوان و افزایش قابلیت رحم برای لانه گزینی و رشد جنین
 • بهبود عملکرد حافظه و افزایش فعالیت ذهنی و سرعت عمل در محاسبات
 • افزایش قدرت بدن در مقابل با استرس و رفع خستگی ناشی از تنش‌های محیطی و عصبی
 • بهبود و رفع مشکلات آمیزشی در هر دو جنس، جلوگیری از انزال زودرس و اختلالات نعوظ در آقایان
 • گیاه جنسینگ در بدن به صورت آداپتوژن عمل می‌کند و باعث تنظیم تعادل بدن می‌شود
 • کاهش علائم افسردگی، کاهش اثرات منفی ناشی از یائسگی مانند گر گرفتن، استرس، افسردگی و بی‌خوابی در زنان بالای ۵۰ سال
 • افزایش توان و قدرت سیستم قلبی عروقی که ورزشکاران از این خاصیت جینسینگ به منظور افزایش استقامت و کارایی عضلات  استفاده می‌کنند.

خرید قرص رد جینسینگ

گیاه جینسینگ موجود در قرص رد جینسینگ
در ترکیب قرص رد جینسینگ، گیاه مقوی و معروف جینسینگ به کار رفته است که با داشتن خواص آنتی اکسیدانی، سبب افزایش مقاومت بدن در برابر ضعف و خستگی می‌شود.

ترکیبات قرص رد جینسینگ 

در ترکیبات این محصول علاوه بر جینسینگ، ویتامین‌های دیگری به نام فولیک اسید، ویتامین ‌C، ویتامین D، ویتامین A، ویتامین E، و مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم و… وجود دارد. تمام این مجموعه در کنار هم قرص رد جینسینگ  را به یکی از بهترین مولتی ویتامین ها تبدیل کرده است. 

عنوان

مقدار

عصاره جینسینگ قرمز (Panax) ۲۴۰ میلی‌گرم
جینسینگ Rg1+Rb2 ۳ میلی‌گرم
ویتامین B1 ۴.۲ میلی‌گرم
ویتامین B2 ۵.۴ میلی‌گرم
ویتامین B3 (نیاسین) ۵.۳ میلی‌گرم
ویتامین B5 (اسید پانتوتنیک) ۵ میلی‌گرم
ویتامین B6 ۴.۴ میلی‌گرم
ویتامین B7 (بیوتین) ۴.۸ میلی‌گرم
ویتامین B12 ۰.۲ میلی‌گرم
فولیک اسید ۱۲۸ میلی‌گرم
ویتامین C ۳۰ میلی‌گرم
ویتامین A ۷۲۷ IU
ویتامین D3 ۹۶ IU
ویتامین E ۰.۴ IU
کلسیم ۱۰.۸ میلی‌گرم
منیزیم ۸.۱ میلی‌گرم
سلنیم ۱۹ میکروگرم
ید ۱۳.۷ میکروگرم
آهن ۰.۶ میلی‌گرم
زینک ۷.۲ میلی‌گرم
کروم ۱.۸ میکروگرم
منگنز ۰.۲۶ میلی‌گرم
  • جینسینگ: جینسینگ با خواص آنتی اکسیدانی بالا مانع ابتلا افراد به بیماری‌های گوناگون شده و مشکلاتی مانند سردردهای میگرنی، فشار خون، استرس، خستگی و بی‌میلی جنسی را درمان می‌کند. این ماده در بدن مانند یک آداپتوژن عمل می‌کند یعنی شرایط بدن را به حالت نرمال برمی‌گرداند و با این عمل باعث بهبود سلامتی می‌شود. جینسینگ توان فیزیکی و ذهنی افراد را بهبود می‌بخشد. تحقیقات نشان داده است افرادی که به طور منظم جنسینگ استفاده می‌کنند توانایی بیشتری در مواجهه با مشکلات زندگی داشته و از سطح سلامت بالاتری برخوردارند. همچنین مصرف جنسینگ باعث کوتاه شدن دوره بهبودی پس از بیماری‌ها و دوره نقاهت پس از جراحی و افزایش توان و انرژی افراد در این شرایط می‌شود. جینسینگ یک گیاه نشاط‌آور است که سیستم ایمنی را تقویت کرده، سلامت سیستم قلب و عروق را بهبود می‌بخشد و متابولیسم را تنظیم می‌کند. مصرف جنسینگ از پیری و ضعف جلوگیری کرده و فواید بیشماری برای حفظ سلامتی دارد.
  • قرص رد جینسینگ + مولتی ویتامین و مینرال حاوی ویتامین B1 یا تیامین است که علاوه بر شرکت در متابولیسم کربوهیدرات، چربی و پروتئین برای تقویت سیستم عصبی و عملکرد صحیح سیستم قلبی عروقی مورد نیاز است.
  • ویتامین B2 موجود در قرص رد جینسینگ برای حفظ سلامت مو، رفع گرفتگی عضلات و جلوگیری از بیماری کاتاراکت یا آب مروارید ضروری است.
  • ویتامین B3 که در فرمولاسیون قرص رد جینسینگ گنجانده شده است مانع از ابتلا به مشکلات جسمی و روحی می‌شود. کمبود این ویتامین در بدن باعث بیماری پلاگر می شود .
  • ویتامین B5 موجود در قرص رد جینسینگ + مولتی ویتامین و مینرال علاوه بر اینکه مانند سایر ویتامین‌های گروه B در متابولیسم و تولید انرژی شرکت می‌کند باعث تعدیل هورمون‌های بدن و بهبود سطح سلامتی افراد می‌شود. 
  • ویتامین B6 موجود در قرص رد جینسینگ برای خون سازی، بهبود خلق و خو، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی و مشکلات پوستی مورد نیاز است. ویتامین B9 یا اسید فولیک به کار رفته در قرص رد جینسینگ برای پیشگیری از کم‌خونی و همچنین بهبود مشکلات پوست و مو مورد نیاز است. 
  • آخرین ویتامین گروه B موجود در فرمولاسیون قرص رد جینسینگ، ویتامین B12 است.این ویتامین علاوه‌بر اینکه نقش مهمی در تولید گلبول‌های قرمز و جلوگیری از کم‌خونی دارد، برای پیشگیری از خستگی، یبوست، کاهش وزن، بی اشتهایی و مشکلات عصبی نیز مورد نیاز است.  در فرمولاسیون قرص رد جنسینگ ویتامین‌های محلول در چربی از جمله ویتامین E، D3، A نیز وجود دارد. ویتامین A برای سلامت بینایی، ویتامین D3 برای حفظ توده استخوانی و ویتامین E برای حفظ سلامت پوست و مو و عملکرد دستگاه تناسلی بسیار مهم و حائز اهمیت هستند. 

