انواع مکمل‌هادیابتمعرفی محصولات

با بهترین قرص قند گیاهی برای کنترل قند خون آشنا شوید

0
بهترین قرص قند گیاهی برای کنترل قند خون
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

الگوی تغذیه‌ای غلط و کاهش فعالیت بدنی که در همه جوامع هم شایع شده، باعث شده بیماری دیابت به یکی از شایع‌ترین بیماری‌های جهان تبدیل شود. بر اساس آخرین آمار، حدود ۴۶۰ میلیون در جهان به دیابت مبتلا هستند که از این تعداد، حدود ۵.۵ میلیون نفر آن‌ها ایرانی‌اند! این آمار عدد نگران کننده‌ای را نشان می‌دهد که نتیجه عدم توجه ما به تغذیه و سلامت بدن است. افراد مبتلا به دیابت نیز در طول عمر خود دائماً باید مراقب میزان قند و انسولین خون خود باشند. امروزه راه‌های درمانی زیادی برای این امر وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین آن، استفاده از قرص قند گیاهی است.

داروهای قند خون گیاهی بخاطر عوارض کمتر و سازگاری بیشتری که با بدن دارد، به افراد مبتلا به دیابت کمک می‌کند در کنار مصرف داروهای شیمیایی مخصوص، عوارض دیابت را کمتر تجربه کنند. اگر شما هم با این بیماری مزمن دست و پنجه نرم می‌کنید و به دنبال یک داروی گیاهی پایین آورنده قند خون هستید، در ادامه این مطلب از مجله سلامت مفیدطب با ما همراه باشید تا شما را با بهترین داروهای گیاهی قند خون آشنا کنیم.

قرص گیاهی قند خون برای دیابت نوع ۱ و ۲ چه تاثیری دارد؟

اگر تا به حال به دنبال داروی گیاهی قند خون بوده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که شرکت‌های داروسازی متعددی دست به تولید این نوع داروها زده‌اند. هرکدام از داروهای کاهنده قند خون، ترکیبی از عصاره‌های گیاهی را در ترکیبات خود دارند که به نحوی باعث کاهش گلوکز خون شده و ترشح انسولین را در بدن افزایش می‌دهند. به همین دلیل هم در بیشتر مواقع یک قرص قند گیاهی برای دیابت نوع ۱ و ۲ مؤثر است.

گیاهانی از جمله مریم گلی، گزنه، دارچین، استویا، شنبلیله و شیرین بیان، جزو مشهورترین گیاهان دارویی کاهنده قند خون هستند. به همین دلیل ردپای آن‌ها در بیشتر محصولات گیاهی ضد دیابت نیز دیده می‌شود.

این گیاهان سرشار از ترکیبات ضد التهاب و آنتی اکسیدان هستند که می‌توانند جذب روده‌ای گلوکز و میزان قند خون پلاسما را کاهش دهند. کاهش میزان گلوکز در خون مقاومت بدن نسبت به انسولین را کاهش می‌دهد و به کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک می‌کند.

تاثر قرص قند گیاهی در کنترل دیابت

تاثیر داروی گیاهی قند خون در کنترل دیابت نوع ۱ و ۲

از طرفی هم با تحریک سلول‌های پانکراس بر تولید و ترشح انسولین بیشتر در خون تأثیر می‌گذارند. در نتیجه کمبود انسولین تا حدودی هم در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و هم نوع ۲ جبران می‌شود.

 این دو فرایند، دو مکانیسم عمومی در داروهای ضد دیابت گیاهی است. در کنار این‌ها، ترکیب این گیاهان با سایر گیاهان دارویی، ممکن است این اثرات را قوی‌تر کند یا از راه‌های دیگری نیز به کاهش قند خون کمک کند.

در ادامه شما را با مشهورترین و باکیفیت‌ترین نمونه‌های قرص قند گیاهی موجود در بازار آشنا می‌کنیم که در همه آن‌ها نیز آثار گیاهان نام برده شده دیده می‌شود.

کپسول دیابت نیاک؛ داروی گیاهی پایین آورنده سریع قند خون

شرکت داروسازی نیاک یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید داروهای گیاهی است که در کاهش عوارض بیماری‌های مزمن بسیار مؤثر عمل می‌کنند. کپسول دیابت نیاک یکی از بهترین محصولات تولید شده توسط این شرکت داروسازی است که تاکنون امتحان خود را پس داده و به یکی از بهترین داروهای گیاهی قند خون تبدیل شده است.

کپسول دیابت نیاک داروی گیاهی پایین آورنده قند خون

کپسول دیابت نیاک داروی گیاهی پایین آورنده قند خون

تاثیر قرص دیابت نیاک برای کاهش قند خون

در این قرص قند گیاهی در کنار شیرین بیان، عصاره گیاهانی از جمله حنظل، شنبلیله، خرفه، گل سرخ، گشنیز نیز وجود دارد. شیرین بیان ماده موثری به نام آمورفروتین درون خود دارد که با اثر ضد التهابی خود می‌تواند غلظت اسید چرب و قند را در پلاسمای خون کاهش دهد.

خرید سریع قرص دیابت نیاک

آسکوربیک اسید موجود در گل سرخ نیز فعالیت آنزیم آلفا-گلوکوزیداز را مهار کرده و مقاومت سلول‌های بدن نسبت به انسولین را کاهش می‌دهد. گشنیز، شنبلیله و حنظل نیز با ترکیبات آنتی اکسیدان خود سلول‌های بتا لوزالمعده را تحریک کرده و باعث افزایش ترشح انسولین در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می‌شوند.

