کپسول نرم دپروهرب 30 عددی باریج

داروی گیاهی ضد افسردگی

توضیحات کالا

کپسول دپروهرب، یک داروی گیاهی ضد افسردگی است که به کاهش اختلال تمرکز، خستگی مفرط، بی انگیزگی، تفکرات منفی و سایر علائم افسردگی در بدن کمک می‌کند.

کپسول دپروهرب چیست؟

افسردگی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های ذهنی و روانی است که گاهی ممکن است در مقطع یا دوره خاصی از زندگی فرد را درگیر کند. گاهی هم به دلیل ریشه ارثی و خانوادگی، از بدو تولد با فرد همراه است. علائم افسردگی را می‌توان با بی انگیزگی، ناامیدی، عدم لذت از انجام هیچ کاری، احساس گناه داشتن و... توصیف کرد. چون این بیماری در هر فرد شدت متفاوتی دارد، معمولاً با علائم گوناگونی هم ظاهر می‌شود. عوارض افسردگی در سنین بالا گاهی سبب بروز بیماری‌های جدی‌تر مانند بیماری‌های قلبی و سکته می‌شود. خوشبختانه با پیشرفت علم روانپزشکی امروزه افسردگی به راحتی با روان درمانی و مصرف دارو قابل درمان است. کپسول دپروهرب یک داروی گیاهی است که تاثیری مشابه و حتی بهتر از قرص فلوکستین دارد.

کپسول دپروهرب باریج برای درمان افسردگی مفید است.

قرص ضد افسردگی دپروهرب، از عصاره گیاه ژرانیوم تهیه شده است که خواص آرامبخشی، ضد افسردگی و ضد اضطراب دارد. این داروی گیاهی تأثیر بسیار خوبی در کنترل استرس داشته و عوارض قرص‌های ضد افسردگی شیمیایی را نیز ندارد.

فواید قرص دپروهرب

 • کاهش اضطراب و استرس
 • کاهش علائم افسردگی
 • کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS)
 • درمان افسردگی

ترکیبات قرص دپروهرب؛ قرص گیاهی برای افسردگی

شرکت داروسازی باریج اسانس، با تحقیقات و آزمایش‌های متعددی که روی گیاه شمعدانی انجام داد، به این نتیجه رسید که عصاره این گیاه برای بهبود افسردگی بسیار خوب عمل می‌کند. تأثیر گیاه شمعدانی یا ژرانیوم روی سیستم عصبی توسط محققان زیادی اثبات شده است. به همین دلیل شرکت باریج در قرص ضد افسردگی گیاهی خود که همان دپروهرب است، از عصاره این و خواص آن بهره گرفت تا به افراد مبتلا به افسردگی کمک کند.

 قرص گیاهی دپروهرب به هیچ عنوان اعتیاد آور نیست و آزمایشات نشان داده است که عصاره شمعدانی موجود در آن تأثیر بهتری از فلوکستین دارد.

کپسول نرم دپروهرب باریج برای چیست؟ (مکانیسم اثر دپروهرب)

تأثیر قرص شمعدانی باریج با آزمایش‌های متعدد بالینی به اثبات رسیده است. در ادامه نتیجه این آزمایش‌ها را به صورت مختصر برای آشنایی شما با عملکرد قرص دپروهرب شرح می‌دهیم.

عصاره گیاه شمعدانی ترکیبات ارگانیکی دارد که در بدن، روی غدد درون ریز و میزان ترشح هورمون‌ها تأثیر می‌گذارد. این گیاه با افزایش میزان هورمون‌های شادی در بدن، حس ناامیدی را از بین برده و عملکرد مغز را تا حد زیادی بهبود می‌دهد. این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که التهاب‌های موجود در مغز (که عامل اختلال و افسردگی هستند) را کاهش می‌دهد.

تأثیر بسیار خوب عصاره شمعدانی روی افسردگی به خاطر حضور ماده سیترونلول است. این ماده هم یکی از آنتی اکسیدان های قوی است که در تنظیم هورمون‌های مربوط به خلق و خو دخالت دارد.

در طی آزمایش بالینی که شرکت باریج اسانس روی قرص ضد افسردگی دپروهرب انجام داد، مشخص شد که مصرف روزانه 20 قطره از عصاره ژرانیوم 5%  پس از دو هفته، تأثیر سریع‌تر و بهتری در بهبود افسردگی نسبت به قرص فلوکستین دارد. در ضمن در گروهی که از عصاره شمعدانی استفاده کرده بودند، عوارض جزئی در موارد نادر دیده شد.

به این ترتیب، کپسول ضد افسردگی دپروهرب با تأثیر بهتر و عوارض کمتر، به یک انتخاب مناسب برای افرادی که درگیر افسردگی هستند تبدیل شده است.

نحوه مصرف قرص ضد افسردگی دپروهرب

دو بار در روز هر بار یک عدد از کپسول دپروهرب مصرف شود. برای نتیجه گیری کامل از دارو بهتر است آن را تا 3 دوره ادامه دهید. اما برای ادامه مصرف بهتر است با روانپزشک مشورت کنید.

مصرف کپسول نرم دپروهرب در بارداری و شیردهی

مصرف قرص ضد افسردگی دپروهرب در دوران بارداری و شیردهی مجاز نیست.

موارد منع و احتیاط مصرف

 • مصرف کپسول دپروهرب برای کودکان ممنوع است.
 • این دارو موجب تقویت اثر سایر داروهای افسردگی می‌شود. پس اگر داروی دیگری مصرف می‌کنید، برای کاهش تداخل با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

قرص دپروهرب باریج به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند.

عوارض کپسول دپروهرب

تاکنون برای دوز مصرفی توصیه شده این دارو، عوارضی گزارش نشده است.

کپسول دپروهرب باریج را از کجا بخریم؟

این کپسول در همه داروخانه‌های معتبر کشور یافت می‌شود. برای تهیه آن کافی است به داروخانه نزدیک محل کار یا زندگی خود مراجعه کنید. راه دیگر خرید اینترنتی کپسول دپروهرب از داروخانه آنلاین مفیدطب است. این کار کمتر از یک دقیقه وقت شما را می‌گیرد و در نهایت محصول مورد نظر شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، درب منزل به شما تحویل می‌شود.

محصولات مشابه

قرص نروکسین

قرص گیاهی ضد افسردگی نروکسین، محصولی از شرکت دینه است. در این داروی ضد افسردگی از عصاره گیاه علف چای که به هایپریکوم پرفوراتوم مشهور است استفاده شده است. این محصول برای درمان بی خوابی و اختلالات خواب، بهبود افسردگی، کاهش استرس و اضطراب بسیار مؤثر است.

قرص پرفوران

قرص پرفوران گل دارو نیز از عصاره گیاه علف چای تهیه شده است. این قرص هم در بین قرص‌های ایرانی انتخاب بسیار خوبی برای بهبود افسردگی و کاهش اضطراب است.

سؤالات متداول

قرص ضد افسردگی دپروهرب چاق کننده است؟

خیر. این قرص عوارض داروهای ضد افسردگی شیمیایی را ندارد. هرچند ممکن است کمی روی اشتها تأثیر داشته باشد. اما تاثیری در افزایش وزن نخواهد داشت.

کپسول نرم دپروهرب باریج خواب آور است؟

خیر. قرص شمعدانی دپروهرب اثر خواب آور ندارد. برعکس، مصرف این دارو، تاثیرات شادی آور و سرزندگی دارد.

مصرف کپسول دپروهرب در بارداری مجاز است؟

خیر. مصرف این قرص و به طور کلی داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری ممنوع است.

کپسول دپروهرب باریج برای کودکان قابل استفاده است؟

خیر. ایمنی عصاره شمعدانی هنوز برای کودکان به اثبات نرسیده است. از این رو، مصرف آن برای کودکان توصیه نمی‌شود.

مصرف قرص ضد افسردگی دپروهرب تا چه مدت ادامه داشته باشد؟

مدت زمان مصرف قرص ضد افسردگی بهتر است توسط روانپزشک تعیین شود. اما مصرف این قرص در سه دوره پشت سر هم مشکلی نخواهد داشت.مشخصات فنی
موارد مصرف

افسردگی

مواد تشکیل دهنده

اسانس شمعدانی عطری (Pelargonium graveolens)

مقدار و نحوه مصرف

۲ بار در روز، هر بار یک کپسول نرم بعد از غذا همراه با مقداری مایعات میل شود.

تداخل دارویی

از نظر تئوریک، این فرآورده ممکن است موجب تقویت اثر سایر داروهای ضدافسردگی شود.

شرایط منع مصرف

 • کودکان
 • دوران بارداری و شیردهی

عوارض جانبی

با مصرف مناسب مقادیر توصیه شده درمانی هیچگونه عارضه‌ای مشاهده نشده است.

مکانیسم اثر

افسردگی از شایع ترین اختلالات روانپزشکی با شیوع 25-15 درصد است که می‌تواند موجب افت عملکرد فرد در زمینه های مختلف شخصی و اجتماعی و عدم احساس لذت و ایجاد فشار عاطفی شود. حداقل 24 درصد جمعیت ایران افسرده است و در بین زنان شیوع بیشتری دارد. در جامعه ایران، 12 درصد از مردان و 16 درصد از زنان به افسردگی دچار هستند.

معمولا اختلالات افسردگی مزمن و عودکننده هستند و تا 70٪ بیمارانی که دچار یک حمله افسردگی اساسی شده‌اند، حمله دیگری را تجربه خواهند کرد. همچنین هنگامی که مصرف داروهای ضدافسردگی متوقف می‌شود، بایستی نظارت بالیتی بر اساس شرایط فردی هر بیمار ادامه یابد. در مطالعات انجام شده تاثیر شعمدانی عطری در بهبود علائم افسردگی مشخص شده است.

شرایط نگهداری

 • فرآورده را از دید و دسترس کودکان دور نگهدارید.
 • بلافاصله پس از مصرف، در فرآورده را محکم ببندید.
 • فرآورده را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
 • فرآورده را دور از نور، در دمای 30-15 درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید.

محتویات بسته

30 عدد کپسول نرم ۵۰ میلی‌گرم همراه با بروشور در جعبه مقوایی

اطلاعات شرکت تولید‌کننده

ایران

شماره پروانه ساخت وزارت بهداشت و درمان (IRC)

3648479280760767

تاریخ مصرف
 • تاریخ انقضاء

  بین 6 ماه تا 3 سال

هنگام خرید فرآورده‌های سلامت محور حتما به تاریخ انقضا دقت کنید.

اگر محصولی در داروخانه آنلاین دکتر اصیلی کمتر از ۶ ماه تاریخ انقضا داشته باشد، تاریخ دقیق آن بر روی سایت درج خواهد شد.

نظرات درباره کپسول نرم دپروهرب 30 عددی باریج

در این قسمت می‌توانید سوالات و نظرات خود درباره محصول را ثبت کنید. در اولین فرصت دکتر داروساز یا کارشناس پشتیبانی جوابگوی شما خواهند بود.

98911****1503

سلام وقتتون بخیر دپروهرب با دپاکین تداخل نداره ۳ساله مصرف میکنم دکترها تشخیص تیک دادن ولی حوصله هیچ کاری ندارم از خونه هم بیرون نمیرم میتونه این حالتمو از بین ببره سپاسگزارم

1402-6-20 23:03:13

پاسخ
مفیدطب

با سلام بین کپسول دپروهرب و دپاکین تداخلی گزارش نشده است. البته این لزوما به معنی عدم وجود تداخل نیست و بهتر است قبل از مصرف با پزشک درمانگر خود مشورت داشته باشید. 

ضمنا کپسول دپروهرب در درمان تیک اثر اثبات شده ندارد. 

با احترام دکتر داروساز


1402-6-21 11:02:33

98905****9683

سلام نصرالله استم شب ها خیلی خسته و بدن درد دارم این داروی دپرو هرب ۳۰عدد فایده دارد بیخورم

1402-6-11 22:07:19

پاسخ
مفیدطب

با سلام دپروهرب یک محصول ضد افسردگی است و در رفع خستگی و بدن درد تاثیر و کاربرد ندارد. 

شما می توانید برای رفع خستگی از کرم ماساژ ویشگافید استفاده کنید. 

با احترام دکتر داروساز


1402-6-12 09:48:13

98914****7620

سلام
من چند وقتیه پرخاشگر شدم و زود عصبانی میشم
آیا استفاده از این دارو میتونه باعث کنترل عصبانیت و پرخاشگریم بشه؟

1402-5-19 11:23:58

پاسخ
مفیدطب

با سلام اگر پرخاشگری شما ناشی از افسردگی باشد، مصرف دپروهرب می تواند به رفع آن کمک کند. 

با احترام دکتر داروساز


1402-5-21 10:06:46

98991****4290

سلام میخاستم بپرسم مصرف دپروهرب با سیترامگ ب6 تداخلی نداره ؟
و اینکه من خیلی لاغرم اشتهارو کم که نمیکنه؟

1402-2-2 20:50:31

پاسخ
مفیدطب

با سلام دپروهرب با سیترامگ ب6 تداخلی ندارد.

دپروهرب تاثیر قابل توجهی بر وزن ندارد. 

با احترام دکتر داروساز


1402-2-5 09:41:05

98913****5197

باسلام قربان دپروهرب رامیشه با قطره گل سرخ همزمان استفاده کرد تداخل داروئی نخواهد داست

1402-1-6 00:31:28

پاسخ
مفیدطب

با سلام تا کنون مورد تداخل بین کپسول دپروهرب و قطره گل سرخ گزارش نشده است. 

​​​​​​​با احترام دکتر داروساز


1402-1-7 10:28:36

98935****6064

سلام من تحت نظر دکتر داروهای سرترالین، بوپروپیون و مقدار کم هالوپریدول و پیموزاید مصرف میکنم، عوارض این داروها منو نابود کرده، من میخوام دپروهرب رو جایگزین سرترالین کنم از دکترم پرسیدم گفت داروهای گیاهی خوب نیستن و اثرشون کمه ولی من باور ندارم چون از کپسول لیبیمکس گل سرخ باریج استفاده کردم و خیلی اثر خوبی روم داشت. به نظرتون اگر دپروهرب نیاز من را برطرف کرد به اندازه سرترالین میتونم برای مدت طولانی بیشتر از ۳ ماه استفاده کنم یا این دارو اثر درمانی دارد و نیاز به مصرف طولانی ندارد ؟ همچنین مصرف همزمان با داروهای من مشکلی ندارد ؟
اگر قبلا با این دارو آشنا میشدم هیچ وقت داروهای اعصاب و روان مصرف نمیکردم به شدت وابستگی میارن و عوارض بسیاری دارند.ولی روانپزشک ها هیچ وقت این ها را به بیمار نمیگن.

1401-12-24 05:00:42

پاسخ
مفیدطب

با سلام دوست عزیز جایگزینی داروهای اعصاب و روان با داروهای گیاهی، باید با مشورت پزشک متخصص طب سنتی انجام شود. لطفا به پزشک متخصص طب سنتی مراجعه کنید و خودسرانه دوز داروها را تغییر ندهید. 

با احترام دکتر داروساز


1401-12-24 10:16:33

98905****9135

با تشکر از جناب دکتر داروساز بابت جوابگویی و راهنمایی های مفید شما. تشکر از اینکه وقت میزارید و جواب میدید.آرزوی سلامتی روز افزون برای شما و کلیه پرسنل مفید طب دارم.با تشکر.

1401-11-11 14:23:17

پاسخ
98905****9135

سلام .آیا این دارو با حب الشفا مصرفش مشکلی ایجاد نمیکنه.؟ و اینکه به نظر شما برای رفع حالت افسردگی هنگام و بعد از ترک شیره چه دارویی موثر هست؟چون اصولا شخصی که ترک میکنه دچار افسردگی میشه.لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون

1401-11-11 12:01:45

پاسخ
مفیدطب

با سلام تا کنون بین کپسول دپروهرب و کپسول حب الشفا تداخلی گزارش نشده است. 

دوست عزیز داروهای ضدافسردگی انواع بسیار دارند و انتخاب گزینه مناسب از بین آنها باید توسط پزشک متخصص اعصاب و روان انجام شود. نمی شود یک داروی ضد افسردگی را برای همه افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند، پیشنهاد کرد. 

با احترام دکتر داروساز 


1401-11-11 14:01:10

98905****0221

سلام، آیا قطره دپرو هرپ فشارخون را بالا میبرد

1401-9-11 21:39:03

پاسخ
مفیدطب

با سلام دپروهرب به صورت کپسول نرم است، نه قطره. این محصول یا ترکیبات سازنده آن تاثیر افزایشی بر فشار خون ندارند. 

با احترام دکتر داروساز


1401-9-13 13:12:55

98930****7660

سلام خسته نباشید.
برای رفع استرس و افسردگی این دارو بهتره یا قطره گل سرخ باریج

1401-8-27 21:34:11

پاسخ
مفیدطب

با سلام قرص دپروهرب با داشتن شمعدانی عطری، و قطره گل سرخ با داشتن اسانس گل محمدی، هر دو در رفع افسردگی موثر هستند. تا کنون مطالعه ای که شدت این تاثیر این دو گیاه را مقایسه کند انجام نشده است. با این حال، در حال حاظر مطالعاتی که به تاثیر ضد افسردگی شمعدانی عطری پرداخته اند بیشتر و قوی تر هستند، پس ممکن است دپروهرب موثر تز از گل سرخ باشد. 

با احترام دکتر داروساز 


1401-8-29 12:04:26