  مینرال‌های مهم موجود در ترکیب فرمولاسیون قرص رد جینسینگ پاور مولتی ویتامین و مینرال شامل کلسیم برای جلوگیری از پوکی استخوان، آهن برای پیشگیری از کم‌خونی، کروم برای تنظیم سطح قند خون، ید برای جلوگیری از گواتر، منیزیم برای عملکرد صحیح عضلات و سلنیم به عنوان یک آنتی اکسیدان مهم برای حفظ سلامتی می باشد.

ویتامین‌ها و مینرال‌های مهم موجود در قرص رد جینسینگ
در ترکیبات این محصول علاوه بر جینسینگ، ویتامین‌های دیگری به نام فولیک اسید، ویتامین ‌C، ویتامین D، ویتامین A، ویتامین E، کلسیم و منیزیم و… وجود دارد. تمام این مجموعه در کنار هم رد جینسینگ را به یکی از بهترین مولتی ویتامین ها تبدیل کرده است.

بهترین زمان مصرف قرص رد جینسینگ 

 • بهتر است از مصرف این فرآورده در دوران شیردهی خودداری شود.
 • زنان باردار باید از مصرف فرآورده‌های حاوی جینسینگ خودداری نمایند خصوصا در سه ماه اول بارداری.

تداخل دارویی

افرادی که وارفارین مصرف می‌کنند هنگام مصرف فرآورده‌های حاوی جینسینگ باید تست سنجش غلظت خون یا پایش نسبت نرمال شده بین‌المللی (International Normalized Ratio ,INR) را در فواصل زمانی کمتری انجام دهند.

عوارض قرص رد جینسینگ 

 • عوارض جانبی که به ندرت ممکن است ایجاد شود شامل تغییرات فشار خون، اسهال، سردرد و کاهش اشتها است. 
 • مصرف فرآورده‌های حاوی عصاره جینسینگ غالبا اثرات جانبی به همراه ندارد، اما در صورت مشاهده هرگونه واکنش‌های حساسیتی، مصرف فرآورده بلافاصله قطع کرده و به پزشک و یا داروساز مراجعه کنید.

نحوه مصرف 

روزانه ۲ عدد قرص رد جینسینگ + مولتی ویتامین و مینرال ویتامین را دو بار در روز و پس از صرف وعده غذایی میل کنید. 

جمع بندی کلی درباره قرص رد جینسینگ 

قرص رد جینسینگ، به افزایش توان فیزیکی بدن، تقویت قوای جنسی، رفع خستگی، تامین ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن کمک می‌کند. عصاره جینسینگ قرمز داخل این مکمل، توان و قدرت سیستم قلبی عروقی را نیز افزایش می‌دهد. همچنین این قرص برای آقایان برای درمان مشکل نعوظ و زود انزالی بسیار مناسب است. ترکیبات موجود در این گیاه از استرس اکسیداتیو در رگ‌های خونی جلوگیری کرده و باعث می‌شود تا در حین رابطه جنسی عملکرد بهتری داشته باشند. از طرفی باعث افزایش اسید نیتریک در عضلات می‌شود و جریان خون در اندام جنسی مردان را افزایش می دهد. همچنین قرص رد جینسینگ + مولتی ویتامین مینرال علاوه بر گیاه جنسینگ حاوی ویتامین‌های گروه B است که برای تولید انرژی در بدن فوق‌العاده مفید و ضروری هستند. 

در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد قرص رد جینسینگ، می‌توانید پرسش خود را در صفحه آن در داروخانه آنلاین مفیدطب ثبت کنید و متخصصین داروساز ما یه سوالات شما پاسخ خواهند داد.

خرید قرص رد جینسینگ

توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت داروخانه مفید طب از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید

به اشتراک گذاری این مقاله :

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

کاهش اشتها

معرفی ۳ قرص کاهش اشتها

چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات فراگیر جامعه‌ی امروزی است. افراد زیادی به دلایل مختلف که حفظ سلامتی، تناسب اندام و زیبایی از مهم‌ترین

قرص بیوتی هلث برای چیست

قرص بیوتی هلث برای چیست؟

بیوتین یا ویتامین B7 یا ویتامین H، یکی از آشناترین اسامی برای افرادی است که به دنبال توقف ریزش موی خود هستند. در حقیقت ویتامین

پماد ام جی خوبه یا رکتول

پماد ام جی خوبه یا رکتول؟

شقاق و هموروئید، شایع‌ترین عارضه‌های مقعدی هستند که معمولا در اثر یبوست مزمن، فشار بیش از حد در حین زایمان، زور زدن زیاد در هنگام