قرص گلیکوگل؛ بهترین داروی گیاهی تنظیم قند خون

قرص گلیکوگل محصولی از شرکت گل دارو است که اثر خوبی برای تنظیم قند خون دارد. این قرص گیاهی قند خون حاوی عصاره مریم گلی، دارچین، شنبلیله و جینسینگ است. این گیاهان قوی‌ترین گیاهان دارویی کاهنده قند خون هستند که شرکت گل دارو نیز با استفاده از خواص آن‌ها، محصولی اثر گذار را تهیه کرده است.

قرص قند گیاهی گلیکوگل

قرص قند گیاهی گلیکوگل برای کاهش قند خون

تاثیر قرص گلیکوگل در تنظیم قند خون

عصاره مریم گلی اثر هیپوگلیسمیک داشته و با این سه مکانیسم باعث تنظیم قند خون می‌شود:

 • افزایش آزادسازی انسولین
 • افزایش جذب گلوکز توسط سلول‌های بدن
 • کاهش جذب روده‌ای گلوکز

خرید سریع قرص گلیکوکل

پوست دارچین، تخم شنبلیله و ریشه جینسینگ نیز همگی منبع غنی آنتی اکسیدان های قوی محسوب می‌شوند و با مهار فعالیت‌های اکسیداتیو گلوکز در کبد، آسیب‌ها و عوارض دیابت را کاهش می‌دهند و در کاهش قند خون نیز نقش دارند. این عصاره‌های گیاهی به صورت سینرژیک روی خواص یکدیگر اثر گذاشته و باعث تنظیم قند خون در افراد دیابتی می‌شوند.

کپسول ویابت؛ قرص قند گیاهی جدید برای کنترل دیابت نوع ۱ و ۲

شرکت گیاه اسانس نیز یکی از معتبرترین شرکت‌های داروسازی گیاهی است که محصولات با کیفیتی برای کمک به بهبود بیماری‌های مزمن تولید می‌کند. کپسول ویابت قرص قند گیاهی متعلق به این شرکت داروسازی است که اثرگذاری بسیار خوبی در کنترل پیشرفت دیابت نوع ۱ و ۲ دارد. این داروی گیاهی از عصاره گیاه شنبلیله، گزنه، دارچین، استویا و اکونیت بین (Aconit bean) تشکیل شده است.

قرص ویابت گیاه اسانس

قرص ویابت گیاه اسانس

خرید سریع قرص ویابت

تاثیر قرص ویابت برای کنترل دیابت

ترکیب شنبلیله، گزنه و دارچین برای کاهش قند خون و تنظیم میزان انسولین خون همان تأثیر ذکر شده در دو مورد قبل را دارند. در کنار اثر این سه گیاه، استویا و اکونیت بین نیز باعث ایجاد تأخیر در جذب گلوکز شده و حساسیت بافت‌ها نسبت به انسولین می‌شود.

برای تنظیم قند خون تغذیه مناسب را فراموش نکنید!

اکثر ما هنوز بر این باوریم که دیابت نوع ۱ تنها با زمینه ارثی ایجاد می‌شود و دیابت نوع دو هم ارثی نیست و فقط با خوردن قند زیاد در طول زندگی ایجاد می‌شود. در نتیجه با وجود این دو فرضیه خود را از ابتلا به دیابت مبرا می‌کنیم. در صورتی که امروزه ثابت شده که زمینه ارثی، تغذیه ناسالم و نداشتن فعالیت بدنی در ابتلا به هر دو نوع دیابت مؤثر است. پس باید بیشتر حواسمان به این بیماری مزمن باشد. تغذیه سالم و فعالیت بدنی، نه تنها در کنترل دیابت، بلکه برای پیشگیری از ابتلا به دیابت نیز نقش موثری دارد. در کنار این دو عامل، مصرف قرص قند گیاهی می‌تواند عوارض این بیماری مزمن را برای افراد مبتلا کاهش دهد و در کنترل قند خون مؤثر باشد.

برای خرید راحت و سریع هرکدام از داروهای گیاهی قند خون می‌توانید به اپلیکیشن یا وبسایت داروخانه آنلاین دکتر اصیلی (مفیدطب) بروید و از آنجا در کمتر از یک دقیقه سفارش خود را ثبت کنید. مفیدطب سفارش شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دستتان می‌رساند.

در نهایت اگر سؤال یا نظری درباره استفاده از قرص قند گیاهی یا داروهای گیاهی کاهنده قند خون دارید، در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید و پاسخ خود را از دکتر داروساز دریافت کنید.

خرید داروهای گیاهی دیابت و قند خون

بهنوش احمدی
بهنوش احمدی هستم. حدود 4 ساله که کار محتوا نویسی انجام می‌دم. از این مدت دو سالی هست که رشته تحصیلیم (زیست شناسی) رو با علاقم به محتوا آمیختم و در حوزه پزشکی و سلامت فعالیت می‌کنم.

  قرص سویا؛ معجزه‌ای برای درمان پوکی استخوان

  مقاله قبلی

  کووکسیر پارس؛ جدیدترین داروی ضد کرونا ایرانی برای بهبود علائم ریوی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *